সুখ আৰু শান্তি পাবলৈ, এই ৫টা কাম কৰিব লাগে বিবাহিত মহিলাসকলে

To find happiness and peace, these 5 things married women should do

হিন্দু ধৰ্ম অনুসৰি অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ মাহ হৈছে শাওন । এই মাহত শিৱ পূজা কৰিলে বিশেষ পুণ্য পোৱা যায় বুলি বিশ্বাস কৰা হয় । এই মাহত শিৱৰ লগতে পাৰ্বতীকো পূজা কৰা হয় । এই কাৰণেই বহু মহিলাই শাওন মাহৰ প্ৰতি মঙলবাৰে মঙ্গলা গোৰী ব্রত পালন কৰে । এই মাহৰ ভিতৰত ভাৰতীয় বিবাহিত মহিলাসকলে স্বামীৰ দীৰ্ঘায়ু আৰু মংগলৰ বাবে কেইবাটাও অনুষ্ঠান সম্পন্ন কৰে । শাওন মাহত বিবাহপাশত আবদ্ধ হোৱা মহিলাসকলে স্বামীৰ দীৰ্ঘজীৱনৰ বাবে কিছুমান বিশেষ কাম কৰিব লাগিব । সেই কামবোৰ কি জানি লওক –

==> বিবাহিত মহিলাসকলে প্ৰতিদিনে পুৱা গা ধুই কৰি শিৱক পূজা কৰিব লাগে, লগতে খাদ্য বা পানীয গ্ৰহণ কৰিব লাগে । পঞ্চমৃত আৰু বেলপতাৰে শিৱক পূজা কৰি শিৱচালিষা আবৃত্তি কৰিব লাগে ।

==> বিবাহিত মহিলাসকলে শাওন মাহত সেউজীয়া ৰঙৰ চুড়ী পিন্ধিব লাগে । শাওন মাহত হাতত সেউজীয়া চুড়ী পিন্ধা নাৰীক ভোলেনাথৰ প্ৰিয় বুলি ধাৰণা কৰা হৈছে । তদুপৰি বিবাহিত মহিলাসকলে শাওন মাহত মংগলসূত্ৰ পিন্ধিব লাগিব ।

==> লগতে বিবাহিত মহিলাসকলে শাওন মাহত ক’লা ৰং পিন্ধিব নালাগে । ক’লা ৰঙৰ কাপোৰ বিবাহিত মহিলাৰ বাবে অশুভ বুলি গণ্য কৰা হয় । শাওন মাহত বিবাহ কৰা মহিলাসকলে ৰঙা, হালধীয়া আৰু সেউজীয়া ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধিব লাগে ।

==> বিবাহিত মহিলাসকলে শাওন মাহত মেহেন্দী লব লাগে । ইয়াক অতি শুভ বুলি গণ্য কৰা হয় ।

==> যদি আপুনি বিবাহিত মহিলা হয় তেন্তে শাওন মাহত কোনো কাৰণত খং নকৰিব । পৰিয়ালৰ লোকৰ লগত খেলা-ধূলা নকৰিব আৰু চিঞৰ-বাখৰ নকৰিব ।

Leave a Comment