প্ৰেমিকক এই গোপন কথাবোৰ কেতিয়াও নকব ! নহলে সম্পৰ্ক শেষ হ’ব।

( Never tell your boyfriend these secrets! Otherwise, the relationship will end ) সকলো কথা-বতৰা আপুনি ক’ব পাৰে । কিন্তু সেই অংশটোৰো এটা সীমা থাকিব লাগে । আপোনাৰ সম্পৰ্ক ভালকৈ ৰাখিবলৈ এই টিপচ্ সমূহ প্ৰয়োজনীয় । বয়ফ্ৰেণ্ডক সকলো কথা কোৱা উচিত নহয় । কাৰণ, তেওঁ যদি তেনেকৈ কয়, তেন্তে তেওঁৰ আপোনাৰ ওপৰত নেতিবাচক ধাৰণা থাকিব পাৰে । আৰু আপোনাৰ সম্পৰ্কও বেয়া হ’ব পাৰে । এনে ৫ টা কথা আমি আপোনালোকক ক’ম । সেই কথাবোৰ প্ৰেমিকৰ লগত কেতিয়াও আলোচনা কৰা উচিত নহয় ।

নিজৰ পৰিয়ালটোয়ে অপছন্দ কৰে
প্ৰেমিকৰ পৰিয়ালৰ বিষয়ে কেতিয়াও বেয়া কথা নক’ব । তেওঁৰ আপোনাৰ প্ৰতি বেয়া ধাৰণা থাকিব পাৰে । আপুনি নকয় যে তেওঁৰ পৰিয়ালৰ এইটো বা সেইজন সদস্য আপোনাৰ ভাল নালাগে । কিন্তু যদি পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যই আপোনাৰ লগত বেয়া আচৰণ কৰে, কিবা এটা বেয়া অনুভৱ কৰে, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ সংগীক কওক ।

পুৰণি সংগীৰ সৈতে তুলনা
কাজিয়াৰ সময়ত আমি ইজনে সিজনক আঘাত দিবলৈ বহুতো সৰু সৰু কথা কওঁ । তাৰ পিছত তেওঁলোকৰ মাজত যুঁজত জয়ী হোৱাৰ হেঁপাহ থাকে । কিন্তু তৰ্কৰ সময়ত কেতিয়াও বয়ফ্ৰেণ্ডক এক্সৰ লগত তুলনা নকৰিব বা বয়ফ্ৰেণ্ডৰ এক্সক ডাঙৰ-দীঘল নকৰিব । ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ সংগীৰ মনত এটা বেয়া ছাপ সৃষ্টি হ’ব । সম্পৰ্কবোৰ বেয়া হ’ব পাৰে ।

যদি আপুনি যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰে
আমাৰ দৈনন্দিন মানসিক চাপ, কৰ্মৰ চাপেও যৌনতাক প্ৰভাৱিত কৰে । গতিকে যদি কেতিয়াবা লগ পায়, যদি তেওঁ ভাল প্ৰদৰ্শন নকৰে তেন্তে এই বিষয়ে কথা নাপাতিব । কেতিয়াবা ভয়, মানসিক চাপ বা অভিজ্ঞতাৰ অভাৱত আপোনাৰ সংগীয়ে বিচনাত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিব নোৱাৰে । তেওঁৰ লগত এই বিষয়ে কথা নাপাতিব । তেওঁ হয়তো হতাশ হ’ব । কিন্তু দিনৰ পিছত দিন একেই হৈ থাকিলে বহি তেওঁৰ লগত আলোচনা কৰক । সেইটোৱে হয়তো পৰিস্থিতি ঠিক কৰিব পাৰে । প্ৰয়োজন সাপেক্ষে বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ লওক ।

তেওঁৰ উপাৰ্জনক অপমান নকৰিব
সকলোৰে উপাৰ্জন একে নহয় । আপুনি আপোনাৰ সংগীৰ উপাৰ্জন জানি বিয়া কৰাইছিল । বহুতেই দৰিদ্ৰতাত ডাঙৰ-দীঘল হয় । যদি তেওঁ কেতিয়াবা আৰ্থিক মানসিক চাপৰ মাজেৰে পাৰ হয়, তেন্তে তেওঁৰ বাবে উপস্থিত থাকক । কেতিয়াও বেয়া মুখত তেওঁক এই বিষয়ে নকব ।

আপোনাৰ সম্পৰ্কক আনসকলে কেনেদৰে চায় ?
সকলোৰে পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীৰ আনৰ সম্পৰ্কৰ প্ৰতি আগ্ৰহ থাকে । তেওঁলোকৰ সম্পৰ্কৰ বিষয়ে আলোচনা আৰু গুজৱ অব্যাহত আছে । আপোনাৰ বন্ধু-বান্ধৱীৰ মাজতো আপোনাৰ সম্পৰ্ক সম্পৰ্কে কিছু ধাৰণা বা মতামত থাকিব পাৰে । সেইবোৰ কথা আপুনি জানেনে, কিন্তু আপোনাৰ প্ৰেমিকজনে সেইবোৰ কথা কেতিয়াও জনা উচিত নহয় । আপোনাৰ পৰিয়াল আৰু বন্ধু-বান্ধৱীয়ে আপোনাৰ বিষয়ে কি ভাবে কেতিয়াও প্ৰেমিকক নক’ব । যদি তেওঁ সেইবোৰ শুনি থাকে, তেন্তে তেওঁ হয়তো বিচলিত হ’ব পাৰে । ইয়াৰ যিকোনো সুদূৰপ্ৰসাৰী পৰিণতি আপোনাৰ ওপৰত পৰিব পাৰে ।

Leave a Comment