চাকি জ্বলোৱাৰ কিছুমান বিশেষ নিয়ম আছে ! জানি থওক, নহ’লে বাঢ়িব সমস্যা

বাস্তু শাস্ত্ৰত আমি দিশৰ বিষয়ে বহু তথ্য পাওঁ। ঘৰত ইতিবাচকতা কেনেকৈ আনিব পাৰি সেই বিষয়েও আমি জানিব পাৰোঁ। বাস্তু শাস্ত্ৰত কোৱা হৈছে যে ঘৰত পূজা কক্ষ কোন দিশত থাকিব লাগে। যদি আমি পূজাৰ স্থানৰ কথা কওঁ, তেন্তে তাত চাকি জ্বলোৱাৰো বিশেষ স্থান আছে। চাকি জ্বলাই ৰাখিলে ঘৰৰ ঋণাত্মক শক্তিৰ অন্ত পৰে। কিন্তু আপুনি জানেনে যে চাকি জ্বলোৱাৰ কিছুমান নিয়ম থাকে আৰু যদি আপুনি সেইটো অনুসৰণ নকৰে তেন্তে আপুনি হয়তো জীৱনত সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে।

ঘৰত চাকি জ্বলোৱাৰ সময়ত মনত ৰাখিব লাগে যে সেয়া সদায় ঈশ্বৰৰ মূৰ্তিৰ সন্মুখত থাকিব লাগে। যদি আপুনি তেলৰ চাকি জ্বলাই তেন্তে সদায় আপোনাৰ সোঁফালে আৰু যদি আপুনি ঘিৰ চাকি জ্বলায় তেন্তে সদায় বাওঁফালে ৰাখিব লাগে।

যদি আপুনি তেলৰ চাকি জ্বলাই তেন্তে শলিতাডাল ৰঙা সূতাৰে তৈয়াৰ কৰিব লাগে, আনহাতে যদি আপুনি ঘিৰ চাকি জ্বলায় তেন্তে কপাহৰ শলিতা ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে। পশ্চিম দিশত কেতিয়াও চাকি জ্বলাব নালাগে, ই দৰিদ্ৰতা আনে আৰু ধন-সম্পত্তি দ্ৰুতভাৱে ধ্বংস কৰে।


আৰু পঢ়ক
>> এই দুটা পৰিস্থিতিয়ে কেতিয়াও এজন ব্যক্তিক সঠিক সিদ্ধান্ত ল’বলৈ নিদিয়ে
>> মঙলবাৰে এই কামবোৰ কৰাটো অশুভ! ৰুষ্ট হয় বজৰংগবলী !


সন্ধিয়া মূল দুৱাৰত চাকি জ্বলাই ৰাখিলে মা মা লক্ষ্মী প্ৰসন্ন হয় আৰু আপোনাৰ ঘৰখন ধন-সম্পত্তিৰে ভৰাই তোলে। দক্ষিণ দিশ দেৱী লক্ষ্মী আৰু যম উভয়ৰে বাসস্থান। সেয়ে দক্ষিণ দিশত চাকি জ্বলাই মা লক্ষ্মী আৰু যমৰাজ দুয়োকে একেলগে আপুনি সন্তুষ্ট কৰিব পাৰিব। উত্তৰ দিশত চাকি জ্বলালে ঘৰলৈ দৰিদ্ৰতা আহে। ৰাতিপুৱা আৰু গধূলি চাকি জ্বলালে সুখৰ পৰিবেশ সৃষ্টি হয় আৰু ইতিবাচক শক্তি ঘৰখনত ৰৈ যায়।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment