কেৱল তুলসীই নহয়, শনিৰ দোষৰ পৰা পৰিত্রাণ পাবলৈ এই গছ ৰোপন কৰক !

( Plant this tree to get rid of Saturn’s evils ) কিছুমান গছক হিন্দু ধৰ্মত অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। সেই গছবোৰো পূজা কৰা হয়। যেনে তুলসী গছ (Tulsi Tree) তুলসী গছৰ পূজা নকৰা হিন্দু ঘৰ নাই। এই তালিকাত শ্বামী নামো অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে। ঘৰত শ্বামী গছ ৰখাটো অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। বাস্তুশাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰত শমি গছ ৰোপণ কৰিলে ঘৰত সুখ আৰু সমৃদ্ধি হয়। আৰ্থিক বাধা আঁতৰাই কেৰিয়াৰৰ সফলতা আহে। ঘৰতে জানি লওক শমি গছৰ উপকাৰিতা।

শনিয়ে দোষ আঁতৰাই পেলায়

শনিদোষ বা শনিৰ অৰ্ধসতী, ধৈয়াই অনেক সমস্যা আনে। শাৰীৰিক, মানসিক, আৰ্থিক সমস্যা দিয়ে। এনে অৱস্থাত শনিৰ ক্ৰোধৰ পৰা ৰক্ষা পাবলৈ ঘৰতে শ্বামী গছ ৰোপণ কৰি সমস্যাৰ সমাধান হয়। শ্বামী গছ পূজা কৰিলে শনি ভগৱান সন্তুষ্ট হয় আৰু শনি সম্পৰ্কীয় সমস্যা সমাধান হয়। লগতে শ্বামী ভগৱান শিৱৰ অতি প্ৰিয়। ঘৰত শ্বামী গছ ৰোপণ কৰিলে সুখ আৰু শান্তি পোৱা যায়। কোনো কাৰণত ঘৰত কিবা অশান্তি হ’লে সমস্যাটো সোনকালে সমাধান হয়। যি সকলৰ বৈবাহিক জীৱনত সমস্যা হৈছে তেওঁলোকেও শ্বামী গছ পূজা কৰিব লাগে।


আৰু পঢ়ক
>> মানি প্লান্ট ৰখাৰ সময়ত এই নিয়মবোৰ মানি চলাটো অতি প্ৰয়োজনীয়
>> ঘৰৰ ভিতৰত প্ৰচুৰ পৰিমাণে অক্সিজেন পাব, আজি ঘৰতে এই ৫টা গছ ৰোপণ কৰক


সাৱধান হ’ব লাগে

অৱশ্যে কিছুমান কথা শ্বামী গছৰ যত্ন ল’ব লাগে। শনিবাৰে শ্বামী গছৰ পুলি ৰোপণ কৰিলে অধিক আৰু উন্নত ফল পোৱা যাব। শ্বামী গছ ঘৰৰ ভিতৰত নাৰাখিব। মূল দুৱাৰৰ ওচৰতে ৰাখক। পাৰিলে ঘৰৰ মূল দুৱাৰৰ বাওঁফালে ৰাখক। ছাদত ৰাখিলে দক্ষিণ দিশত ৰাখিব লাগে। শ্বামী গছ পূব দিশতো ৰাখিব পাৰি। শ্বামীৰ গছপুলি ৰোপণ কৰাৰ লগতে পূজা কৰি থাকক। ইয়াৰ বাবে গধূলি শ্বামী গছৰ সন্মুখত এটা লেম্প জ্বলাব লাগে। ই ঘৰত টকাৰ সোঁত বৃদ্ধি কৰে।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment