শিৱ পুৰাণৰ এই পদ্ধতি কৰিলে ধন বৃদ্ধি হ’ব, মহালক্ষ্মী সুখী হ’ব !

( This method of Shiva Purana will increase wealth and make Mahalakshmi happy ) ২-৩ পিছত শেষ হ’ব শ্ৰৱণ মাহ । শিৱভক্তসকলে এই শেষ মুহূৰ্তত শিৱক সন্তুষ্ট কৰাৰ কোনো সুযোগ হেৰুৱাব নোৱাৰিব । শিৱৰ আন এটি নাম ভোলনাথ । ভক্তসকলৰ আহ্বানত তেওঁ সহজেই সঁহাৰি জনাব । শিৱৰ মহিমাৰ বিষয়ে উল্লেখ কৰা শিৱ পুৰাণখন শাওণ মাহত আবৃত্তি কৰি শিৱৰ বিশেষ আশীৰ্বাদ লাভ কৰিব পাৰি । শিৱপুৰাণত এনে কিছুমান উপায় উল্লেখ কৰা হৈছে, যাৰ দ্বাৰা মানুহৰ জীৱন সুখ আৰু সমৃদ্ধিৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব পাৰে । ইয়াৰ উপৰিও আৰ্থিক সমস্যাৰো পৰা উপশম পোৱা যায় । শিৱপুৰাণৰ কোনবোৰ উপায়ে আপোনাক সহায় কৰিব পাৰে জানি লওক –

ঋণৰ পৰা মুক্তি পোৱাৰ উপায়

যদি আপুনি ঋণৰ বোজাত পৰিছে, আৰু যদি আপুনি সহজে ঋণ পৰিশোধ কৰিব নোৱাৰে, তেন্তে জীৱনটো দুখ-কষ্টৰে আগুৰি থাকিব । এনে অৱস্থাত আপুনি শিৱপুৰণত উল্লেখ কৰা ঋণ পৰিশোধৰ উপায়বোৰ চেষ্টা কৰিব পাৰে । শাওণ মাহৰ সোমবাৰে শিৱলিংত স্নান কৰক । এনে অৱস্থাত অক্ষত (চাউল) পানীত মিহলাই শিৱলিঙলৈ আগবঢ়াব লাগে । শিৱপুৰাণত বৰ্ণনা কৰা এই পদ্ধতি অনুসৰণ কৰিলে ক্ৰমান্বয়ে আপুনি ঋণমুক্ত হৈ পৰিব । ফলত জীৱনত সুখ আৰু শান্তি প্ৰতিষ্ঠা হ’ব ।

টকা অহাৰ পথ বহল হ’ব

সোমবাৰে শিৱলিঙক চাউল বা চাউল দি কাপোৰ এখন আগবঢ়াই দিলে সৌভাগ্য হ’ব । তদুপৰি টকাৰ পথ মুকলি হ’ব ৷ শিৱপুৰণৰ মতে এনেদৰে কৰিলে হঠাৎ ধন-সম্পত্তিৰ পথ প্ৰশস্ত হ’ব ।

দুখ-কষ্টৰ পৰা ওলাই অহাৰ পথ

যদি জীৱনটো দুখ, দুখেৰে আগুৰি আছে, তেন্তে শিৱপুৰাণত বৰ্ণনা কৰা এই পদ্ধতিটো আপুনি চেষ্টা কৰিব পাৰে । সোমবাৰে পানীত ক’লা তিল মিহলাই অভিষেক শিৱলিংগ । শাওণ মাহত (সাৱন ২০২২) এনে কৰিলে দুখ-কষ্ট দূৰ হয় । লগতে আপোনাৰ সকলো আবদ্ধ কাম সম্পূৰ্ণ হ’বলৈ আৰম্ভ কৰে । এনেদৰে কৰিলে সাহস আৰু দক্ষতা বৃদ্ধি পায় ।


আৰু পঢ়ক
>> ভুলেও এই দিশত নাৰাখিব লক্ষ্মী-গণেশ, তেনেহলে কোন দিশত ৰাখিব ?
>> শ্ৰীকৃষ্ণ জন্মাষ্টমী কেতিয়া ? কেনেকৈ পালন কৰিব ব্ৰত ?


শিৱলিঙত দীপ জ্বলোৱা

শাওণ মাহৰ সোমবাৰে নিশা প্ৰায় ৯ বজাৰ পৰা ১০ বজালৈ শিৱলিংগৰ ওচৰত ঘিউ প্ৰজ্বলন কৰি ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধি কৰে । ইয়াৰ প্ৰভাৱৰ বাবে ধন আৰু ধন-সম্পত্তি লাভ কৰিব পাৰি । তাৰোপৰি পিছদিনা শিৱলিংত চুপাৰিৰ ৰস অভিষেক কৰাটো বাঞ্ছনীয় । শিৱপুৰাণত এনে কৰিলে আৰ্থিক অৱস্থা ভাল হ’ব । শিৱ ভক্তসকলে ব্যৱসায়ত উপাৰ্জনৰ ভাল সুযোগ পাব । টকাৰ পথো মুকলি হ’ব ।

লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ পাব

শিৱপুৰাণৰ মতে সুক্ষ্মপাতৰ গছক শ্ৰীবৃক্ষ বোলা হয় । জনবিশ্বাস অনুসৰি লক্ষ্মী নিজেই বেলগাৰ গছৰ গুৰিতে বাস কৰে । ইয়াৰ বাবেই শাওণ মাহৰ সোমবাৰে বেলগছ পূজা কৰাৰ সময়ত মহালক্ষ্মী সুখী হৈছিল । তেওঁৰ আশীৰ্বাদে ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধি কৰাৰ লগতে দৰিদ্ৰতা দূৰ কৰে ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment