মাক লক্ষ্মীক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ ৰাতিপুৱা উঠি কৰক এই 4 টা কাম । সদায় আপোনাৰ ওপৰত থাকিব লক্ষ্মী মাৰ কৃপা দৃষ্টি।

জ্যোতিষশাস্ত্ৰই কিছুমান ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ কথা উল্লেখ কৰিছে যিবোৰ দিন আৰু সময় অনুসৰি পালন কৰিলে সুফল পোৱা যায়। কিছুমান পদক্ষেপ সেইবোৰ সন্ধিয়া, নিশা বা ৰাতিপুৱা লোৱাত প্ৰভাৱ পেলায়। ৰাতিপুৱা শক্তি সদায় ইতিবাচক হয়। সেয়ে বিশ্বাস কৰা হয় যে এজন ব্যক্তিয়ে ৰাতিপুৱা পঢ়িলে কেতিয়াও পাহৰি নাযায়, আৰু একেদৰে, ৰাতিপুৱা লোৱা ব্যৱস্থাবোৰো কাৰ্যকৰী হয়। জ্যোতিষশাস্ত্ৰৰ কথা সমূহৰ বহুতো বৈজ্ঞানিক ভিত্তিও আছে। জ্যোতিষশাস্ত্ৰ অনুসৰি লক্ষ্মী মাক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ এই ৪ টা ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা উচিত –

প্ৰথম উপায়
নেতিবাচক শক্তি ঘৰৰ দৰিদ্ৰতা আৰু ধন হেৰুওৱাৰ এটা মুখ্য কাৰণ। যদি ঘৰৰ শক্তি ইতিবাচক হয়, ধনৰ কোনো ক্ষতি নহয় আৰু ঘৰৰ মানুহৰ সকলো দিশতে উন্নত হয়। প্ৰথম পদক্ষেপটো হ’ল ইয়াক তামৰ ঘটি আৰু তুলসী পাতৰ সৈতে কৰা এক সৰু কাম । পুৱা 9 বজাৰ আগতে গা ধুব আৰু তাৰ পিছত তামৰ পাত্ৰটোত পানীৰে ভৰাই তাত তুলসী পাত যোগ দিয়ক। এই পানী খিনি ঘৰৰ সকলো কোণত আৰু মুখ্য দুৱাৰত ছটিয়াই দিয়ক। এনে কৰিলে ঘৰৰ সকলো নেতিবাচক শক্তি আঁতৰ হয়।

দ্বিতীয় উপায়
তুলসী গছ ঘৰত ৰাখিব লাগিব আৰু দৈনিক গা ধোৱাৰ পিছত তুলসী গছত পানী দিব লাগে। তুলসী গছত পানী আগবঢ়োৱাৰ সময়ত ‘ঔম নমো ভাগৱতে বসুদেৱ্য’ বুলি ভগৱান বিষ্ণুৰ মন্ত্ৰ উচ্চাৰণ কৰা উচিত। বিষ্ণু হৈছে ভগৱান সমৃদ্ধি আৰু লক্ষ্মীৰ কাৰক। প্ৰতিদিনে এনে কৰিলে দৰিদ্ৰতা আঁতৰ হয়। এই ব্যৱস্থা ঘৰৰ যিকোনো সদস্যই কৰিব পাৰে।

তৃতীয় উপায়
জুইক শক্তিৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয় সেয়েহে ঘৰত প্ৰতিদিনে ৰাতিপুৱা এটা বিশুদ্ধ ঘিঁউৰ চাকি জ্বলাওক। ঘিউৰ চাকি নহ’লে তেলৰ চাকিও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। এনে কৰাৰ ফলত , দেৱতাসকল সন্তুষ্ট হয় আৰু দেৱতাসকল বাস কৰা ঘৰটোত, মাতৃ লক্ষ্মীৰ অনুগ্ৰহ থাকে। মাতা লক্ষ্মী কেতিয়াও অসন্তুষ্ট নহয়।


আৰু পঢ়ক
>> বাস্তু শাস্ত্র অনুসৰি ঋাৰু ৰখাৰ সঠিক নিয়ম, টকাৰ অভাৱ দূৰ হ’ব !
>> এই ৩টা নামৰ মানুহবোৰ বৰ ভাগ্যৱান, সদায় পায় লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ !


চতুৰ্থ উপায়
প্ৰত্যেক ৰাতিপুৱা, তামৰ পাত্ৰত এটাত ৰঙা সেন্দুৰ যোগ দিয়ক আৰু সূৰ্যক দ্ৰাঘিমাংশৰ ফালে দি প্ৰণাম কৰক । এনে কৰাৰ দ্বাৰা, শুই থকা ভাগ্যও জিলিকি উঠে আৰু ব্যক্তিজনৰ সকলো কাৰ্য গঠন হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে। ৰাতিপুৱা 7 ৰ পৰা 8 বজাৰ ভিতৰত এই কাম কৰা উচিত । 10 বজাত এই কাম গ্ৰহণ কৰিলে সম্পূৰ্ণ ফল পোৱা নাযায়।

ভগৱান লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ সদায় আপোনাৰ লগত ৰাখিব বিচাৰে, তেন্তে শুদ্ধ মনেৰে প্ৰতিদিনে লক্ষ্মী মাক স্তুতি কৰক বা মনত স্থান দিয়ক লগতে লক্ষ্মী মাৰ আমাৰ এই লিখনি শ্বেয়াৰ কৰি সকলোকে পঢ়াৰ সুবিধা কৰি দিব।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

CopyAMP code

Leave a Comment