ঘৰত এই গছবোৰ ৰোপণ কৰিলে সুখ-সমৃদ্ধি অক্ষত হৈ থাকিব, গছবোৰ হৈছে –

Join Telegram

( Planting these trees in your home will keep your happiness and prosperity intact ) নিজৰ ঘৰত সুখ-সমৃদ্ধি অক্ষত হৈ থকাটো প্ৰতিজন ব্যক্তিৰ হেঁপাহ । ইয়াৰ বাবে প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে দিনে-ৰাতিয়ে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰে । কিন্তু কেতিয়াবা লাখ লাখ চেষ্টা কৰিও আমি সফলতা নাপাওঁ আৰু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয় ৷ বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, ঘৰত বা ঘৰৰ আশে-পাশে থকা বাস্তুৰ বিসংগতিৰ বাবেই এই সকলোবোৰ ঘটে । এনে অৱস্থাত আজি আমি আপোনালোকক বাস্তু শাস্ত্ৰ অনুসৰি উদ্ভিদৰ লগত জড়িত এনে প্ৰতিকাৰৰ কথা ক’বলৈ ওলাইছো, যিবোৰে ঘৰতে প্ৰয়োগ কৰি সকলো বাস্তুৰ দোষ দূৰ কৰে । সেই সমাধান কি জানো আহকচোন –

লাজুকি বন
সনাতন ধৰ্মত লাজুকি বনৰ বিশেষ তাৎপৰ্য্য আছে । ঘৰৰ প্ৰৱেশদ্বাৰৰ সোঁফালে শমি গছ ৰখাটো অতি শুভ বুলি বিবেচিত হয় । লংকা আক্ৰমণ কৰাৰ আগতে ভগৱান ৰামে লাজুকি বনক পূজা কৰিছিল বুলি বিশ্বাস কৰা হয় । গতিকে কোনো কাম কৰাৰ আগতে যদি আপুনি লাজুকি বনক পূজা কৰিবলৈ যায়, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে তাত সফলতা লাভ কৰে ।

তুলসী গছ
তুলসী গছ হিন্দু ধৰ্মৰ অন্যতম পবিত্ৰ উদ্ভিদ । এটা বিশ্বাস যে যাৰ ঘৰত নিয়মিতভাৱে তুলসী উদ্ভিদ পূজা কৰা হয়, তেওঁৰ ঘৰত সদায় সুখ আৰু সমৃদ্ধি ৰৈ যায় । ঘৰৰ উত্তৰ দিশত তুলসী গছ ৰোপণ কৰিব লাগে । ইয়াৰ বাবেই ঘৰত সদায় ধনাত্মক শক্তি বাস কৰে । তুলসী উদ্ভিদক পূজা কৰাৰ সময়ত দেওবাৰ আৰু একাদশীৰ দিনা ইয়াক যাতে পানী আগবঢ়াব নালাগে তাৰ প্ৰতি বিশেষ সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগে । অন্যথা ইয়াৰ নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে ।

ক্ৰাছুলা উদ্ভিদ
বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰতে ক্ৰাছুলা উদ্ভিদ ৰোপণ কৰাটো অতি শুভ । ঘৰতে প্ৰয়োগ কৰিলে আৰ্থিক সমস্যাৰ অন্ত পৰে । ঘৰত প্ৰয়োগ কৰিলে ইতিবাচক শক্তিয়েই নহয়, ই সুখ-সমৃদ্ধিও আকৰ্ষণ কৰে আৰু ঘৰত কেতিয়াও কোনো ধৰণৰ আৰ্থিক সংকট নহয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয় । বাস্তুৰ মতে ঘৰৰ সোঁফালে ক্ৰাছচুলা গছ ৰোপণ কৰিব লাগে ।

Leave a Comment