ঘৰতে তুলসীৰ সৈতে আৰু ৩টা গছ ৰোপণ কৰক, আৰ্থিক সমস্যা দূৰ হ’ব

( Plant 3 more trees with basil at home, financial problems will be solved ) হিন্দু শাস্ত্ৰত তুলসী হৈছে ‘নাৰায়ণৰ ৰূপ’ । ঠাকুৰৰ লগতে ঘৰৰ দৈনিক পূজাতো তুলসীৰ সমান অধিকাৰ আছে । কোৱাৰ দৰে ঘৰত তুলসী গছ থকাটো ৩৩ কোটি দেৱতাৰ সমান ।

কিন্তু কেৱল দেৱতাৰ সমান নহয়, ঘৰৰ আৰ্থিক অৱস্থা পুনৰ ঘূৰাই আনিবলৈ তুলসীৰ বহু প্রয়োজন আছে । তুলসীৰ লগতে আৰু তিনিটা গছপুলি ৰোপণ কৰক, যিয়ে আপোনাৰ ঘৰৰ পৰা আৰ্থিক সমস্যা দূৰ কৰিব । চাওঁ এই তিনিটা গছ কি ? আৰু আপোনাৰ ঘৰৰ অৱস্থা উন্নত কৰাত কেনেদৰে সহায় কৰিব !

১/ বাঁহ গছ – কোৱাৰ দৰে ভাগ্যবান গছজোপাই ভাগ্য ঘূৰাই আনে । একেবাৰে সঠিক ! ভাগ্য উন্নত কৰিবলৈ ঘৰতে এজোপা বাঁহ গছ ৰোপণ কৰক । বাঁহ গছ যিমান ওখ, তেনেকৈয়ে ঘৰখনে উন্নতিৰ শিপাত উপনীত হয় । কিন্তু বাসস্থান বা সৰু ঘৰৰ বাবে ঠাইৰ অভাৱত বহুতে এই গছজোপা ৰোপণ কৰিব নোৱাৰে ! গতিকে তাৰ পৰিৱৰ্তে নাৰ্চাৰীৰ পৰা সৰু সৰু লাকী বাঁহৰ গছ আনিব পাৰে । ভাগ্যৱান বাঁহৰ গছবোৰ অৱশ্যে কেৱল পানীতহে বহুদিন জীয়াই থাকিব পাৰে ।

২/ কল গছ – বাস্তুমৰ মতে কল গছ অতি শুভ! বিয়া, খাদ্য, ঘৰত প্ৰৱেশ আদি শুভ কামত কল গছ ব্যৱহাৰ কৰা হয় । কল গছে সকলোতে কঢ়িয়াই আনে বহুত ভাল খবৰ ! গতিকে ঘৰৰ পিছফালে পৰিষ্কাৰ ঠাইত কল গছ ৰোপণ কৰিলে বৰ ভাল, কিন্তু দেখা উচিত যে ইয়াক লেতেৰা ঠাইত যাতে ৰোপণ কৰা নহয় ।


আৰু পঢ়ক
>> মাজে সময়ে চকুৰ পতা কঁপি উঠে নেকি ? জানক ইয়াৰ আচল কাৰণ কি ?
>> আপোনাৰ দাঁতে নিৰ্ধাৰণ কৰিব আপোনাৰ ব্যক্তিত্ব ! জানক ভৱিষ্যতে কি হ’ব পাৰে !


৩/ শমি গছ – বহুতে হয়তো প্ৰথমবাৰৰ বাবে এই গছৰ নাম শুনিছে ! কিন্তু, এই গছজোপাই ঘৰলৈ ঘূৰাই আনিব পাৰে ‘বিত্তীয় অৱস্থা’। যদি এই ‘শমি গছ’ তুলসী গছৰ ঠিক কাষতে ৰোপণ কৰিব পৰা যায়, তেতিয়া ই ঘৰলৈ বৰ উন্নতি আনিব ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment