ঘৰতে এই ৩টা কাম কৰিলে সুখী হ’ব, পৰিয়ালৰ অভাৱ পূৰণ হ’ব !

Join Telegram

( These 3 things to do at home will make you happy and meet the needs of your family ) ঘৰত পৰিৱেশৰ ত্ৰুটিৰ বাবে মানুহ আৱেগিক ভাৱে ক্ষতিগ্ৰস্ত হয়। আৰ্থিক ভাৱে তেওঁ বহুত সমস্যাত পৰিছে। অক্লান্তভাৱে কাম কৰিলেও তাৰ জীৱনত শান্তি নাই। ঘৰত ঋণাত্মক শক্তি বৃদ্ধি পায়, যাৰ ফলত ঘৰৰ পৰিৱেশ প্ৰদূষিত হয়। পৰিয়ালত কাজিয়াৰ সম্ভাৱনা আছে। ঘৰত বসবাস কৰা লোকসকলৰ স্বাস্থ্য ভাল নহয়, ঘৰৰ পৰিবেশ ঠিক কৰিলে আমি ঘৰতে সুখ-শান্তিৰে থাকিব পাৰিম। পৰিৱেশৰ ত্ৰুটি দূৰ কৰিলে ঘৰৰ সকলো সমস্যা সমাধান হয়। এই পদক্ষেপ সমূহ অনুসৰণ কৰক –

বাচন-বৰ্তন,
বাস্তশাস্ত্ৰ অনুসৰি ঘৰৰ পাকঘৰটো উত্তৰ-পূব দিশত নিৰ্মাণ কৰিব লাগে। পাকঘৰৰ উত্তৰ-পূব কোণত এটা পৰিষ্কাৰ পাত্ৰত পানী দিলে ঘৰত মাতৃ লক্ষ্মীৰ কৃপা থাকিব, টকা আবদ্ধ হোৱাৰ সম্ভাৱনা কমিব। ইয়াৰ ফলত অৰ্থনৈতিক সংকট হ্ৰাস পাব।

মা লক্ষমীৰ মূর্তি,
বাস্তুৰ মতে ঘৰত মাতৃ লক্ষ্মীৰ ছবি বা মূৰ্তি স্থাপন কৰাটো শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। ঘৰৰ উত্তৰ দিশত দেৱী লক্ষ্মীৰ এখন ছবি ৰাখক যাতে তাই আশীৰ্বাদৰ ভংগীমাত পদুমৰ ওপৰত বহি থাকে আৰু তাইৰ হাতৰ পৰা সোণৰ মুদ্ৰা এটা ওলাই আহিছে। ইয়াৰ ফলত ঘৰৰ আৰ্থিক অৱস্থা মজবুত হয়। আৰু মানুহৰ মাজত আত্মসন্তুষ্টি বৃদ্ধি কৰে, যাৰ ফলত মানসিক শান্তি পোৱা যায়।

আৰু পঢ়ক-

পানীৰ টেংকি,
ইক’লজি অনুসৰি ঘৰৰ দক্ষিণ-পশ্চিম কোণটো ওপৰলৈ তুলিব লাগে। পৰিৱেশ তন্ত্ৰৰ মতে পশ্চিম দিশৰ ঘৰৰ চাদত পানীৰ টেংকি থকাই ভাল। ই ঘৰত সুখ আৰু শান্তি কঢ়িয়াই আনে। ধন-সম্পত্তি বাঢ়ে। ঘৰত বসবাস কৰা লোকসকলৰ স্বাস্থ্য সুস্থ থাকে ।

দ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত। JibonorShongram.in এ এই তথ্যৰ সত্য সত্যতাৰ দাবী নকৰে, ধন্যবাদ।

1 thought on “ঘৰতে এই ৩টা কাম কৰিলে সুখী হ’ব, পৰিয়ালৰ অভাৱ পূৰণ হ’ব !”

Leave a Comment