পুৰণি ১০ পইচা মুদ্ৰা বিক্ৰী কৰি উপাৰ্জন কৰক ১২ লাখ টকা, কেনেকৈ জানক

Join Telegram

( Sell ​​old 10 paisa coins and earn Rs 12 lakh, learn how ) ১৯৫৭ চনৰ পৰা ১৯৬৩ চনৰ ভিতৰত মুদ্ৰা কৰা দহ পইচা মুদ্ৰা বৰ্তমান ঘৰুৱা বজাৰত অতি ট্ৰেণ্ডিং হৈ আছে । এই মুহূৰ্তত ঘৰুৱা বজাৰত ১০ পইচা মুদ্ৰাৰ দাম বৃদ্ধি পাবলৈ আৰম্ভ কৰিছে । এটা বেলেগ উন্মাদনাই এই মুহূৰ্তত সকলোৰে মাজত এই দহ পইচা মুদ্ৰাৰ ওপৰত কাম কৰি আছে । আপোনালোকক জনাওঁ যে এনে পুৰণি দহ পইচা মুদ্ৰা ব্যৱহাৰ কৰি কিন্তু আপুনি দৈনিক প্ৰায় লাখ টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে ।

এনেধৰণৰ মুদ্ৰা খুব সহজে বিক্ৰী কৰি বহুত টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰি । এই মুদ্ৰাবোৰ বিক্ৰী কৰি আপুনি অতি সহজে বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন উপাৰ্জন কৰিব পাৰে । ভাৰতত বৰ্তমান এনে পুৰণি মুদ্ৰা আৰু নোটৰ ব্যৱসায় কৰা কেইবাটাও ৱেবচাইট আছে । এই আটাইকেইটা ৱেবচাইটত এই মুদ্ৰা বিক্ৰী কৰিলে সহজে একেলগে ৩ লাখ টকা পৰ্যন্ত উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব । যদি আপোনাৰ হাতত চাৰিটা পুৰণি দহ পইচা মুদ্ৰা আছে তেন্তে একেলগে ১২ লাখ টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব । অৱশ্যে এই ধৰণৰ মুদ্ৰা নিলামত কেইবাটাও চৰ্ত আছে যিবোৰৰ বিষয়ে আমি আজি ক’ম ।

১৯৫৭ চনৰ পৰা ১৯৬৩ চনৰ ভিতৰত জাৰি কৰা পুৰণি দহ পইচা মুদ্ৰাসমূহ বৰ্তমান ঘৰুৱা বজাৰত অতি ট্ৰেণ্ডিং হৈ আছে । আমি আপোনাক জনাওঁ যে যদি আপোনাৰ হাতত এই বছৰৰ ভিতৰত জাৰি কৰা কোনো পুৰণি ১০ পইচা মুদ্ৰা আছে, তেতিয়াহে আপুনি এই মুদ্ৰাসমূহ অনলাইনত বিক্ৰী কৰিব পাৰিব । এই মুদ্ৰাসমূহ বিক্ৰী কৰিবলৈ আপুনি প্ৰথমে ইবে ৱেবছাইটলৈ গৈ তাত আপোনাৰ মুদ্ৰাসমূহ বিক্ৰী কৰিব লাগিব ।

আপোনালোকক জনাওঁ যে ১৯৫৭ চনৰ পৰা ১৯৬৩ চনৰ ভিতৰত জাৰি কৰা সকলো ১০ পইচা মুদ্ৰা তাম আৰু নিকেলৰে নিৰ্মিত আছিল । এই কাৰণেই এনে দহ পইচা মুদ্ৰা আন মুদ্ৰাতকৈ অলপ বেলেগ । এই মুদ্ৰাৰ ওজন পাঁচ গ্ৰাম আৰু ব্যাস ২৩ মিলিমিটাৰ । বোম্বে, কলিকতা আৰু হায়দৰাবাদত এই মুদ্ৰা খনন কৰা হৈছিল । এই মুদ্ৰাৰ এটা ফালে অশোক স্তম্ভ আৰু ভাৰত লিখা থাকিব । আনহাতে, দহ পইচা দেৱনাগৰী লিপিৰে লিখা হ’ব ।

লগতে দহ পইচা মুদ্ৰাটোৰ তলত মুদ্ৰাটো ঢাকি লোৱা বছৰটো লিখা আছে । কিছুমান খবৰ অনুসৰি এনেধৰণৰ মুদ্ৰা অনলাইনত বিক্ৰী কৰিব পাৰিলে যথেষ্ট পৰিমাণৰ ধন উপাৰ্জন কৰিব পাৰি । কিছুমান ৰিপৰ্টৰ পৰা আমি জানো যে পুৰণি আৰু বিৰল মুদ্ৰা তিনি লাখ পৰ্যন্ত বিক্ৰী কৰিব পাৰি আৰু আপুনি এই মুদ্ৰাবোৰ বিভিন্ন অনলাইন ৱেবচাইটত অতি সহজে বিক্ৰী কৰিব পাৰে । আপুনি মাত্ৰ এই সকলোবোৰ ৱেবচাইটত লগইন কৰিব লাগিব আৰু তাৰ পিছত আপোনাৰ সবিশেষৰ সৈতে নিজকে বিক্ৰেতা হিচাপে পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব । তেতিয়াহে এই সকলোবোৰ অনলাইন ৱেবচাইটত আপোনাৰ মুদ্ৰা বিক্ৰী কৰিব পাৰিব ।

Leave a Comment