বৃহস্পতিবাৰে সন্ধিয়া এই তিনিটা কাম কৰক, মা লক্ষ্মীৰ কৃপা লাভ কৰিব, আৰ্থিক উন্নতি হ’ব

( Religious Studies ) সকলোৱে আৰ্থিক উন্নতি বিচাৰে । টকা উপাৰ্জনৰ বাবে সকলোৱে কষ্ট কৰে । মাতৃ লক্ষ্মীৰ কৃপা পোৱাটো বৰ কঠিন । কোৱাৰ দৰে মাতৃ লক্ষ্মী চঞ্চল । ফলত তেওঁ এটা ঠাইত বেছি সময় নাথাকে । সেইবাবেই সকলোৰে আৰ্থিক অৱস্থা সদায় একে নহয় । কিন্তু বহুক্ষেত্ৰত নিজকে পাহৰি বহু মাতৃ লক্ষ্মীৰ কৃপাৰ পৰা বঞ্চিত হয় । মাতৃ লক্ষ্মীৰ কৃপা পাবলৈ প্ৰতি বৃহস্পতিবাৰে সন্ধিয়া এই এই তিনিটা কাম কৰক-

বৃহস্পতিবাৰে প্ৰতিটো ঘৰতে পূজা কৰা হয় মাতৃ লক্ষ্মীৰ । লেডিজ সকলে মা লক্ষ্মীৰ পাঞ্চালী পঢ়িলে । এতিয়াৰে পৰা প্ৰতিদিনে সন্ধিয়া ঘৰৰ মহিলাসকলে মা লক্ষ্মীৰ পাঞ্চালী পঢ়ক । তেনেহলে আপোনাৰ লগতে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ ওপৰত মাতৃ লক্ষ্মীৰ কৃপা বৰষুণ হ’ব ।

বৃহস্পতিবাৰে সন্ধিয়া মূল দুৱাৰত লেম্প ৰাখিব । মূল দুৱাৰখন কেতিয়াও আন্ধাৰ কৰি ৰাখিব নালাগে । ঘৰৰ মূল দুৱাৰেদি মা লক্ষ্মী সোমাইছিল । গতিকে এই ঠাইখিনি পোহৰাই ৰাখক । বৃহস্পতিবাৰে মূল দুৱাৰখন আন্ধাৰ কৰি ৰাখিব নালাগে ।

বহুতে প্ৰতিদিনে সন্ধিয়া তুলসী গছজোপাত পানী দিয়ে । কিন্তু এই পানীত অলপ গাখীৰ দিব লাগে । ইয়াৰ ওপৰত মাতৃ লক্ষ্মীৰ কৃপা বৰষুণ হ’ব । তুলসী গছক মাতৃ লক্ষ্মী বুলি পূজা কৰা হয় । গতিকে এই টিপচটো অনুসৰণ কৰক।

বৃহস্পতিবাৰে সন্ধিয়া এই তিনিটা কাম কৰিলে মা লক্ষ্মীয়ে কৃপা পাব । ইয়াৰ ফলত সকলো আৰ্থিক জটিলতা দূৰ হ’ব আৰ্থিক উন্নতি হ’ব । লগতে প্ৰতি বৃহস্পতিবাৰে নিৰামিষ খাদ্য খাব লাগে । তেনেকুৱা কাকো আজিকালি ধাৰ নিদিব । টকাও ধাৰ নকৰিব । ইয়াত মাতৃ লক্ষ্মীৰ খং উঠিব । প্ৰতিগৰাকী লক্ষ্মী আৰু নাৰায়ণক পূজা কৰক । ইয়াৰ ফলত আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত হোৱাৰ লগতে বৈবাহিক জীৱন সুখৰ হ’ব ।

একেদৰে প্ৰতিদিনে মাতৃ লক্ষ্মীৰ সন্মুখত দুটাকৈ দীপ জ্বলাব । প্ৰতিদিনে সন্ধিয়া ঘিউৰ লেম্প জ্বলাব তেনেহলে উপকৃত হ’ব । আৰু ঘৰৰ প্ৰৱেশদ্বাৰত এটা লেম্প লগাই দিব পাৰে । শাস্ত্ৰ অনুসৰি ঘৰৰ প্ৰৱেশদ্বাৰ আলোকিত কৰি ৰাখিলে মাতৃ লক্ষ্মীয়ে ঘৰত প্ৰৱেশ কৰে । মাতৃ লক্ষ্মীৰ সিংহাসনত কৌৰী আৰু শংখৰ খোলা ৰাখক । আপুনি দেৱীৰ কৃপা পাব । মাতৃ লক্ষ্মীয়ে সিংহাসনত গৰুৰ, শংখৰ খোলা ৰাখিলে উপকৃত হ’ব । সকলো জটিলতা দূৰ হ’ব ।

2 thoughts on “বৃহস্পতিবাৰে সন্ধিয়া এই তিনিটা কাম কৰক, মা লক্ষ্মীৰ কৃপা লাভ কৰিব, আৰ্থিক উন্নতি হ’ব”

Leave a Comment