অতি কম সময়তে লাভ কৰক ২৫ লাখ টকা ৰিটাৰ্ণ। LIC-ৰ নতুন পলিচি !

WhatsApp Follow

প্ৰতিমাহে LIC জীৱন আনন্দ আঁচনিত সামান্য ধন জমা কৰি দেশৰ মানুহে কাৰ্যকালৰ শেষত ২৫ লাখ টকাৰ ৰিটাৰ্ণ লাভ কৰিব পাৰিব। শেহতীয়াকৈ LIC-য়ে ‘জীৱন আনন্দ প্লেন’ নামৰ এনে এটা আঁচনি উলিয়াইছে। এই পলিচীত বিনিয়োগ বোনাছৰ সুবিধাও আছে। ইয়াৰ উপৰিও পলিচিধাৰীৰ মৃত্যুৰ ক্ষেত্ৰত মনোনীত ব্যক্তিক ১২৫ শতাংশ পৰ্যন্ত মৃত্যুৰ সুবিধা প্ৰদান কৰা হ’ব। দেশৰ বিনিয়োগকাৰী (LIC Jeevan Anand)ৰ বাবে এয়া অতি ভাল খবৰ।

LIC জীৱন আনন্দ প্লেন নং ৯১৫ সুবিধা।

বৰ্তমান সামগ্ৰীৰ দাম বাঢ়িছে। গতিকে সকলোৰে বাবে সঞ্চয় কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ। আৰু বহুতে সঞ্চয় কৰিবলৈ বিভিন্ন সঞ্চয় আঁচনি বাছি লয়। বহুতো সঞ্চয় আঁচনি আছে য’ত বিনিয়োগে বিপুল লাভ দিয়ে। কিন্তু যিসকলে নিৰাপদ ৰিটাৰ্ণৰ কথা চিন্তা কৰে তেওঁলোকৰ বাবে LIC অতি সহায়ক। কাৰণ LIC-ত কম পৰিমাণৰ বিনিয়োগ কৰিলে ডাঙৰ ৰিটাৰ্ণ পোৱা যায়। তেনে এটা পৰিকল্পনা হৈছে (LIC Jeevan Anand)ৰ জীৱন আনন্দ আঁচনি।

এই আঁচনি সমূহ সাধাৰণতে অৱসৰৰ ধন গঢ়ি তোলাৰ বাবে জনপ্ৰিয়। ইয়াৰ লক ইন পিৰিয়ড দীঘলীয়া। ফলত ৰিটাৰ্ণও ভাল হয়। এই পলিচীত বিনিয়োগ বোনাছৰ সুবিধাও আছে। পলিচিধাৰীৰ মৃত্যুৰ ক্ষেত্ৰত মনোনীত ব্যক্তিক ১২৫ শতাংশ পৰ্যন্ত মৃত্যুৰ সুবিধা দিয়া হয়। মন কৰিব যে LIC জীৱন আনন্দ আঁচনিত নূন্যতম বীমা ৰাশি ১ লাখ টকা।

কিন্তু সৰ্বোচ্চ পৰিমাণৰ কোনো সীমা নাই। প্ৰতিমাহে মাত্ৰ ১৩৫৮ টকা বিনিয়োগ কৰিলে গ্ৰাহকে কাৰ্যকালৰ শেষত ২৫ লাখ টকা লাভ কৰিব। LIC-ৰ এই নীতিত বিনিয়োগকাৰীয়ে প্ৰতিদিনে ৪৫ টকা বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। অৰ্থাৎ এমাহত মুঠ বিনিয়োগৰ পৰিমাণ ১৩৫৮ টকা হ’ব, অৰ্থাৎ এবছৰত ১৬৩০০ টকা দিব লাগিব। জীৱন আনন্দ পৰিকল্পনাৰ লক ইন পিৰিয়ড ১৫ৰ পৰা ৩৫ বছৰ (LIC Jeevan Anand)।

আৰু পঢ়ক – সোণৰ বণ্ডত বিনিয়োগ কৰিব বিচাৰেনে ? চৰকাৰে দিছে আৰু এটা সুযোগ !

কিন্তু এই ধনৰ বাবে আঁচনিৰ কাৰ্যকাল ৩৫ বছৰ হ’ব লাগে। তেতিয়াহে মেচিউৰিটিৰ সময়ত হাতত আহিব ২৫ লাখ টকা। বিনিয়োগকাৰীয়ে LIC জীৱন আনন্দ আঁচনি আৰু বহু সুবিধা লাভ কৰে। ইয়াৰ ভিতৰত আকস্মিক মৃত্যু, অক্ষমতা, টাৰ্ম এশ্বুৰেন্স আৰু জটিল ৰোগৰ কভাৰ আদি অন্তৰ্ভুক্ত। দুৰ্ঘটনা বা মৃত্যুৰ ক্ষেত্ৰত বীমা ৰাশি বৃদ্ধি কৰিব পাৰি। বৰ্তমান LIC (LIC Jeevan Anand)ৰ এই আঁচনিত বীমাকৃত নূন্যতম ধন এক লাখ টকা।

কিন্তু বিনিয়োগকাৰীয়ে বীমা ৰাশি আৰু দাবীৰ পৰিমাণ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। LIC জীৱন আনন্দ পলিচিত বিনিয়োগ কৰিবলৈ আধাৰ কাৰ্ড, বেংক একাউণ্ট, মোবাইল নম্বৰ, পেন কাৰ্ড আদি নথি-পত্ৰ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। এই ক্ষেত্ৰত মন কৰিবলগীয়া যে এই আঁচনিত অনলাইনৰ লগতে অফলাইনতো ক্ৰয় কৰিব পাৰি। প্ৰতিমাহে, প্ৰতি ছমাহৰ মূৰে মূৰে বা বছৰত এবাৰ প্ৰিমিয়াম দিয়াৰ বিকল্পও আছে। মুঠতে LIC (LIC Jeevan Anand)ৰ এই নতুন আঁচনিৰ দ্বাৰা দেশৰ বহু সাধাৰণ মানুহ উপকৃত হ’বলৈ গৈ আছে।

1 thought on “অতি কম সময়তে লাভ কৰক ২৫ লাখ টকা ৰিটাৰ্ণ। LIC-ৰ নতুন পলিচি !”

Leave a Comment