নীলা চকু, সুন্দৰ হাঁহি, পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ধুনীয়া কেঁচুৱাৰ খিতাপ জয় কৰা এই মিঠা ছোৱালীজনীৰ জানক তাইৰ পৰিচয়

বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধুনীয়া কেঁচুৱাৰ খিতাপো লাভ কৰিছে এটি শিশুৱে। নীলা চকু, কোঁচা চুলি, গোলাপী গাল আৰু গাখীৰৰ দৰে বগা ৰং। ভগৱানে অতি যত্নৰে এই কণমানি ছোৱালীজনীক বনাইছে। তাইৰ নাম অনাহিতা হাচেমজাদেহ।

২০১৬ চনত ইৰাণৰ ইছপাহানত জন্মগ্ৰহণ কৰিছিল অনাহিতাৰ। এবাৰ অনাহিতাৰ মাকে নিজৰ ছবিখন নেটত শ্বেয়াৰ কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত তেওঁ সকলোৰে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিলে। চুবুৰীয়া গাল আৰু বাদামী চুলিৰে তাইৰ মিঠা হাঁহিটোৱে সকলোকে আপ্লুত কৰে। এনে স্বৰ্গীয় সৌন্দৰ্য দেখি নেটিজেনে চকু আঁতৰাই নিব নোৱাৰে।

আচলতে শিশুৰ বিষয়ে এটা আমোদজনক কথা আছে। যিটো বয়সৰ লগে লগে কমি যায়। সেইবাবেই ল’ৰা-ছোৱালীৰ সৈতে সময় কটোৱা, তেওঁলোকৰ ছবি বা ভিডিঅ’ চোৱাটো ইমানেই আৰামদায়ক। অনাহিতা ইয়াৰ এক উজ্জ্বল উদাহৰণ। তেওঁ নিজৰ খিকিন্দালিৰে নেটিজেনৰ সকলো আগ্ৰহ আকৰ্ষণ কৰিছে। অনাহিতাৰ ৰশ্মিময় হাঁহিটো দেখি বহুতৰে মনত পৰে অভিনেত্ৰী প্ৰীতি জিন্টা। একাংশই অনাহিতা কেঁচুৱাক প্ৰীতি জিন্টা বুলিও কয়।

ইতিমধ্যে এই কণমানি দেৱদূতৰ ইনষ্টাগ্ৰাম একাউণ্ট খুলি দিয়া হৈছে। একাউণ্টটো মাকে ৰক্ষণাবেক্ষণ কৰে। তাত প্ৰায় প্ৰতিদিনেই তেওঁৰ ছোৱালীজনীৰ ছবি বা ভিডিঅ’ আপলোড কৰে। তাত তেওঁৰ ফেন ফ’ল’ৱাৰৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছে। শেহতীয়াকৈ তেওঁৰ ক’ৰোনা সংক্ৰমণৰ খবৰ বিয়পোৱাৰ পিছতে অনুগামীসকল চিন্তিত হৈ পৰে। পিছত ছোৱালীজনীৰ মাতৃয়ে ইনষ্টাগ্ৰাম হেক কৰা হৈছে বুলি ভুৱা বাতৰিটো খাৰিজ কৰে। ছোৱালীজনীক ভালপোৱাৰ বাবে সকলোকে ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰে।

Leave a Comment