এনে কৰিলে আপোনাৰ বিবাহ চিৰদিন সুখী হৈ থাকিব ! এই নিয়মসমূহ মানি চলক

Join Telegram

( This will make your marriage happy forever! Follow these rules ) জীৱনৰ এক অতি কঠিন পথৰ আৰম্ভণি হৈছে বিবাহ। আচলতে বিয়াৰ আগতে মানুহৰ যিটো জীৱন থাকে বিয়াৰ পিছত সেইটো জীৱন সলনি হয়। গতিকে প্ৰতিজন পুৰুষে বিয়াৰ পিছৰ সময়খিনিৰ প্ৰতি অলপ ৱাল্দৰে মন দিব লাগিব। কাৰণ এই পথত সাৱধানে খোজ কাঢ়ি নগলে বহু সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। সেইবাবে বিবাহিত জীৱনত সঠিক পথ গ্ৰহণ কৰি যোৱাতো ভাল।

এতিয়া আমাৰ Love Marriage ৰ সংখ্যা বাঢ়িছে। এইসকল লোকে ইজনে সিজনৰ লগত বহুত সময় কটায়। তেওঁলোকৰ মাজত অধিক বুজাবুজিৰ সৃষ্টি হলে তেওলোকে বিবাহলৈ আগবাঢ়ি যায়। হয়তো এনেকৈ তেওলোকৰ মাজত অধিক বুজাবুজি হৈ পাৰে। গতিকে সমস্যাৰ কোনো আশংকা নাই । কিন্তু ইমান বুজি হুৱাৰ পিছতো বিয়াৰ পিছত বহু্তৰে প্ৰতিচ্ছবি সলনি হৈ যায়। কেতিয়াবা বিয়াৰ আৰম্ভণিতে কিছুমান সমস্যা আহি পৰে, কিন্তু বিয়াৰ বয়স বাঢ়ি অহাৰ লগে লগে প্ৰেমৰ মাত্ৰাও অলপ কমি যায়। এয়াই প্ৰধান সমস্যা। গতিকে বিবাহিত লোকসকলে সাৱধান হ’ব লাগিব।

আনহাতে, দেখিয়েই বিয়া হোৱা বহু লোক আছে । বিয়াৰ আগতে দুয়োৰে মাজত কোনো বুজাবুজি নাই । এইসকল লোকে বিয়াৰ পিছত বুজাবুজি গঢ়ি তুলিব লাগিব । এই ক্ষেত্ৰত বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে যদি আপুনি বিয়াৰ ঠিক পিছতেই এই পৰিস্থিতিত নিজৰ বিবাহক ৰাখিব বিচাৰে তেন্তে এই কেইটামান নিয়ম মানি চলক ।

নিজকে সময় দিয়ক
সম্পৰ্ক যিমানেই বয়সীয়াল সিমানেই ইজনে সিজনৰ লগত সময় কটাব লাগিব । কাৰণ আপুনি অধিক সময় দিলে আপোনাৰ সমস্যা আৰু ভাল দিশবোৰৰ বিষয়ে জানিব পাৰিব । আনকি সম্পৰ্কৰ গভীৰ অনুভূতিবোৰো এই সময়ত জনা যায় । গতিকে সময় দিয়াটো অতি প্ৰয়োজনীয় । গতিকে যিমানেই ব্যস্ত নহওক কিয়, দিনটোৰ শেষত ইজনে সিজনক অলপ সময় দিয়ক । তেতিয়াহে সম্পৰ্ক ভাল হ’ব ।

কোনো সমস্যা নাই
কেতিয়াবা হয়তো সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে আৰু এই সৰু সৰু অসুবিধাবোৰৰ মাজেৰেই মানুহ আগবাঢ়ি যায় । মাজে মাজে সৰু সুৰা সমস্যা হ’লে কোনো জটিলতাৰ সৃষ্টি নহয় । কিন্তু নিয়মীয়া সমস্যা থাকিলে বুজিব লাগিব যে ভিতৰৰ বহুতো সমস্যা আছে । গতিকে সকলোৱে এই বিষয়ে চিন্তা কৰিব লাগিব আৰু পাৰিলে প্ৰতিদিনে বিপদত পৰাৰ পৰা বিৰত থাকক ।

সঁচা কথা কওক
ইজনে সিজনক সঁচা কথা কৈ বহু সমস্যা সমাধান কৰিব পাৰি । কাৰণ মিছাৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি কোনো সম্পৰ্ক সঠিকভাৱে গঢ় লৈ উঠা নাই । তেনে ক্ষেত্ৰত যিদিনা মিছা কথা কৈ ধৰা পৰিব, সেইদিনা ডাঙৰ সমস্যা হব পাৰে । গতিকে এতিয়া কথাত মিছা কোৱাৰ অভ্যাস ত্যাগ কৰিব লাগিব । তেতিয়াহে সম্পৰ্কটো ভাল হ’ব ।

এটা উপহাৰ দিয়ক
উপহাৰ ভাল নোপোৱা মানুহ কোন আছে ? আৰু যদিও আছে তেওঁলোক বিৰল মানুহ । তেওঁলোকৰ লগত উদাহৰণ বনাব নোৱাৰি । এতিয়া আপুনিও আপোনাৰ সংগীক উপহাৰ দিব লাগিব । বৰ দামী উপহাৰ দিয়াটো প্ৰয়োজনীয় নহয় তথাপিওঁ যিমান পাৰে উপহাৰ দিয়ক । কিন্তু উপহাৰ দিওঁতে সংগীৰ পছন্দক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ক । তেতিয়াহে ভাল হ’ব ।

ফুৰিবলৈ যাওক
এতিয়াও ঘূৰি ফুৰাৰ কথা কোৱাৰ কোনো বিকল্প নাই । কাৰণ ঘূৰিব গলে মনটো সম্পূৰ্ণ বেলেগ স্তৰত উপনীত হয় । পাহাৰৰ ঢালত থিয় হৈ ইজনে সিজনৰ লগত অলপ দুষ্ট হ’ব পাৰে । সাগৰৰ পাৰত ধেমালি কৰি ফুৰিবওঁ পাৰে । গতিকে চিন্তাৰ একো কাৰণ নাই । বৰং ইজনে সিজনক ভালপোৱা ভাল্দৰে আগুৱাই গৈ থাকক আৰু যাতে আপোনাৰ বৈবাহিক জীৱনটো অধিক সুখী হয় ।

2 thoughts on “এনে কৰিলে আপোনাৰ বিবাহ চিৰদিন সুখী হৈ থাকিব ! এই নিয়মসমূহ মানি চলক”

Leave a Comment