পিঁয়াজ খাই এনেকৈ ডায়েবেটিছ কমাব পাৰি

প্ৰায় সকলোৱে দৈনন্দিন খাদ্যত পিঁয়াজ ৰাখে। কেৱল তৰকাৰী ৰন্ধাতে নহয়, পিঁয়াজ অবিহনে পিটিকা-ভাজী নহয় ! চুলিৰ যত্নৰ ক্ষেত্ৰতো পিঁয়াজে ভূমিকা পালন কৰে। চুলি সৰা বন্ধ কৰাৰ লগতে নতুন চুলিও গজাবলৈ পিঁয়াজৰ বিকল্প নাই !

শেহতীয়াকৈ কৰা এক গৱেষণাৰ মতে, পিঁয়াজৰ নিষ্কাশনে তেজত শৰ্কৰাৰ মাত্ৰা ৫০ শতাংশ হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। গৱেষণাৰ পৰা দেখা গৈছে যে টাইপ ২ ডায়েবেটিছ ৰোগীয়ে তেজৰ শৰ্কৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পৰাকৈ পেনক্ৰিয়াছৰ পৰা পৰ্যাপ্ত পৰিমাণৰ ইনচুলিন উৎপাদন কৰিব নোৱাৰে।

পিয়াঁজৰ নিষ্কাশনে উচ্চ তেজৰ শৰ্কৰা শক্তিশালীভাৱে হ্ৰাস কৰিব পাৰে বুলি নতুন গৱেষণাই প্ৰকাশ কৰিছে। কেৱল এয়াই নহয়, পিঁয়াজৰ নিষ্কাশনে উচ্চ কলেষ্টেৰলৰ মাত্ৰাও হ্ৰাস কৰিব পাৰে।

নাইজেৰিয়াৰ আব্ৰাকাৰ ডেল্টা ষ্টেট ইউনিভাৰ্চিটিৰ অধ্যক্ষ অধ্যয়নৰ লেখক এণ্টনি ওজিহে কয় যে পিঁয়াজ সস্তীয়া আৰু সহজে উপলব্ধ। ইয়াক পুষ্টিকৰ পৰিপূৰক হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। ডায়েবেটিছ ৰোগীৰ চিকিৎসাত পিঁয়াজৰ ব্যৱহাৰ অতি ফলপ্ৰসূ।

গৱেষকসকলে এন্দুৰৰ ওপৰত এই তত্ত্ব পৰীক্ষা কৰিছিল। ডায়েবেটিছ নিয়ন্ত্ৰণৰ বাবে মুঠ তিনিটা গোটৰ এন্দুৰক বিভিন্ন মাত্ৰাৰ পিঁয়াজৰ নিষ্কাশন দিয়া হৈছিল।

শৰীৰৰ ওজনৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি মাত্ৰা আছিল ২০০ মিলিগ্ৰাম, ৪০০ মিলিগ্ৰাম আৰু ৬০০ মিলিগ্ৰাম।
গৱেষকসকলে তিনিটা গোটৰ ডায়েবেটিছ আৰু ননডায়েবেটিছ এন্দুৰক ঔষধ আৰু পিঁয়াজৰ সংমিশ্ৰণ দিছিল আৰু পিছত ফলাফল দেখি আচৰিত হৈছিল।


আৰু পঢ়ক
>> পিঁয়াজৰ বাকলিখিনি পেলাই নিদিয়াকৈ এই কামত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে !
>> আপোনাৰ Kidney ত পাথৰ হৈছে আপুনি কেনেকৈ জানিব ?


অধ্যয়নটোত দেখা গৈছে যে প্ৰতি কিলোগ্ৰাম শৰীৰৰ ওজনত ৪০০ মিলিগ্ৰাম আৰু ৬০০ মিলিগ্ৰাম দিয়া ডায়েবেটিছ এন্দুৰৰ ক্ষেত্ৰত ভিত্তি স্তৰৰ মাত্ৰাৰ তুলনাত তেজৰ চেনিৰ মাত্ৰা ক্ৰমে ৫০ শতাংশ আৰু ৩৫ শতাংশ হ্ৰাস পাইছে। ডায়েবেটিছ ৰোগীৰ এন্দুৰত পিঁয়াজৰ নিষ্কাশনেও মুঠ কলেষ্টেৰলৰ মাত্ৰা হ্ৰাস কৰিছিল, ৪০০ মিলিগ্ৰাম আৰু ৬০০ মিলিগ্ৰামৰ প্ৰভাৱ আটাইতকৈ বেছি আছিল।

অধ্যয়নটোত এইটোও দেখা গৈছে যে পিঁয়াজৰ নিষ্কাশনে ডায়েবেটিছ নোহোৱা এন্দুৰৰ ওজন বৃদ্ধি কৰে যদিও ডায়েবেটিছ ৰোগীৰ এন্দুৰৰ ওজন বৃদ্ধি নকৰে।

বিঃদ্রঃ এই আর্টিকেলটোৰ তথ্যখিনি বিভিন্ন উৎসৰ পৰা সংগৃহীত আৰু প্ৰাথমিক জ্ঞান হিচাপে পঢ়িবলৈ আগবঢ়োৱা হৈছে। বিশদভাৱে জানিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ গ্রহণ কৰক ।

Leave a Comment