মৃত্যু অহাৰ আগতে এই সংকেতবোৰ পোৱা যায় ! শিৱপুৰাণত কোৱা হৈছে

( These signs are found before death comes! It is said in the Shiva Purana ) জীৱনৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ কথাটো হ’ল মৃত্যু । কোৱাৰ দৰে জন্ম হ’লে মৃত্যু হোৱাটো নিশ্চিত । এজন ব্যক্তি কিমান দিন জীয়াই থাকে সেয়া নিৰ্ভৰ কৰে ব্যক্তিজনৰ ভাগ্যৰ ওপৰত । সেই ঠাইত, যি সময়ত ব্যক্তিজনৰ মৃত্যু লিখা থাকে, সেই সময়ত সেয়া ঘটে । মৃত্যুৰ ভয় হোৱাটো স্বাভাৱিক । জীৱনৰ চূড়ান্ত সত্য হৈও কোনেও এই বিষয়ে কথা পাতিব নিবিচাৰে ।

কিন্তু শিৱপুৰাণৰ মতে মৃত্যুৰ কেইমাহমান আগতে ব্যক্তিজনে মৃত্যুৰ সংকেত লাভ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে । শিৱপুৰাণত এবাৰ পাৰ্বতীয়ে মৃত্যুৰ আগতে পোৱা এটা চিন সম্পৰ্কে শিৱক প্ৰশ্ন কৰিছিল । তাৰ পিছত শিৱ এনে ৮টা কথা উল্লেখ কৰে । শিৱপুৰাণৰ মতে এই ৮ কথায়ে আগতীয়া মৃত্যুৰ বাৰ্তা বহন কৰে ।

১/ শিৱপুৰণৰ মতে, যিজন ব্যক্তিৰ শৰীৰৰ অংগবোৰ বগা, হালধীয়া বা পাতল ৰঙা হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে, তেওঁ জানিব লাগে যে তেওঁৰ মৃত্যু আহি আছে । শৰীৰৰ ৰং এনে পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ অৰ্থ হ’ল ৬ মাহৰ ভিতৰত ব্যক্তিজনৰ মৃত্যু হ’বলৈ গৈ আছে ।

২/ সূৰ্য্য, চন্দ্ৰ বা জুইৰ পৰা পোহৰ দেখা নাপালে সাৱধান হওক । কাৰণ শিৱপুৰাণত কোৱা হৈছে যে এই সংকেত আবিৰ্ভাৱ হোৱাৰ ৬ মাহৰ ভিতৰত সেই ব্যক্তিজনৰ মৃত্যুৰ সম্ভাৱনা আছে ।

৩/ সাধাৰণতে পানী, তেল বা আইনাত ব্যক্তিজনে প্ৰত্যক্ষ প্ৰতিফলন দেখিব পাৰে । শিৱপুৰাণৰ মতে যদি এই প্ৰতিফলন বিকৃত হয় তেন্তে ব্যক্তিজনৰ মৃত্যু আগতীয়া ।

৪/ খোজ কাঢ়ি থাকোঁতে আমাৰ ছাঁটোৱে আমাক অনুসৰণ কৰে । শিৱপুৰাণৰ মতে যেতিয়া কোনো ব্যক্তিৰ মৃত্যু আগতীয়া হয়, তেতিয়া ছাঁটো পৃথক হৈ পৰে ।


আৰু পঢ়ক
>> ভুলেও এই দিশত নাৰাখিব লক্ষ্মী-গণেশ, তেনেহলে কোন দিশত ৰাখিব ?
>> শ্ৰীকৃষ্ণ জন্মাষ্টমী কেতিয়া ? কেনেকৈ পালন কৰিব ব্ৰত ?


৫/ যিজন ব্যক্তিয়ে সাধাৰণ ৰঙৰ মাজত পাৰ্থক্য কৰিব নোৱাৰে, যেতিয়া সকলো ৰং ক’লা দেখা যায়, তেওঁ জনা উচিত যে সেই ব্যক্তিজনৰ অতি সোনকালে মৃত্যু হ’ব ।

৬/ দিনে দিনে স্বাস্থ্য ভাঙিবলৈ আৰম্ভ কৰিলে, জিভা ফুলিলে, দাঁতৰ পৰা পূজ ওলালে কেইমাহমানৰ পিছত ব্যক্তিজনৰ মৃত্যু হ’ব পাৰে ।

৭/ শিৱপুৰণৰ মতে, যিজন ব্যক্তিৰ মুখ, কাণ আৰু জিভা অজ্ঞান হৈ পৰে, তেওঁৰ মৃত্যুৰ আগত ।

৮/ শিৱপুৰাণৰ মতে হঠাতে নীলা মাখিৰে আগুৰি থকা ব্যক্তিক মৃত্যুৰ লক্ষণ বুলি গণ্য কৰা হয় । শগুণ, কাউৰী, পাৰ চৰাই যদি মূৰত বহি থাকে তেন্তে ই ব্যক্তিজনৰ কম আয়ুস সূচায় ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment