পৰকীয়া প্রেম কৰিলে বিবাহিত জীৱন সুখৰ হয়, চাঞ্চল্যকৰ তথ্য

Join Telegram

এটা সম্পৰ্কৰ ভেটি বিশ্বাসৰ ওপৰত গঢ় লৈ উঠে। যেতিয়া দুজন মানুহে ইজনে সিজনক ভাল পায় আৰু বিশ্বাস কৰে তেতিয়া সেই সম্পৰ্ক অধিক শক্তিশালী হৈ পৰে। কিন্তু তেতিয়াহে বেয়া হৈ পৰে যেতিয়া দেখা যায় যে আপোনাৰ সংগীয়ে আন কাৰোবাৰ লগত গোপনে সম্পৰ্কত জড়িত হৈ আছে। যেতিয়া আপুনি জানে যে আপোনাৰ সংগীয়ে আপোনাক প্ৰতাৰণা কৰিছে, তেতিয়া এনে লাগে যেন সম্পৰ্কটো শেষ হ’বলৈ ওলাইছে। এইদৰে বহুতো সম্পৰ্ক ভাঙি যায়। আপুনি জানেনে যে বহু দম্পতী এই বিবাহৰ বাহিৰৰ প্ৰেমৰ বাবে সুখী ? মানে তেওঁলোকৰ সম্পৰ্ক বিদেশীৰ বাবে ভাল ! যদিও এই কথা শুনি মই আচৰিত হৈছিলো, সমীক্ষাৰ প্ৰতিবেদনত এনে তথ্য আহি আছে। There are many reasons why you shouldn’t love your wife. There are many reasons why you shouldn’t love your wife

সেই অধ্যয়নত কি আছিল ?

মিছৌৰী ষ্টেট ইউনিভাৰ্চিটি। এলিচিয়া ৱাকাৰে এক সমীক্ষা চলাইছিল। বিবাহিত লোকৰ বাবে এছলী মেডিচন নামৰ এটা অনলাইন ডেটিং সেৱা আছে। তেওঁ নিজৰ ব্যৱহাৰকাৰী সকলৰ ওপৰত এই সমীক্ষা চলাইছিল। তেওঁ তেওঁলোকক বিভিন্ন প্ৰশ্ন সুধিলে। বিদেশীয়ে তেওঁলোকৰ জীৱনত সুখ কঢ়িয়াই আনিছিল, বহুতে তেওঁলোকৰ সংগীৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক আছে সেই কথা জানি সুখী হৈছিল। ১০ জনৰ ভিতৰত মাত্ৰ ৭ জনেই ব্যভিচাৰ কৰি বিবাহিত জীৱনত সুখী বুলি কৈছিল। জীৱনত সকলো ধৰণৰ সন্তুষ্টি আছিল।

ব্যভিচাৰ কৰাৰ পিছত তেওঁলোকৰ জীৱন কিমান সলনি হয় ?

বিবাহৰ বাহিৰৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শেষ হোৱাৰ পিছত কি হয় ? প্ৰতাৰক সংগীয়ে অনুশোচনা অনুভৱ কৰে নে স্বাভাৱিক জীৱন যাপন কৰে ? জীৱনত সেই সুখ পায় নেকি ? অধ্যয়নত দেখা গৈছে যে এই ব্যৱহাৰ কাৰীসকলে বিভিন্ন উত্তৰ দিছে। অৰ্থাৎ ব্ৰেকআপৰ পিছত জীৱনটো অধিক সুন্দৰ হৈ পৰে। তাৰ পিছত সিহঁত ভাল হ’বলৈ ধৰিলে। যিকোনো সম্পৰ্ক পাৰস্পৰিক সমীকৰণৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল। সেয়ে এনে সমীক্ষাত যি তথ্য আহিল তাক নিৰন্তৰ সত্য বুলি নললে ভাল।

আপোনাৰ সংগীয়ে প্ৰতাৰণা কৰিছে নে নাই কেনেকৈ জানিব ?

আপোনাৰ সংগীয়ে সাধাৰণতে বেছি কথা নাপাতে। কিন্তু সেই মানুহজনৰ চাৰিওফালে ঘূৰি ফুৰিলে তেওঁৰ চকুত এক বেলেগ চাৱনি দেখা যায়। হাঁহি এটা মাৰি সি যথেষ্ট সুখী। সেই মানুহজনৰ কথা ভাবি চাওকচোন। তাইৰ যত্ন লয় আৰু তাইৰ কেয়াৰ কৰে।

আৰু পঢ়ক-

আপোনাৰ সংগী ফোনত ব্যস্ত নেকি ?

আপোনাৰ সংগী সদায় ফোনত ব্যস্ত থাকে নেকি ? কিন্তু কাম বুলি নকয়। অন্যথা আপুনি ছ’চিয়েল মিডিয়াত সময় কটাব পাৰে বা গেম খেলিব পাৰে। কিন্তু আপোনাৰ স্বামীয়ে দিনে-ৰাতিয়ে ফোনত থাকোঁতে এইবোৰৰ কোনো এটা কামেই কৰা নাই। এই সময়তো সাৱধান হওক। প্ৰায় গোটেই দিনটো ফোনত কথা পাতি আছে নে মেছেজ কৰি আছে ? তেতিয়া আপুনিও অলপ সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগিব। তোমালোকে যেন বুজি পোৱা নাই যেন লাগিলেও সি তোমাৰ সন্মুখত থকা সেই আনজন ব্যক্তিৰ লগত সময় পাৰ কৰি আছে।

Leave a Comment