দীপাৱলী ঘৰ চাফা কৰোতে ভুলতো নেপেলাব এই ৫ টা বস্তু, ঘৰৰ পৰা ওলাই যাব পাৰে মা লক্ষ্মী !

এইবাৰ দীপাৱলী ২০২২ চনৰ ২৪ অক্টোবৰ। এনে অৱস্থাত ঘৰ চাফা কৰাৰ সময়ত কিছুমান বিশেষ বস্তু বেয়া বুলি বাহিৰলৈ পেলাই দিব নালাগে, কোৱা হয় এনে কৰিলে ঘৰৰ লক্ষ্মী গুচি যায়।

পুৰণি মুদ্ৰা – প্ৰায়ে চাফা কৰাৰ সময়ত পুৰণি মুদ্ৰা এটা পাৰ্চ বা বাকচত পোৱা যায়, যিবোৰ আজিৰ যুগত হয়তো ব্যৱহাৰ নহয়, কিন্তু ঘৰত থকাৰ বাবে মাতৃ লক্ষ্মীয়ে বাস কৰে। দীপাৱলীৰ দিনা লক্ষ্মী দেৱীৰ পূজাতো মুদ্ৰাৰ পূজা কৰা হয়। অসাৰ বুলি পেলাই নিদিব।

ময়ুৰ পাখি – যদি দীপাৱলী চাফাইত ময়ুৰৰ পাখি পোৱা যায়, তেন্তে ইয়াক শুভ বুলি গণ্য কৰা হয়। শ্ৰী হৰিৰ অৱতাৰ শ্ৰীকৃষ্ণৰ বাবে ময়ুৰ অতি প্ৰিয়। ভুলতে জাবৰত ময়ুৰৰ পাখি নিক্ষেপ নকৰিব। কোৱা হয়, ঘৰত ময়ুৰৰ পাখি থকাটোৱে আৰ্থিক লাভৰ ইংগিত দিয়ে।

ৰঙা কাপোৰ – কাপোৰৰ আলমাৰীৰ পৰা যদি কোনো পুৰণি উকা (যিটো ব্যৱহাৰ কৰা নহয়) ৰঙা কাপোৰ পোৱা যায়, তেন্তে তাক পেলাই দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে তাক সুৰক্ষিতভাৱে ৰাখক, কাৰণ ই সৌভাগ্যৰ প্ৰতীক। ইয়াৰ লগে লগে মা লক্ষ্মীৰ কৃপা চিৰদিন থাকিব।


আৰু পঢ়ক
>> দীপাৱলীত লক্ষ্মী-নাৰায়ণৰ আশীৰ্বাদৰে ৰাজযোগ, ৩ ৰাশিৰ বাবে ভাগ্য উজ্জ্বল হ’ব !
>> লক্ষ্মীৰ ছবি ঘৰৰ এই ঠাইত ৰাখক, কামত বাধা নাথাকিব


শংখ – দীপাৱলীৰ চাফাইৰ সময়ত যদি পূজা-সামগ্ৰীত পুৰণি শংখ বা খোলা পোৱা যায়, তেন্তে ভুলতেও পেলাই নিদিব। এই বস্তু মা লক্ষ্মীৰ প্ৰতীক। সেইবোৰ ধুই ঘৰৰ পবিত্ৰ স্থানত ৰাখক। কোৱা হয়, ঘৰৰ লক্ষ্মীও ঘৰৰ পৰা উলিয়াই নিয়াৰ পিছত গুচি যায়।

ঝাড়ু – ঝাড়ুৰ সম্পৰ্ক মা লক্ষ্মীৰ সৈতে আছে। শাস্ত্ৰ অনুসৰি ভঙা ঝাড়ু এটা ঘৰত ৰাখিলে নেতিবাচকতা আহে, কিন্তু যদি পেলাবলগীয়া হয়, তেন্তে শুকুৰবাৰ বা বৃহস্পতিবাৰে ভুলতেও লেপেলাব। এনে কৰিলে ঘৰৰ সমৃদ্ধি আঁতৰি যায় আৰু দৰিদ্ৰতাই বাস কৰে।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment