বন্তি জ্বলোৱাৰ সময়ত কেতিয়াও নকৰিব এই ভুল, নহলে মা লক্ষ্মীৰ খং উঠিব !

হিন্দু ধৰ্মত বন্তি জ্বলোৱাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়। বন্তি জ্বলোৱা ঘৰত সদায় সুখ আৰু শান্তি থাকে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। সেয়ে প্ৰতিটো শুভ কামত এগছি বন্তি জ্বলোৱাটো অতি প্ৰয়োজন। কোনো পূজা প্ৰদীপ জ্বলোৱা অবিহনে সম্পূৰ্ণ নহয়। বন্তি জ্বলোৱাৰো আছে বহু উপকাৰিতা। বন্তি জ্বলালে ঘৰখন ধনাত্মক শক্তিৰে ভৰি পৰে। জ্যোতিষৰ মতে বন্তি জ্বলোৱাৰ কিছুমান নিয়ম আছে। যদি এই নিয়মসমূহ মানি চলা নহয় তেন্তে ই জীৱনত বহু সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। গতিকে ঘৰৰ মন্দিৰ‌ বা গোঁসাইঘৰত বন্তি জ্বলোৱাৰ সময়ত কি কি কথা মনত ৰাখিব লাগে জানি লওক যাতে ভুলৰ পৰা ৰক্ষা পৰে।

১/ এই দিশত জ্বলাওক বন্তি
জ্যোতিষৰ মতে মন্দিৰত বন্তি জ্বলোৱাৰ সময়ত ইয়াৰ দিশটো সদায় মনত ৰাখিব লাগে। যদি আপুনি ভুল দিশত জ্বলায়, তেন্তে ইয়াৰ ফলত বহু ধৰণৰ ক্ষতি আৰু ধনৰ ক্ষতি হ’ব পাৰে। বন্তি জ্বলোৱাৰ সময়ত সদায় ইয়াৰ দিশ পূব দিশলৈ ৰাখক। এনে কৰিলে আপোনাৰ ঘৰটো ইতিবাচক শক্তিৰে ভৰি পৰিব।

২/ এনেধৰণৰ বন্তি জ্বলাওক
যদি আপুনি চাকি জ্বলাই আছে, তেন্তে কেনেধৰণে ৰাখিব লাগে সেইটোও মন কৰক। যেতিয়াই ঘিউৰ চাকি জ্বলাব তেতিয়াই তাত ফুলৰ চাকি ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে। তেলৰ চাকি জ্বলোৱাৰ সময়ত উলম্ব আৰু ওখ বন্তি ব্যৱহাৰ কৰক। লগতে মনত ৰাখিব যে বন্তিৰ দিশ সদায় ঈশ্বৰৰ ঠিক সন্মুখত থাকিব লাগে। ইয়াৰ বাহিৰেও বন্তি দক্ষিণ দিশত নাৰাখিব। সদায় কপাহৰ পৰা শলিতা বনাওক আৰু একে ব্যৱহাৰ কৰক।

৩/ এনে বন্তি ব্যৱহাৰ নকৰিব
যদি আপুনি ঈশ্বৰৰ সন্মুখত বন্তি জ্বলাই আছে, তেন্তে মনত ৰাখিব যে মন্দিৰত ভঙা বা ভঙা চাকি জ্বলাই নিদিব। এনে কৰিলে ঘৰৰ বাবে নেতিবাচক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। ভঙা চাকি জ্বলালে খং উঠে মা লক্ষ্মীৰ। গতিকে এই কামৰ পৰা বিৰত থাকক।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment