এই বেংকত ফিক্সড ডিপ’জিট কৰিলে আপুনি সৰ্বাধিক সুত পাব ৮.১৫ শতাংশ

The maximum interest rate you get on a fixed deposit with this bank is 8.15 per cent
ঘৰত টকা ৰাখিলে টকাৰ মূল্য কমে, তাৰ বিপৰীদে যদি আপুনি এই বেংকবোৰত বিনিয়োগ কৰে । তেনেহলে আপুনি ৮.১৫ শতাংশ পৰ্যন্ত সুত পাব ! কাৰণ এই তিনিটা বেংকে এই বজাৰতো ৮.১৫ শতাংশ পৰ্যন্ত সুত দি আছে । মুদ্ৰাস্ফীতিয়েও আপোনাৰ বিনিয়োগক হত্যা নকৰে । যদি আপুনি এই বেংকবোৰত বিনিয়োগ কৰে ।

কাৰণ এই তিনিটা বেংকে এই বজাৰতো ৮.১৫ শতাংশ পৰ্যন্ত সুত দি আছে । ফিক্সড ডিপজিটৰ সুতৰ এই তালিকাত কোনবোৰ বেংক আছে জানি লওক ।

বৰ্তমান সূৰ্যোদয় ক্ষুদ্ৰ বিত্তীয় বেংক, জন ক্ষুদ্ৰ বিত্তীয় বেংক আৰু উজ্জীৱন ক্ষুদ্ৰ বিত্তীয় বেংককে ধৰি কিছুমান ক্ষুদ্ৰ বিত্তীয় বেংকে যথেষ্ট সুতৰ হাৰ আগবঢ়াইছে । মনত ৰাখিব, এই সুতৰ হাৰ কেৱল ২ কোটি টকাৰ তলৰ জমা ধনৰ বাবেহে প্ৰযোজ্য ।

সাধাৰণ জনতাৰ বাবে ২ বছৰৰ পৰা ৯৯৮ দিনলৈ – ৭.০০ শতাংশ; জ্যেষ্ঠ নাগৰিকৰ বাবে – সূৰ্যোদয় ক্ষুদ্ৰ বিত্তীয় বেংকে ৭.৫০ শতাংশ সুত প্ৰদান কৰে । লগতে ৯৯৯ দিনৰ বাবে সাধাৰণ জনতালৈ – ৭.৪৯ শতাংশ; জ্যেষ্ঠ নাগৰিকৰ বাবে – ৭.৯৯ শতাংশ সুত বেংকে আগবঢ়ায় ।

সাধাৰণ জনতাৰ বাবে ৫ বছৰ – ৭.৩৫ শতাংশ, জন ক্ষুদ্ৰ বিত্তীয় বেংকে জ্যেষ্ঠ নাগৰিকৰ বাবে ৮.১৫ শতাংশ সুত প্ৰদান কৰিব । উজ্জীৱন ক্ষুদ্ৰ বিত্তীয় বেংকে ৪২ মাহৰ পৰা ১ দিনৰ পৰা ৬০ মাহলৈ এফ ডি প্ৰদান কৰে, সাধাৰণ জনতাৰ বাবে – ৭.২০ শতাংশ, জ্যেষ্ঠ নাগৰিকৰ বাবে – ৭.৭০ শতাংশ সুত ।

কিন্তু আপুনি কোনো ডাঙৰ বেংকত এই ধৰণৰ সুত নাপাব । এই সুত ক্ষুদ্ৰ বিত্তীয় বেংকে দি আছে ।

Leave a Comment