স্বামীৰ এই দোষৰ বাবেই পত্নী এৰি যায় !

Join Telegram

( The husband leaves his wife because of this fault ) সম্পৰ্কত কেতিয়াবা বেয়া সময় আহে, কেতিয়াবা ভাল সময়বোৰ সম্পৰ্কৰ মধুৰ স্মৃতিৰে পাৰ হৈ যায় । গতিকে আপুনি আপোনাৰ সংগীৰ সৈতে যি বিচাৰে তাকে কৰিব নোৱাৰে ? কাৰণ, বহু সময়ত মানুহে অনুভৱ কৰে যে এজনে নিজৰ সংগীক পৰ্যাপ্ত সময় নিদিয়ে । সংগীৰ ভাল লগা-পছন্দৰ কথা নভবা । এই ধাৰণাটো লৈ আগবাঢ়ি যোৱাৰ সময়ত এটা সময়ত প্ৰেমৰ সম্পৰ্কটো ছিন্নভিন্ন হৈ পৰে ।

বহু পত্নীয়ে অভিযোগ কৰে যে স্বামীয়ে পৰ্যাপ্ত সময় নিদিয়ে । তেওঁৰ কথা নাভাৱে । এটা সময়ত সম্পৰ্কটো তললৈ নামি আহিব (Relationship Issue) কিন্তু তেতিয়া ইচ্ছা কৰিলেও ঘৈণীয়েকক ঘূৰাই আনিব নোৱাৰিব । গতিকে সময় থাকোতেই নিজকে সংশোধন কৰক । জানি থোৱা যে পতিৰ কি কামত পত্নীৰ মন বিষাক্ত হয় –

এই প্ৰথা মহিলাসকলে বেছিকৈ অপছন্দ কৰে
জানেনে, আপোনাৰ পত্নীয়ে এই ধৰণৰ প্ৰথা আটাইতকৈ বেছি অপছন্দ কৰে । আপুনি বিয়াৰ আগতে যেনে ধৰণেই জীৱন নকটাওক কিয় । কিন্তু বিয়াৰ পিছত সেইবোৰ ঠিক কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক ! ঘৰলৈ উভতি আহি কাপোৰবোৰ পেলাই দিয়া, জোতাবোৰ পেলাই দিয়া, মোজা ক’ত থৈছিল মনত নাথাকে । কিন্তু আপোনাৰ পত্নীয়ে এইবোৰ একেবাৰে ভাল নাপায় । তোমাক একো নকয় সি । কিন্তু এটা সময়ত তেওঁৰ খং উঠিব । লগতে পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতাই আপোনাৰ পত্নীক সুখী কৰে । গতিকে নিজকে সংগঠিত কৰি ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক । আপোনাৰ পত্নীক সহায় কৰক ।

সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে পত্নীৰ লগত আলোচনা কৰাৰ প্ৰয়োজন আছেনে ?
চাওক, বিয়াৰ আগতে আপোনাৰ জীৱনটো বেলেগ আছিল । তেতিয়া আপুনি অবিবাহিত আছিল । গতিকে সকলো সিদ্ধান্ত আপুনি অকলেই ল’ব পাৰিছিল । বিয়াৰ পিছত আপোনাৰ জীৱনলৈ পত্নী আহে । তাৰ জীৱনতো তোমাৰ স্থান থাকিবই লাগিব । একেদৰেই কৰক । যিকোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে সদায় পত্নীৰ পৰামৰ্শ লওক । একেলগে এটা সিদ্ধান্ত লওক । আপুনি দেখিব যে সম্পৰ্কটো বহুত সহজ হৈ পৰিছে ।

বহুত অচিনাকি মহিলাৰ লগত সম্পর্ক থকা
বেলেগ পত্নী বা স্বামীৰ ফালে নাচাবা । সকলোৰে মহিলা বন্ধু থাকে । তেওঁ হয়তো আপোনাৰ কলেজৰ বন্ধু, আপোনাৰ সহকৰ্মী । এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সংগ পাই আপুনি হয়তো সুখী হ’ব । কিন্তু আপোনাৰ পত্নীয়ে বিষয়টো কেনেদৰে লয় তালৈও গুৰুত্ব দিয়ক । প্ৰেমিকা সকলৰ লগত নিশ্চয়কৈ এটা ৰেখা আঁকিব । তেওঁলোকৰ অতি ওচৰত থকাৰ প্ৰয়োজন আছেনে ? যদি কোনোবা গাৰ্লফ্ৰেণ্ডৰ আপোনাৰ বাবে কোনো দুৰ্বলতা আছে আৰু আপোনাৰ পত্নীয়ে সেই বিষয়ে জানে, তেন্তে তেওঁৰ সংগ এৰাই চলাই ভাল । তোমালোকৰ সম্পৰ্ক ঠিকেই থাকিব । অন্যথা বিষয়টোৱে আপোনাৰ পত্নীক আঘাত দিব পাৰে । কিন্তু যদি আপোনাৰ পত্নীৰ কোনো অতি পুৰণি বন্ধুৰ ওপৰত সন্দেহ আছে, তেন্তে তেওঁক বুজাই দিয়ক ।