টাটাই সুযোগ দিছে মাহেকীয়া উপাৰ্জনৰ, কিন্তু কেনেকৈ –

WhatsApp Follow

প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে নিজৰ ভৱিষ্যত জীৱন সুন্দৰ হোৱাটো বিচাৰে। আৰু ভৱিষ্যত জীৱন সুন্দৰ কৰিবলৈ টকাৰ আটাইতকৈ প্ৰয়োজন। গতিকে প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে সৰুৰে পৰাই বিভিন্ন আঁচনিত নিজৰ ধন বিনিয়োগ কৰে। আজি আমি এনে এখন আঁচনিৰ কথা পাতিম যিখন আঁচনিৰ জৰিয়তে সামান্য পৰিমাণৰ ধন জমা কৰি প্ৰতিমাহে বিশ হাজাৰ টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব।

এই লাভজনক আঁচনি টাটা কোম্পানীৰ আঁচনি। এই টাটা মিউচুৱেল ফাণ্ড আৰু চিষ্টেমেটিক উইথড্ৰেৱাল প্লেন (SWP)ত বিনিয়োগ কৰি প্ৰতিমাহে ২০ হাজাৰ টকা লাভ কৰিব পাৰিব। এই আঁচনিৰ বাবে কিমান টকা জমা কৰিব লাগিব? টাটা কোম্পানীৰ এই মিউচুৱেল ফাণ্ডত কিমান ৰিটাৰ্ণ পাব? জানিবলৈ লেখাটো শেষলৈকে পঢ়ক।

এতিয়ালৈকে টাটা কোম্পানীয়ে কোনো মাহেকীয়া আয় আঁচনি বা বাৰ্ষিকী জমা আঁচনি আৰম্ভ কৰা নাই। কিন্তু টাটাছৰ মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰাটো মাহিলী আয় হিচাপে উপযোগী হ’ব যদিহে আপুনি পদ্ধতিগত উলিওৱাৰ পৰিকল্পনা বাছি লয়। আজি আমি এই লেখাটোৰ জৰিয়তে টাটাছৰ TATA INDIA CONSUMER FUND REGULAR GROWTH মিউচুৱেল ফাণ্ডৰ বিষয়ে আলোচনা কৰিম। এই মিউচুৱেল ফাণ্ডত বিনিয়োগ কৰা বিনিয়োগকাৰীয়ে যোৱা ১ বছৰত ৩০.৬৭ শতাংশ, যোৱা ৩ বছৰত ১৯.১৩ শতাংশ, যোৱা ৫ বছৰত ১৮.০৮ শতাংশ আৰু আৰম্ভ হোৱাৰ পিছত ১৭.২৩ শতাংশ ৰিটাৰ্ণ লাভ কৰিছে।

টাটা ইণ্ডিয়া কনজিউমাৰ ফাণ্ড নিয়মীয়া বৃদ্ধি এই টাটা মিউচুৱেল ফাণ্ডৰ নিকা সম্পত্তিৰ মূল্য (এনভিএ) ৪০.১৮। এই মিউচুৱেল ফাণ্ডত নূন্যতম ১০০ টকাৰ পৰা SIP আৰম্ভ কৰিব পাৰি। নূন্যতম ৫০০০ টকা বিনিয়োগ কৰিব পাৰি আৰু অতিৰিক্ত বিনিয়োগৰ পৰিমাণ ১০০০ টকা। গ্ৰাহকে জমা কৰা ধনখিনি ফাণ্ড মেনেজাৰে ষ্টক মাৰ্কেটত বিনিয়োগ কৰে। ৩০ দিন সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ আগতে এই ধন উলিয়াবলৈ পুঁজিৰ ০.২৫ শতাংশ এক্সাইট লোড দিব লাগিব।

এতিয়া প্ৰশ্ন হৈছে ?
TATA INDIA CONSUMER FUND REGULAR GROWT নামৰ এই মিউচুৱেল ফাণ্ডটোৰ পৰা প্ৰতিমাহে বিশ হাজাৰ টকা কেনেকৈ উপাৰ্জন কৰিব পাৰি? যদি আপুনি এই মিউচুৱেল ফাণ্ডত ১০ লাখ টকা বিনিয়োগ কৰি তিনি বছৰৰ বাবে ২০ হাজাৰ টকা SWP কৰে তেন্তে পূৰ্বৰ ৰিটাৰ্ণ অনুসৰি ১৯ শতাংশ ৰিটাৰ্ণ পাব। হিচাপত দেখা গৈছে যে প্ৰতিমাহে ২০,০০০ টকাৰ SWP ৰ পৰা ৩ বছৰত মুঠ ৭,২০,০০০ টকা পোৱা যায়। ৭,২০,০০০ টকা উলিওৱাৰ পাছতো পুঁজিত ৭,৪৬,৬৯৩ টকা থাকিব। আকৌ ৫ বছৰ চলাওক আৰু ১৮ শতাংশ ৰিটাৰ্ণ পাব। ৫ বছৰলৈ মাহে ২০,০০০ টকা পাব মুঠ ১২ লাখ টকা আৰু তাৰ পিছত একাউণ্টত ৪,৩৩,৩২৫ টকা থাকিব।

Disclaimer – এই লেখাটো কেৱল তথ্য আৰু শিক্ষাৰ উদ্দেশ্যে। ই কোনো কাৰণতে বিনিয়োগৰ পৰামৰ্শ নিদিয়ে। আপোনাৰ বিনিয়োগৰ সিদ্ধান্ত আপোনাৰ নিজৰ গৱেষণা আৰু বিপদ সহনশীলতাৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি লোৱা উচিত। আপোনাৰ বিনিয়োগৰ ফলাফলৰ বাবে JibonorShongram.In কোনো কাৰণতে দায়বদ্ধ নহ’ব।

Leave a Comment