জন্মাষ্টমীৰ দিনা কৃষ্ণ প্ৰতিমূৰ্তিৰ সন্মুখত এই গছজোপা ৰাখক ! টকাৰ অভাৱ দূৰ হ’ব।

( Religious Studies ) বহু পৰিৱেশবিদে জন্মাষ্টমীৰ দিনা ভগৱান কৃষ্ণক ময়ুৰৰ পাখিৰে সজোৱাৰ পৰামৰ্শ দিয়ে । কিন্তু কেৱল ময়ুৰৰ পাখি নহয়, তুলসী গছজোপাও অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ । এটা সৰু টাবত এটা তুলসী গছ ৰোপণ কৰি জন্মাষ্টমীৰ দিনা ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণৰ বেদীৰ ওচৰত এই নিৰ্দিষ্ট পদ্ধতিৰে ৰাখক ।

৫ তাৰিখৰ মাত্ৰ এদিন পিছত আৰম্ভ হয় জন্মাষ্টমী ২০২২ শ্ৰীকৃষ্ণ জন্মাষ্টমীৰ আশে-পাশে ইতিমধ্যে আৰম্ভ হৈছে বিভিন্ন ব্যৱস্থা । ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণৰ পূজা উপলক্ষে বিভিন্ন নিয়ম পালন কৰা হয় । কিন্তু সম্পদ বৃদ্ধিৰ কিছুমান ফলপ্ৰসূ উপায় চাওঁ আহক –

বিত্তীয় অৱস্থা উন্নত কৰাৰ উপায় – জন্মাষ্টমীৰ দিনা ভগৱান কৃষ্ণৰ পঞ্চমৃতিত তুলসীৰ পাত ৰাখক যাতে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত হয় । লগতে সেইদিনা তুলসীয়ে ১১ বাৰ মঞ্চত চক্ৰান্ত কৰি নিজৰ হৃদয়ৰ ইচ্ছা ক’ব পাৰে । ইয়াৰ দ্বাৰাও সংকটৰ অন্ত পৰে । বহু পণ্ডিতৰ পৰামৰ্শ ।

কৰ্মস্থলীত সমস্যা – কৰ্মস্থলীত যদি সমস্যা চলি থকা যেন লাগে তেন্তে তুলসীত ৰঙা কাপোৰ লগাই দিব । আৰ্থিক ভাগ্যক কেন্দ্ৰ কৰি থকা সকলো সমস্যা নোহোৱা হৈ যাব । লগতে জীৱনত বাধা বাঢ়ি গৈ আছে যদি জন্মাষ্টমীৰ পুৱা তুলসী গছপুলি ৰোপণ কৰিব লাগে ।


আৰু পঢ়ক
>> ভুলেও এই দিশত নাৰাখিব লক্ষ্মী-গণেশ, তেনেহলে কোন দিশত ৰাখিব ?
>> শ্ৰীকৃষ্ণ জন্মাষ্টমী কেতিয়া ? কেনেকৈ পালন কৰিব ব্ৰত ?


হেৰাই যোৱা ধন-সম্পত্তি ঘূৰাই পাবলৈ – কোৱা হয় যে জন্মাষ্টমীৰ দিনা মন্দিৰত তুলসী গছ এজোপা দান কৰিলে বহুত হেৰুৱা ধন, বা ঘূৰাই নোপোৱা বস্তু আপোনাৰ ওচৰলৈ ঘূৰি আহিব পাৰে ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment