দীপাৱলীত লক্ষ্মী-নাৰায়ণৰ আশীৰ্বাদৰে ৰাজযোগ, ৩ ৰাশিৰ বাবে ভাগ্য উজ্জ্বল হ’ব !

জ্যোতিষত লক্ষ্মীনাৰায়ণ যোগৰ বিশেষ গুৰুত্ব আছে। বুধ আৰু শুক্ৰৰ মিলন বা সংযোগৰ ফলত এই যোগ গঠন হয়। সম্পদ আৰু সমৃদ্ধিৰ দাতা শুক্ৰই ১৮ অক্টোবৰত তুলা ৰাশিত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ ওলাইছে। আনহাতে ২৬ অক্টোবৰত গ্ৰহৰ শাসক বুধ তুলা ৰাশিলৈ গতি কৰিব। যাৰ ফলত লক্ষ্মীনাৰায়ণ যোগ গঠন হ’ব আৰু এই যোগৰ প্ৰভাৱ সকলো ৰাসিৰ ওপৰত দেখা যাব। কিন্তু ৩ জন ৰাশি আছে যিয়ে এই সময়ছোৱাত বহুত টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। সেই ৰাশিবোৰ হৈছে –

১/ কন্যা ৰাশি,
লক্ষ্মীনাৰায়ণ যোগ হয়তো আপোনাৰ বাবে শুভ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। আপোনাৰ গোছাৰ কুণ্ডলীৰ দ্বিতীয় স্থানত এই যোগ গঠন হ’ব। যিটো জ্যোতিষত ধন আৰু বাকপটুতাৰ স্থান বুলি গণ্য কৰা হয়। আপোনাৰ বাকী থকা কাম এই সময়ত সম্পূৰ্ণ হ’ব। ঋণৰ বোজা কমিব। যদি আপোনাৰ ব্যৱসায় বিদেশী দেশৰ সৈতে জড়িত তেন্তে আপোনাৰ উপাৰ্জনৰ সম্ভাৱনা ভাল। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰত সফলতা লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। লগতে সন্মানৰ বাঢ়িব।

২/ ধনু ৰাশি,
এই যোগ গঠনৰ লগে লগে আপোনাৰ আয় বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। কাৰণ আপোনাৰ গোছাৰ কুণ্ডলীৰ ১১ নং স্থানত লক্ষ্মীনাৰায়ণ যোগ গঠন হ’ব। যিসকলে চৰকাৰী চাকৰিৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই আছে তেওঁলোকেও পাব পাৰে ভাল খবৰ। সম্পত্তিৰ বিষয়বোৰ অনুকূল হ’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি ষ্টক মাৰ্কেট আৰু সত্তা, লটাৰীত ধন উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ উৰ্ধতন বিষয়াৰ সৈতে আপুনি ভাল সম্পৰ্ক গঢ়ি তুলিব। পৰিয়ালত মাংলিক আৰু ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত কৰিব পাৰে। কিন্তু এই সময়ত লেনদেনৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক। অন্যথা ক্ষতি হ’ব পাৰে।

৩/ মকৰ ৰাশি,
লক্ষ্মী নাৰায়ণ যোগে আপোনাক কেৰিয়াৰ আৰু ব্যৱসায়ত ভাল সফলতা আনিব পাৰে। কাৰণ আপোনাৰ ৰাশিফলৰ দশম স্থানত এই যোগ গঠন হ’ব। সেয়ে এই সময়ত আপুনি টকা আবদ্ধ হৈ পৰিব পাৰে। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণ কৰিব পাৰে। একে সময়তে কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ দুঃসাহসিক স্বভাৱটোৱে আপোনাক প্ৰতিটো কাম সম্পন্ন কৰাত সহায় কৰিব। লগতে আপোনাৰ সহকৰ্মী আৰু কৰ্মস্থলীত থকা বিষয়াসকল হয়তো এই সময়ছোৱাত আপোনাৰ কামত অতি সুখী হ’ব পাৰে। আনহাতে, যদি আপোনাৰ ব্যৱসায় শনিৰ লগত জড়িত যেনে লোহা, খনিজ পদাৰ্থ, পেট্ৰল আৰু তেলৰ তেন্তে স্থানীয় লোকে বিশেষ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

2 thoughts on “দীপাৱলীত লক্ষ্মী-নাৰায়ণৰ আশীৰ্বাদৰে ৰাজযোগ, ৩ ৰাশিৰ বাবে ভাগ্য উজ্জ্বল হ’ব !”

Leave a Comment