শাওন মাহ আৰম্ভ হৈছে, এই ৰাশিৰ লোকসকলে এই মাহতে ভোলেনাথৰ কৃপা পাবলৈ গৈ আছে।

Join Telegram

The month of Shravana has started and the people of this sign are going to get the grace of Bholenath this month

শ্ৰৱণ মাহটো ভগৱান শিৱক উৎসৰ্গা কৰা হয় । এই মাহৰ আগতে ভগৱান শিৱ যোগনিদ্ৰত সোমাইছিল আৰু ভগৱান শিৱক সমগ্ৰ বিশ্ব পৰিচালনাৰ দায়িত্ব দিয়া হৈছিল । ১৪ জুলাই বৃহস্পতিবাৰৰ পৰা আৰম্ভ হোৱা শ্ৰৱণ মাহ ১২ আগষ্টলৈকে চলিব । এই সময়ছোৱাত শিৱভক্তসকলে পবিত্ৰ নদীৰ পানীৰে ভোলেনাথক অভিষেক কৰে । সোমবাৰে শ্ৰৱণে ব্ৰত পালন কৰে আৰু লগতে শ্ৰৱণ মাহত ভোলেনাথক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ বিশেষ পূজাও কৰে ।

কিছু পৰিমাণে ফলদায়ক
ভোলেনাথৰ বিশেষ কৃপা লাভ কৰিবলৈ এই মাহত ভক্ত সকলে বিভিন্ন প্ৰচেষ্টা চলায় । যেনেকৈ শিৱই সকলোকে আশীৰ্বাদ দিয়ে কিন্তু কিছুমান বিশেষ ৰাশিৰ বাবে শ্ৰৱণ মাহটো অতি ফলপ্ৰসূ হ’বলৈ গৈ আছে । জ্যোতিষ শাস্ত্ৰৰ মতে শ্ৰৱণ মাহত গ্ৰহৰ অৱস্থা বিশেষ হ’ব আৰু এই তিনিটা ৰাশিৰ থলুৱা লোকসকলৰ বাবে ই অতি শুভ আৰু ফলপ্ৰসূ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব । সেই সংখ্যাবোৰৰ বিষয়ে জানো আহক –

মেষ ৰাশি
মেষ ৰাশিৰ বাবে এই সময় অতি শুভ হ’ব । মেষ ৰাশিৰ থলুৱা সকলে শিৱৰ কৃপাত প্ৰচুৰ বৰ বৰ লাভ কৰিব । চাকৰি আৰু ব্যৱসায়ৰ উন্নতি হ’ব । ইতিবাচক লাভ হ’ব । ইয়াৰ লগত সন্মানো পাব । শ্ৰৱণ মাহৰ সোমবাৰে শিৱলিংগলৈ পানী আগবঢ়ালে শুভ ফল পোৱা যাব ।

মকৰ ৰাশি
শ্ৰৱণ মাহত মকৰ ৰাশিৰ থলুৱা লোকৰ ওপৰত ভগৱান শিৱৰ কৃপা দেখা যাব । ব্যৱসায়ত তেওঁলোকে যথেষ্ট লাভ কৰিব । ​​নতুন চাকৰি পোৱাৰ লগত জড়িত এই মাহ । এই মাহটো পত্নীৰ লগত ভাল হ’ব । শ্ৰৱণ মাহত মহাদেৱক অভিষেক কৰিলে আপোনাৰ মনৰ কামনা পূৰণ হ’ব ।

মিথুন ৰাশি
মিথুন ৰাশিৰ থলুৱা লোকসকলৰ বাবে শ্ৰৱণ মাহ যথেষ্ট ফলপ্ৰসূ বুলি প্ৰমাণিত হ’ব । যিসকলে নতুন চাকৰি বিচাৰিছে তেওঁলোকে ভোলেনাথৰ কৃপাত নতুন চাকৰি পাব । যিসকল কৰ্মচাৰীয়ে পদোন্নতি লাভ কৰিব বিচাৰে তেওঁলোকে শ্ৰৱণ মাহত এই ইচ্ছা পূৰণ কৰিব । ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে এই সময় অতি উত্তম । শ্ৰৱণ মাহত যিমান পাৰে শিৱক পূজা কৰক ।

Leave a Comment