পত্নীৰ সৈতে বহু সময় বিচনাত থাকিবলৈ সৰ্বোত্তম উপায়

যিসকলে বহুদিন লগ কৰিব নোৱাৰে তেওঁলোকৰ বাবে পোষ্টটো। আপোনাৰ চিকিৎসকে আপোনাক তিনিটা পদ্ধতিৰ সৈতে পৰিচয় কৰাই দিব যাতে ই বেছি দিনলৈ টিকি থাকে। পুৰুষতকৈ অধিক সময় লোৱাটো পুৰুষত্বৰ এটা মূল গুণ বুলি গণ্য কৰা হয়। বয়সৰ লগে লগে যিকোনো পুৰুষে বহু উপায় শিকে। মই ইয়াত ক’ব বিচাৰিছো যে ২৫ বছৰৰ তলৰ পুৰুষসকলে সাধাৰণতে অধিক সময় লৈ কৰিব নোৱাৰে।

পুৰুষসকলে ৰাতি যৌন সম্পৰ্কৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ পছন্দ কৰে। এনে ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকে ৰাতিপুৱাৰ ফালটো বাছি লয়। আনহাতে, দেখা যায় যে ৰাতি যেতিয়া মহিলাসকল যৌন সম্পৰ্কৰ বাবে হতাশ হৈ পৰে তেতিয়া পুৰুষসকলে নাক বন্ধ কৰি শুই থাকে। আকৌ যেতিয়া পুৰুষে ৰাতিপুৱা যৌন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰিব বিচাৰে তেতিয়া মহিলাসকলে ইয়াৰ প্ৰতি আগ্ৰহী নহয়। বহুতে হয়তো ভাবিব পাৰে কিয় এনে হয়। শনিবাৰে ভাৰত ভিত্তিক সংবাদ মাধ্যম টাইমছ অফ ইণ্ডিয়াৰ এক বাতৰি অনুসৰি মানুহৰ হৰম’নৰ বাবেই এনে হোৱা দেখা যায়। যিকোনো এটা সময়ত মানুহৰ যৌন প্ৰেৰণা কেনেকুৱা হয় চাওঁ আহক –

পুৱা ৫ বজাত, যেতিয়া এজন পুৰুষ সাৰ পায় তেতিয়া তেওঁৰ টেষ্টষ্টেৰনৰ মাত্ৰা তুংগত থাকে। এই সময়ছোৱাত ইয়াৰ মাত্ৰা ২৫-৩০ শতাংশৰ ভিতৰত থাকে। দিনটোৰ আন যিকোনো সময়তকৈ এইটো বেছি। ইয়াৰ উপৰিও পুৰুষৰ যৌন হৰম’ন উৎপাদনৰ বাবে কাম কৰা পিটুইটাৰী গ্ৰন্থিটো ৰাতি অন হৈ থাকে। ৰাতিপুৱাই উঠিবলৈ ধৰিলে।

ৰাতিপুৱা ছয় বজাত, ভাল টোপনি উত্তেজনা বৃদ্ধিৰ কাৰণ। অধ্যয়নত দেখা গৈছে যে ৰাতি দীঘলীয়া, গভীৰ টোপনি থাকিলে টেষ্টষ্টেৰনৰ মাত্ৰা বৃদ্ধি পায়। আমেৰিকান মেডিকেল এছ’চিয়েশ্যনৰ এক অধ্যয়নত দেখা গৈছে যে ৫ ঘণ্টাতকৈ অধিক সময় শুই থাকিলে পুৰুষৰ টেষ্টষ্টেৰনৰ মাত্ৰা অতিৰিক্ত ১৫ শতাংশ বৃদ্ধি পায়।

দুপৰীয়া বাৰ বজাত, ধুনীয়া নাৰী পাৰ হৈ গ’লেও কোনো যৌন প্ৰৰোচনাৰ সৃষ্টি নহয়। এই সময়ত কাৰোবাক দেখিলে ভাল লাগিব পাৰে। যৌন হৰম’ন বৃদ্ধি হ’বলৈ বহু সময় লাগে। এই সময়ত যদি এগৰাকী মহিলাই নিজৰ সংগীৰ কথা ভাবে তেন্তে তেওঁৰ টেষ্টষ্টেৰনৰ মাত্ৰা দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পায়। কিন্তু যৌৱনকালত যৌন হৰম’নে অতি লেহেমীয়াকৈ কাম কৰে।

ৰাতি আঠ বজাত, এই সময়ত যদি পুৰুষে টেলিভিছনত কোনো ৰোমাঞ্চকৰ খেল চায় তেন্তে ই তেওঁলোকৰ যৌন হৰম’ন বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে। ইউটা বিশ্ববিদ্যালয়ৰ লালাত কৰা এক অধ্যয়নত দেখা গৈছে যে যেতিয়া কোনোবাই বিশ্বকাপৰ দৰে ৰোমাঞ্চকৰ খেল এখন চায় আৰু তেওঁলোকৰ প্ৰিয় দলটোৱে জয়লাভ কৰে তেতিয়া তেওঁলোকৰ উত্তেজনা হৰম’ন ২০ শতাংশ বৃদ্ধি পায়। আৰু যদি তেওঁৰ দলটো পৰাস্ত হয় তেন্তে তেওঁৰ সংগম হৰম’ন ২০ শতাংশ হ্ৰাস পায়। আনহাতে, মহিলাসকলে চোৱাতকৈ খেলা-ধূলা কৰাৰ সময়ত যৌন হৰম’ন বেছি বৃদ্ধি পায়।

বিঃদ্রঃ এই আর্টিকেলটোৰ তথ্যখিনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত আৰু প্ৰাথমিক জ্ঞান হিচাপে পঢ়িবলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে। বিশদভাৱে জানিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ গ্রহণ কৰক ।

Leave a Comment