হনুমান এই ৫ বিধ ভোগত সন্তুষ্ট হয় ! কৰ্মক্ষেত্ৰত উন্নতি, মনে বিচৰা সংগী নিশ্চিত হয়

Join Telegram

( These 5 kinds of offerings to Hanuman to become rich ) বজৰংবলী গুড় আৰু বুট খুব ভাল পায় । সেয়েহে, তেওঁৰ প্ৰসাদত গুড়-বুট ৰখা হয় ৷ মঙ্গল আৰু শনিবাৰে গুড়-বুট ৰখাৰ দ্বাৰা ৰামৰ ভক্তই হনুমানক সন্তুষ্ট কৰিব পাৰে ৷ বজৰংবলীৰ কৃপাৰে আপুনি সকলো সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰে ৷

>> পান নৈবেদ্যৰ উদ্দেশ্য হৈছে যে আপুনি কৰা প্ৰতিটো গুৰুত্বপূৰ্ণ কামৰ দায়িত্ব ঈশ্বৰে নিজেই ল’ব । মঙলবাৰে পূজাৰ পিছত হনুমানক বেনাৰসী পানৰ ৰসাল বীজ আগবঢ়োৱাটো বৰ ভাল বুলি গণ্য কৰা হয় ।

>> প্ৰতি মঙলবাৰে মিঠা ৰুটি বনাওক আৰু বজৰংবলীক আগবঢ়াওক । ই আপোনাৰ প্ৰগতিৰ পথ মুকলি কৰিব । বজৰংবলীৰ আশীৰ্বাদত, আপোনাৰ কোনো কামত কোনো বাধা নাথাকিব ।

>> অমৃতি হনুমানৰ প্ৰিয় ভোগ । আপুনি এইটো মঙলবাৰে আৰু আন যিকোনো দিনত হনুমানক আগবঢ়াব পাৰে আৰু আপোনাৰ সকলো ইচ্ছা পূৰণ কৰাৰ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব পাৰে ।

>> বজৰংবলীক বেচনৰ লাড়ু আগবঢ়োৱা হয় । তেওঁ বেচনৰ লাড়ু খুব ভাল পায় । আপুনি আকাংক্ষিত জীৱন সংগী পাবলৈ প্ৰতি মঙলবাৰে আৰু শনিবাৰে বজৰংবলীক বেচনৰ লাড়ু আগবঢ়াব পাৰে । ঈশ্বৰৰ ওচৰত এই নিবেদনৰ ফলস্বৰূপে, ভাগ্যত গ্ৰহটোৰ সমস্যাবোৰৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰে ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

1 thought on “হনুমান এই ৫ বিধ ভোগত সন্তুষ্ট হয় ! কৰ্মক্ষেত্ৰত উন্নতি, মনে বিচৰা সংগী নিশ্চিত হয়”

Leave a Comment