ঘৰৰ ভিতৰত প্ৰচুৰ পৰিমাণে অক্সিজেন পাব, আজি ঘৰতে এই ৫টা গছ ৰোপণ কৰক

( Plant these 5 trees in your home today to get plenty of oxygen inside your home ) উশাহ লোৱাত অসুবিধা হৈছে নেকি ? কৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ পিছত উশাহ লোৱাত অধিক অসুবিধা হয় নেকি ? যদি প্ৰতিটো উত্তৰ আপোনাৰ বাবে হয়, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে ঘৰতে এই গছবোৰ ৰোপণ কৰক। সেই গছবোৰ যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰত ৰোপণ কৰে তেন্তে ঘৰৰ ভিতৰত অক্সিজেনৰ পৰিমাণ বহু পৰিমাণে বৃদ্ধি পাব।

১) স্পাইডাৰ প্ল্যান্ট – যদি আপুনি এই গছজোপা আপোনাৰ কোঠাত ৰাখে তেন্তে অক্সিজেনৰ পৰিমাণ বহু পৰিমাণে বৃদ্ধি পাব। নাছাৰ বিজ্ঞানীসকলে কয়, আপুনি এই উদ্ভিদটো আপোনাৰ ঘৰতে ৰাখিব পাৰে। এই গছজোপাই বেছি ৰ’দ বা পানী সহ্য কৰিব নোৱাৰে, সপ্তাহত এবাৰ বৈ যোৱা পানীত গা ধুই ৰ’দত থৈ দিব।

২) স্নেপ প্ল্যান্ট – যদি আপুনি এই গছজোপা আপোনাৰ কোঠাত শোৱা কোঠাত বা বেলকনিত ৰাখিব পাৰে, তেন্তে ৰাতিও সহজে অক্সিজেন পাব। এই প্ল্যান্টটোৱে আপোনাক ৰাতি অক্সিজেন যোগান ধৰিব।

৩) ৰবৰ প্ল্যান্ট- এই প্ল্যান্টটো অতি উপযোগী প্ল্যান্ট। নাছাই কয় যে এই প্ল্যান্টটো উপকাৰী, তেতিয়া আপোনাৰ ঘৰত এই প্ল্যান্টটো কিয় নাথাকিব। কিন্তু এই ৰবৰ গছজোপাও বেলকনিত নাৰাখিব। কিন্তু এই গছজোপাই পোহৰ একেবাৰে সহ্য কৰিব নোৱাৰে। ডাইনিং ৰুমত বা ড্ৰয়িং ৰূমৰ চোফাৰ কাষত এই গছজোপা ৰোপণ কৰিব পাৰে বা বিচনাৰ পৰা অলপ আঁতৰত আপোনাৰ শোৱা কোঠাৰ চুকত ৰোপণ কৰিব পাৰে। এই গছজোপা অতি ডাঙৰ হ’ব পাৰে, ডাঙৰ ডাঙৰ পাতবোৰে ঘৰৰ সৌন্দৰ্য্য বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰিব।


আৰু পঢ়ক
>> ঘৰৰ ভিতৰত এই গছবোৰ ৰোপণ নকৰিব ! নহলে দৰিদ্রতা আহিব।
>> তুলসী গছ ভুল দিশে লগালে-তুলসী শুকায় যোৱাৰ লগতে-আপোনাক দৰিদ্ৰতালৈ লৈ যায়


৪) ফ্লেমিংগো লিলি – ফ্লেমিংগো লিলি ঘৰতে সহজে ৰোপণ কৰি ঘৰ সজাব পাৰি। সেউজীয়া গছৰ মাজত ৰঙা ফুলবোৰে আপোনাৰ মনটো বহুত ভাল কৰি তুলিব। আৰু এই গছজোপাই বায়ু শুদ্ধ কৰাত সহায় কৰে।

৫) বাঁহৰ গছ – ঘৰতে সহজে বাঁহৰ গছ ৰাখিব পাৰিব। এই প্ল্যান্টটোৱে আপোনাৰ কোঠাত থকা কাৰ্বন-ডাইঅক্সাইড শোষণ কৰি অক্সিজেন যোগান ধৰিব। তদুপৰি এই প্ল্যান্টে ঘৰত আৰ্দ্ৰতা বজাই ৰখাতো সহায় কৰে।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

1 thought on “ঘৰৰ ভিতৰত প্ৰচুৰ পৰিমাণে অক্সিজেন পাব, আজি ঘৰতে এই ৫টা গছ ৰোপণ কৰক”

Leave a Comment