এই ৩টা কথাই নাৰীৰ প্রেমত পৰে পুৰুষ ! কথা ৩টা হৈছে –

Join Telegram

( These 3 things make men fall in love with women ) কাৰোবাৰ ওপৰত বহুদিনৰ বাবে ক্ৰাছ আছে । আপুনি তেওঁক হৃদয়ত যথেষ্ট ভাল পায় । কিন্তু কেতিয়াও ক’ব নোৱাৰিলে । আৰু আপুনি ভাবি থাকে যে হয়তো তেওঁ তোমাক ভাল নাপায় । আচলতে নাৰীৰ এটা সমস্যা আছে, তেওঁলোকে নিজৰ অনুভৱ পোনপটীয়াকৈ প্ৰকাশ কৰিব নোৱাৰে । কাৰোবাক ভাল পোৱাৰ পিছত যদি কাৰোবাক ক’ব নোৱাৰি, তেন্তে হৃদয়ত দুখ লাগে ।

গতিকে আপুনি কিছুমান উপায় গ্ৰহণ কৰিব লাগিব, যিবোৰ ব্যৱহাৰ কৰি আপুনি তেওঁক পতিয়ন নিয়াব পাৰে যে আপুনি তেওঁক ভাল পায় । পোনপটীয়াকৈ ক’বও নালাগে । বা যদি তেওঁ তোমাক ভাল নাপায়, তেন্তে এই কেইটামান শব্দই মনোনীত মানুহজনৰ হৃদয় গলিবলৈ যথেষ্ট । আপুনি কি ক’ব পাৰে জানেনে ?

আপুনি তেওঁক প্ৰশংসা কৰিব পাৰে
চাওক, প্ৰশংসা ভাল নোপোৱা এনে কোনো ব্যক্তি পৃথিৱীত নাই । বহুতে তেওঁলোকৰ কামৰ শলাগ লোৱা শুনি ভাল পায় । বহুতেও তাইৰ চেহেৰাক প্ৰশংসা কৰিলে ভাল পায় । আপোনাৰ পছন্দৰ মানুহজনে ঠিক কি ভাল পায় তালৈ মন কৰক । তেওঁ কেনেধৰণৰ প্ৰশংসা শুনিব বিচাৰে তালৈ মন কৰক । তেওঁৰ সন্মুখত তেওঁৰ প্ৰশংসা কৰক । স্পষ্টকৈ কওক যে আপুনি তেওঁৰ ওপৰত আপ্লুত হৈছে ।

অপেক্ষা কৰক
চাওক, বেছি মনোযোগ দিলে আপোনাৰ হাতৰ পৰা ঘুৰিটো পিছলি যাব পাৰে । গতিকে থ্ৰেডটো ক্ৰমান্বয়ে মুকলি কৰি দিব লাগে । যাতে সি তোমাৰ প্ৰতি উন্মাদ প্ৰেমত পৰে । তেওঁৰ বাবে সঠিক উপায় হ’ল তাক আওকাণ কৰা । হয়, কোনো আচৰিত কথা নহয় । এই পৰ্যন্ত তেওঁক অতিৰিক্ত মনোযোগ দিয়া হৈছে । তেওঁ আপোনাক সহজভাৱে লয় আৰু আন মহিলাৰ লগত ধেমালিত ব্যস্ত থাকে। এতিয়া তেওঁক পোনপটীয়াকৈ আওকাণ কৰক । তেওঁৰ মেছেজটো চাওক আৰু এৰি দিয়ক । তাৰ লগত তেনেকৈ কথা নাপাতিব । তেতিয়া তেওঁৰ আপোনাৰ বিষয়ে কৌতুহল হ’ব । তেওঁ জানিব বিচাৰিব যে আপুনি কিয় এনে কৰিছে । তেতিয়া আপুনি কথাখিনি কওক ।

বিশ্বাসযোগ্য মানুহ
তেখেতৰ আস্থাৰ ব্যক্তি হওঁক । যেন তেওঁ সকলো পৰিস্থিতিতে আপোনাক বিশ্বাস কৰিব পাৰে । তেওঁক এনে অনুভৱ কৰাওক যে তেওঁ আপোনাক ভাল পাই একো ভুল কৰা নাই । তুমি তাৰ প্ৰকৃত প্ৰেম । তেওঁৰ হৃদয়ৰ সকলো দুখ ক’বলৈ তেওঁ আপোনাক বিশ্বাস কৰক । ব্যক্তিগত কথাবোৰো জানিব পাৰি । তেওঁকো বিশ্বাস কৰক ।

Leave a Comment