ডিঙিৰ বিষ সোনকালে কমি যাব ! মাত্ৰ এই ঘৰুৱা উপায়বোৰ মানি চলক

Join Telegram

( The sore throat will go away soon! Just follow these home remedies ) এতিয়া জীয়াই থকাৰ বাবে আমাৰ কোনো নিৰ্দিষ্ট ঠিকনা নাই । মানুহৰ প্ৰতিটো অভ্যাস বেয়া হৈ পৰিছে । গতিকে আমি সকলোৱে এই ক্ষেত্ৰত অতিৰিক্ত সাৱধান হ’ব লাগিব । আচলতে আমি গোটেই দিনটো কম্পিউটাৰৰ সন্মুখতে কাম কৰি আছো । চকু টিপিয়াবলৈ সময় নাই । এতিয়া এই পৰিস্থিতিত প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে সাৱধান হোৱা উচিত । কাৰণ কম্পিউটাৰটো এনেদৰে চালে অলপ পিছত ডিঙিত সমস্যা দেখা পাব । এই ক্ষেত্ৰত আমি সমস্যাটোৰ বিষয়ে প্ৰতিজন ব্যক্তিক মনত ৰাখিব লাগে । মনত ৰাখিব যে কেনেকৈ সমস্যাটো সমাধান কৰিব পাৰি । কিন্তু কেৱল বিষনাশক ঔষধ খালেই এই সমস্যাৰ সমাধান নহ’ব । বৰঞ্চ এই ঘৰুৱা ঔষধ (ডিঙিৰ বিষৰ বাবে ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰ) ব্যৱহাৰ কৰক যাতে সমস্যাৰ পৰা হাত সাৰিব পাৰি –

১. হলুদ-গাখীৰ,
হলুদত এনে পদাৰ্থ থাকে বুলি কোৱা হয় যিয়ে প্ৰদাহ হ্ৰাস কৰিব পাৰে । এতিয়া হলুদে আপোনাৰ ডিঙিৰ বিষৰ প্ৰদাহ আঁতৰাব পাৰে । এনে অৱস্থাত হলুদ গাখীৰৰ লগত মিহলাই দিব লাগে । গাখীৰত কেলচিয়াম থাকে । গতিকে এই পানীয়টো সেৱন কৰিব লাগিব । তেতিয়াহে সমস্যাটো সমাধান কৰিব পৰা যাব ।

২. মাজে মাজে ডিঙিৰ ব্যায়াম কৰা,
মাজে মাজে ডিঙিৰ ব্যায়াম কৰিব লাগে । এনে ক্ষেত্ৰত মূৰটো ঘড়ীৰ কাঁটাৰ দিশত আৰু ঘড়ীৰ কাঁটাৰ বিপৰীত দিশত ঘূৰাই দিব লাগে । গতিকে প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে এই কথা মনত ৰাখিব লাগিব । তেতিয়াহে সমস্যাটো সমাধান কৰিব পৰা যাব । অৱশ্যে যদি দিনে দিনে ডিঙিৰ বিষ বাঢ়ি যায় তেন্তে বেছি সময় অপেক্ষা নকৰিব । সেই অৱস্থাত চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লোৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয় ।

৩. ঠাণ্ডা বা গৰম,
এনে অৱস্থাত ঠাণ্ডা বা গৰম সেক দিব পাৰে । লগতে দুয়োটা একেলগে মিহলাই সেক দিব পাৰে । এনে অৱস্থাত সেই অংশৰ ৰক্ত সঞ্চালন বৃদ্ধি পায় । ফলত বিষৰ সম্ভাৱনা বহুগুণে কমি যায় । এতিয়া কম্প্ৰেছ বনোৱাৰ পিছত বিষৰ পৰা সকাহ পাব ।

Leave a Comment