বিয়াৰ পিছত এই ৫টা ভুল নকৰিব ! নহলে বিবাহিত জীৱন ধ্বংস হ’ব ।

( These 5 mistakes you shouldn’t make after marriage! Otherwise, your marriage will be ruined ) বিয়াৰ পিছত জীৱন বহুত সলনি হয় । সেই পৰিৱৰ্তনবোৰৰ লগত নিজকে খাপ খুৱাব লাগিব । খোজ কাঢ়িব পাৰিলে বেছি সমস্যা নাই । কিন্তু এই পৰিৱৰ্তনবোৰ ধৰিব নোৱাৰিলে সমস্যাৰ সৃষ্টি হয় । দুজন মানুহে একেলগে পৰিয়াল এটা আৰম্ভ কৰিলে হয়তো বহুতো ভুল হ’ব পাৰে, যিবোৰ তেওঁলোকে বুজিও নাপায় । গতিকে জনাটো জৰুৰী, যে বিয়াৰ পিছত কি ভুল কৰিব নালাগে –

পৰিয়ালৰ কথা চিন্তা নকৰা

বিয়াৰ পিছত বহুতে এই ভুল কৰে । পাৰিবাৰিক কথাবোৰত চিন্তা কৰিব নিবিচাৰে । যিহেতু দুয়ো একেলগে নতুন পৰিয়াল এটা গঢ়ি তুলিছে, সেয়ে পৰিয়ালটোৰ সকলো ভাল-বেয়া দিশ চোৱা-চিতা কৰিব লাগিব । এতিয়া দুয়োৰে মাজত কোনো পাৰ্থক্য নাই । ঘৰৰ সৰু-বৰ কামবোৰত, বিভিন্ন সিদ্ধান্তত দুয়োটাই ভাগ ল’বলগীয়া হয় । নহলে ইজনে সিজনৰ প্ৰতি ক্ৰমান্বয়ে উত্তেজনাৰ সৃষ্টি হ’ব । ইজনে সিজনৰ প্ৰয়োজন বুজিবলৈ শিকক ।

নিজা মতে চলা

নিজৰ পৰিচয় বজাই ৰখাটো আৰু নিজৰ হোৱা একে কথা নহয় । পৰিয়াল গঢ়িব বিচাৰিলে কিছুমান কথাত দুয়োজনে আপোচ কৰিব লাগিব । ইয়াত যদি আপুনি নিজা মতে আচৰণ কৰে তেন্তে পৰিয়ালটো সুচাৰুৰূপে চলিব নোৱাৰিব । নিজৰ মনৰ বাহিৰত কিবা এটা কৰিব লাগিব । পৰিয়াল সঠিক ভাবে চলাবলৈ সদায় দায়িত্ব মনত ৰাখিব লাগিব ।


আৰু পঢ়ক
বিয়াৰ আগতে আপোনাৰ পত্নীৰ বিষয়ে এই ৪টা কথা জানি লওক
পত্নীক তেওঁৰ পিতৃ-মাতৃতকৈও অধিক মৰম দিয়ে এই দুটা নামৰ পুৰুষে


অপমান কৰা

মানুহে অকলে থাকিব নোৱাৰে । ইজনে সিজনৰ লগত কথা পাতি থাকিব লাগে । সেই শব্দটোৰ মূল উদ্দেশ্য যদি অপমান বা নিন্দা হয়, তেন্তে ই কোনো ইতিবাচক বস্তু আনিব নোৱাৰিব । আপোনাৰ শহুৰেক মানে আপোনাৰ সংগীৰ নিজৰ ঘৰ । গতিকে শহুৰেকক দোষ নিদিব । গতিকে নিজকে নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখক ।

আনৰ লগত তুলনা কৰা

তোমালোক দুয়ো দুটা পৰিৱেশত ডাঙৰ-দীঘল হৈছা । গতিকে বহুতো অভ্যাসত মিল নথকাটো স্বাভাৱিক । আপোনাৰ সংগীক আপোনাৰ পৰিয়াল বা আত্মীয়ৰ লগত তুলনা নকৰিব । একেলগে এটা নতুন পৰিৱেশ গঢ়ি তুলিবলৈ চেষ্টা কৰক, য’ত সৌন্দৰ্য্যই কুৎসিতৰ ঠাই ল’ব । ইজনে সিজনক তুচ্ছজ্ঞান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিলে মূলতঃ আপোনালোক দুয়োকে সৰু কৰি তুলিব ।

বিনা কাৰণত তৰ্ক কৰা

অকণমান কাজিয়াই সম্পৰ্কটো গভীৰ কৰি তুলিব পাৰে । গতিকে প্ৰতিদিনে কাজিয়াত নপৰে । সকলো সময়তে কাজিয়া কৰি থাকিলে কেতিয়া এটা ভাল সম্পৰ্ক গঢ় লৈ নউঠিব, কাজিয়াৰ পৰা অশুচিতালৈকে, তাৰ পৰাই ইজনে সিজনক অসহ্যকৰ বুলি বিবেচনা কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব । গতিকে নিজৰ মাজত সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব নিবিচাৰিলে কাজিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক । বিশেষকৈ সৰু কাৰণত বা বিনা কাৰণত কাজিয়া নকৰিব ।

2 thoughts on “বিয়াৰ পিছত এই ৫টা ভুল নকৰিব ! নহলে বিবাহিত জীৱন ধ্বংস হ’ব ।”

  1. প্ৰথম অৱস্থাত বুজাবলৈ চেষ্টা কৰিম, যদি তাৰ পিচতো ক্ৰমান্বয়ে বহুত দূৰলৈ আগুৱাই যায় তেতিয়া অতি মৰমেৰে মাতি আনি নিত্য ব্যৱহাৰ্য্য বস্তু কেইপদ মান এটা বেগত ভৰাই কম আজিৰ পৰা আৰু এই ঠাইত তুমি মূখ নেদেখুৱাবা, যত শান্তি পোৱা তালৈ গমন কৰা—–

    Reply

Leave a Comment