মহাদেৱৰ আশীৰ্বাদত এই ৩ ৰাশিৰ ভাগ্য ভাল হ’ব শাওণৰ শেষ সোমবাৰে !

These 3 signs will be lucky on the last Monday of Shaon with the blessings of Lord Mahadev

অৰ্থাৎ হিন্দু ধৰ্মৰ শাওণ মাহটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ মাহ । এই মাহটো মহাদেৱৰ অতি প্ৰিয় । সেয়ে গোটেই শাওণ মাহটোতে শিৱপূজাৰ পূজা প্ৰচলিত হৈ থাকে । কিন্তু সোমবাৰটো মহাদেৱৰ প্ৰিয় দিন । সেয়েহে শাওণ মাহৰ সোমবাৰৰ বিশেষ তাৎপৰ্য্য আছে । শাওণ সোমবাৰে ভগৱান মহাদেৱক পূজা কৰিলে জীৱনৰ সকলো দুখ দূৰ হ’ব বুলি বিশ্বাস কৰা হয় । শাওণ মাহটোৰ প্ৰায় অন্ত পৰিল ।

চলিত বৰ্ষৰ শাওণ মাহৰ অন্তিম সোমবাৰৰ লগতে ১৫ আগষ্টত স্বাধীনতা দিৱস উদযাপন কৰা হ’ব । পঞ্জিকা অনুসৰি শাওণৰ শেষ সোমবাৰে বিশেষ শুভ যোগৰ সৃষ্টি হ’বলৈ গৈ আছে । আজিৰ দিনটোতে উত্তৰভদ্ৰপদ নক্ষত্ৰৰ অৱস্থিতি । সেইদিনা নিশা ১১:২২ বজালৈ হ’ব ধৃতি যোগ । সেইদিনা মীন ৰাশিত চন্দ্ৰৰ পাৰ হোৱাৰ ফলত বৃহস্পতি আৰু চন্দ্ৰৰ সংমিশ্ৰণত গজকেশৰী যোগৰ সৃষ্টি হৈছে । বৃহস্পতি নিজেই মীন ৰাশিৰ শাসক হোৱাৰ বাবেই এই যোগৰ মহত্ত্ব আৰু অধিক বৃদ্ধি পায় ।

জানি থওক যে শাওণ মাহৰ শেষৰ সোমবাৰে কিছুমান বিশেষ ৰাশিৰ থলুৱা লোকৰ ওপৰত মহাদেৱৰ আশীৰ্বাদ বৰষুণ কৰিবলৈ গৈ আছে ।

>> বৃষ ৰাশি
শাওণৰ শেষ সোমবাৰে বৃষ ৰাশিৰ থলুৱা লোকৰ বাবে হ’ব মহান মঙ্গল । মহাদেৱৰ আশীৰ্বাদ এই তিনিটা ৰাশিৰ থলুৱা লোকৰ ওপৰত থাকিব । শাওণৰ শেষ সোমবাৰে বৃষ ৰাশিৰ থলুৱা লোকসকলে নিজৰ সকলো কামতে সফলতা লাভ কৰিব । এইবাৰ পুৰণি বেমাৰৰ পৰা মুক্তি পাব । দীৰ্ঘদিন ধৰি বাকী থকা কামটো এইবাৰ সম্পূৰ্ণ হ’ব ।

>> মিথুন ৰাশি
চলিত বৰ্ষৰ শাওণৰ শেষ সোমবাৰে মহাদেৱৰ কৃপাত মিথুন ৰাশিৰ থলুৱা লোকসকলে নিজৰ সকলো কামতে সফলতা লাভ কৰিব । আগতে অপচয় হোৱা সকলো কাম আপুনি সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব, এতিয়াও সফলতাৰে । মিথুন ৰাশিৰ স্থানীয় লোকৰ পৰিয়ালে সুখ আৰু শান্তি বজাই ৰাখিব । সংগীৰ সৈতে সম্পৰ্ক ভাল হ’ব । মনৰ সকলো ভয় নোহোৱা হৈ যাব । শংকৰনাথৰ আশীৰ্বাদত শাওণৰ শেষ সোমবাৰে মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলৰ আয় বৃদ্ধি কৰিব ।


আৰু পঢ়ক
>> ভুলেও এই দিশত নাৰাখিব লক্ষ্মী-গণেশ, তেনেহলে কোন দিশত ৰাখিব ?
>> শ্ৰীকৃষ্ণ জন্মাষ্টমী কেতিয়া ? কেনেকৈ পালন কৰিব ব্ৰত ?


>> তুলা ৰাশি
তুলা ৰাশিৰ স্থানীয় লোকে শাওণ মাহৰ শেষ সোমবাৰে সকলো ধৰণৰ ভাল ফলাফল লাভ কৰিব । শাওণৰ শেষ সোমবাৰৰ লগতে সমগ্ৰ শাওণ মাহটো ভোলানাথৰ আশীৰ্বাদ আপোনালোকৰ ওপৰত থাকিব । চাকৰিটোত সফলতা আপোনাৰ সন্মুখত । আৰ্থিক অৱস্থা পূৰ্বতকৈ ভাল হ’ব । তুলা ৰাশিৰ থলুৱা লোকসকলৰ বাবেও আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি পাব ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment