হনুমান চালীশা পাঠ কৰাৰ গুৰুত্ব !

( The importance of reciting Hanuman Chalisa ) গোস্বামী তুলসীদাসৰ এক মহান কাব্যিক সৃষ্টি হনুমান চালীশা। হিন্দু ধৰ্মত হনুমান চালীশা আবৃত্তি কৰিলে বান্দৰ ভগৱান হনুমানক সন্তুষ্ট কৰি তেওঁৰ আশীৰ্বাদ পাব পাৰে বুলি কোৱা হয়।

মঙলবাৰক সাধাৰণতে ভগৱান হনুমানৰ দিন বুলি গণ্য কৰা হয়। গতিকে এই দিনটো তেওঁক পূজা কৰি তেওঁক সন্তুষ্ট কৰাটোৱেই উত্তম। হনুমান চালীশাৰ প্ৰতিটো স্তৱকৰ তাৎপৰ্য্য বেলেগ বেলেগ। কোৱা হয় যে ৰাতি হনুমান চালীশা আবৃত্তি কৰিলে অসাধাৰণ ফল পোৱা যায়। মঙলবাৰ আৰু শনিবাৰে সোনকালে গা ধোৱাৰ পিছত আবৃত্তি কৰিব লাগে।

হনুমান চালীশা আবৃত্তি কৰাটো অতিশয় শক্তিশালী বুলি বিশ্বাস কৰা হয়, কিয়নো ই অৰ্ধসতিৰ প্ৰভাৱ কমায়। ইয়াৰ উপৰিও সুস্বাস্থ্য আৰু সমৃদ্ধিৰ আমন্ত্ৰণ কৰে। হনুমান চালীসা পাঠ কৰিলেও দুষ্ট আত্মাক বাহিৰ কৰাত সহায়ক হয়। ৰাতিপুৱা আৰু ৰাতি হনুমান চালীসা আবৃত্তি কৰাটো ভাল, যিসকলৰ ওপৰত বেয়া আত্মাৰ প্ৰভাৱ পৰিছে সেই সকলে প্ৰতি শনিবাৰে নিশা ৮ বাৰ হনুমান চালিশা আবৃত্তি কৰি অতি ভাল ফল পোৱা যায়।

হনুমান চালীশা পঢ়াৰ কিছু উপকাৰীতা

দুষ্ট আত্মাক বাহিৰ কৰিবলৈ
এই স্তুতি বন্দনাই আপোনাক ভয় আৰু ভয়ংকৰ চিন্তাৰ পৰা মুক্ত কৰিব। সেইবাবেই শিশু আৰু শিশুৱে দৈনিক আবৃত্তি কৰে।

সতীৰ বোজা হ্ৰাস কৰা
কোৱা হয় যে ভগৱান হনুমানক পূজা কৰি শনি দেৱক শান্ত কৰিব পাৰি, আৰু অৰ্ধসতিৰ কু-প্ৰভাৱ কম কৰিব পাৰি। প্ৰিয় কাহিনী অনুসৰি ভগৱান হনুমানে এবাৰ শনি দেৱৰ প্ৰাণ ৰক্ষা কৰিছিল,


আৰু পঢ়ক
>> ঘৰৰ এই স্থানত হালধী পানী ছটিয়াই দিয়ক, দুৰ্ভাগ্য দূৰ হ’ব, লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ পাব।
>> ৫ প্ৰকাৰৰ লাফিং বুদ্ধ প্ৰতিমূৰ্তিয়ে আপোনাৰ জীৱন সলনি কৰিব


পাপৰ ক্ষমা
আমি সকলোৱে জানো বা অজানিতে পাপ কৰি আছো। হনুমান চালীশা পাঠ কৰি আমি পাপৰ ক্ষমা বিচাৰিব পাৰো। ৰাতি ৮ বাৰ হনুমান চালীশাৰ আৰম্ভণি স্তৱক আবৃত্তি কৰিলে পাপৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰি।

সংকট সকাহ
ৰাতি যদি কোনোবাই হনুমান চালীশা পাঠ কৰে তেন্তে ভগৱান হনুমানৰ ঐশ্বৰিক ৰক্ষা তেওঁৰ বাবে সদায় সাজু হৈ থাকে । তেওঁৰ পথত থকা সকলো কষ্টও দূৰ হয়।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

1 thought on “হনুমান চালীশা পাঠ কৰাৰ গুৰুত্ব !”

Leave a Comment