YouTube ভিডিঅ’ চাই থাকোঁতে বিজ্ঞাপন আহে নেকি ? মাত্ৰ এই সৰু কামটো কৰক

WhatsApp Follow

YouTube ভিডিঅ’ নাচোৱা মানুহ এতিয়া খুব কমেই পাব, কাৰণ এতিয়া বহুতে দিনটোৰ বেছিভাগ সময় এই ভিডিঅ’ ষ্ট্ৰীমিং প্লেটফৰ্মত কটায়, আৰু ইয়াত চিনেমা ধাৰাবাহিকৰ পৰা আৰম্ভ কৰি সংগীত, শিক্ষামূলক ইত্যাদি বিভিন্ন বিষয়ৰ চুটি-বৃহৎ ভিডিঅ’ সন্নিবিষ্ট কৰা হৈছে। কিন্তু সমস্যাটো হ’ল YouTube ভিডিঅ’ চালে সদায় বিৰক্তিকৰ বিজ্ঞাপন থাকে।

আচলতে YouTube বিনামূলীয়াকৈ চোৱাসকলে ভিডিঅ’ৰ মাজত কেইবাটাও বিজ্ঞাপন চাব লগা হয়। আৰু বেছিভাগ ক্ষেত্ৰতে এই বিজ্ঞাপনবোৰ ৪ৰ পৰা ৫ ছেকেণ্ডৰ পিছত বন্ধ কৰিব পাৰি অৰ্থাৎ এৰিব নোৱাৰি। বহু সময়ত এৰি যোৱাৰ বিকল্প উপলব্ধ নহয় যাৰ ফলত ব্যৱহাৰকাৰীয়ে সমগ্ৰ ১৫ ছেকেণ্ডৰ বিজ্ঞাপনটো চাবলগীয়া হয়। ইয়াত সময় নষ্ট হয় আৰু তাৰ লগত ভিডিঅ’ চোৱাৰ মজাও হেৰাই যায়। গতিকে বহুতৰে মনত প্ৰশ্ন উত্থাপন হৈছে এই YouTube’ত বিজ্ঞাপনবোৰৰ পৰা কেনেকৈ হাত সাৰিব পাৰি ?

YouTube Premium চাবস্ক্ৰিপচন ললে বিজ্ঞাপন নাহে !

এই ক্ষেত্ৰত যদি আপুনি YouTube ভিডিঅ’ চাব নিবিচাৰে তেন্তে ইউটিউব প্ৰিমিয়াম চাবস্ক্ৰিপচন ল’ব লাগিব। যদি আপুনি প্ৰিমিয়াম প্লেনটো চাবস্ক্ৰাইব কৰে তেন্তে ভিডিঅ’টোৰ সৈতে কোনো বিজ্ঞাপনৰ কোনো অস্বস্তি নাথাকিব, আৰু ইয়াৰ জৰিয়তে ব্যৱহাৰকাৰীয়ে আন কেইবাটাও আকৰ্ষণীয় বৈশিষ্ট্য উপভোগ কৰিব পাৰিব। উদাহৰণস্বৰূপে, এটা চাবস্ক্ৰিপচন লোৱাৰ পিছত, এই প্লেটফৰ্মে পটভূমিত সংগীত বজাব পাৰে, ছবিত ছবি (PIP) ধৰণ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। কিন্তু ইয়াৰ বাবে আপুনি চাবস্ক্ৰিপচন চাৰ্জ হিচাপে নিৰ্দিষ্ট পৰিমাণৰ ধন খৰচ কৰিব লাগিব, যাৰ মূল্য ১২৯ টকাৰ পৰা আৰম্ভ হয়।

কিন্তু যদি আপুনি টকাৰে চাবস্ক্ৰিপচন কিনি ইউটিউব ব্যৱহাৰ কৰিব নিবিচাৰে, তেন্তে চিন্তা নকৰিব। কাৰণ এই প্লেটফৰ্মত বিজ্ঞাপনবোৰৰ পৰা মুক্তি পোৱাৰ এটা উপায়ো আছে। বিশেষ একো নাই, ইয়াৰ বাবে ডিভাইচটোত কিছুমান সৰু সৰু পৰিৱৰ্তন কৰিব লাগিব।

এই App ব্যৱহাৰ কৰিলে বিজ্ঞাপন নাহে !

আচলতে ইYouTube‘ত প্ৰদৰ্শিত বিজ্ঞাপনসমূহ ইউটিউব এক্সটেনচনৰ বাবে AdBlock ৰ সহায়ত সহজেই ব্লক কৰিব পাৰি। এই এক্সটেনচনে Chrome ৰ বাহিৰেও Edge আৰু অন্যান্য ব্ৰাউজাৰত কাম কৰে। এই বিকল্পটোৱে আপোনাৰ বাবে কাম কৰিব যদি আপুনি ডেস্কটপ বা ৱেবৰ পৰা YouTube ব্যৱহাৰ কৰে। আকৌ যদি আপুনি আপোনাৰ ফোনত বিজ্ঞাপন নোহোৱাকৈ ইউটিউব ভিডিঅ’ চাব বিচাৰে তেন্তে তৃতীয় পক্ষৰ এপৰ সহায় ল’ব লাগিব। ইয়াৰ বাবে আপুনি Google Play Store ৰ পৰা AdBlocker Browser: AdBlock & Private Browser ডাউনলোড কৰিব লাগিব। কিন্তু ইচ্ছা কৰিলে ফোন ব্ৰাউজাৰত উল্লেখ কৰা এক্সটেনচন ব্যৱহাৰ কৰি ইউটিউবৰ বিজ্ঞাপনবোৰো ব্লক কৰিব পাৰে।

Leave a Comment