দৈনিক ৰাশিফল | Horoscope Today 9 July 2022

আজিৰ ৰাশিফল ​​আজি ৯ জুলাই ২০২২ শনিবাৰ কপাহ ৰাশিত দিনে নিশাই গতি কৰিব চন্দ্ৰ। এনে অৱস্থাত শনিৰ লগত চন্দ্ৰৰ নৱম আৰু পঞ্চম যোগ কৰা হ’ব, আনহাতে কেতু আৰু চন্দ্ৰৰ মিলনৰ বাবে আজি সূৰ্যগ্ৰহণ যোগো কাৰ্যকৰী হ’ব। এই গ্ৰহৰ অৱস্থানৰ ভিতৰত আজি কটনৰ বাবে আৱেগিক উত্তেজনা প্ৰদানৰ দিন হ’ব, কেৰিয়াৰৰ পৰিস্থিতি ঠিকেই থাকিব, কিন্তু আন বহু ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকে সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। মেষ ৰাশিৰ পৰা মীন ৰাশিৰ ১২টা ৰাশিৰ বাবে শনিবাৰ কেনেকৈ যাব জানো আহক। Today Horoscope In Assamese

মেষ ৰাশি, গণেশে কৈছে যে মেষ ৰাশিৰ সময় মনৰ শান্তিৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব। বিশেষ বন্ধু-বান্ধৱীৰ সহায়ত সকাহ পাব। ব্যৱসায়িক বিনিয়োগৰ বাবে সময় প্ৰতিকূল। চৰকাৰী সেৱাত থকা বিষয়াসকলৰ সৈতে অধিক সৌজন্যতা বজাই ৰাখক। পৰিয়ালটোত এক বন্ধুত্বপূৰ্ণ পৰিৱেশৰ সৃষ্টি হ’ব। ভাল সম্পৰ্কৰ বাবে বিয়া কৰাই থকা সকলৰ বাবে সুখৰ পৰিৱেশ আহিব। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অসাৱধান হোৱাটো উচিত নহয়।
আজি ৬৯ শতাংশ পৰ্যন্ত ভাগ্য আপোনাৰ লগত আছে। ভগৱান বিষ্ণুৰ পূজা কৰা।

বৃষ ৰাশি, গণেশৰ মতে বৃষ ৰাশিত জন্ম হোৱা লোকসকলৰ ধনৰ ক্ষেত্ৰত সঠিক বাজেট থাকিব। আপোনাৰ কামৰ শলাগ ল’ব সমাজ বা সামাজিক মানুহে। গুৰুত্বপূৰ্ণ ব্যৱসায়িক সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰিৱৰ্তে কেৱল বৰ্তমানৰ কাৰ্য্যকলাপতহে আপোনাৰ শক্তি কেন্দ্ৰীভূত কৰক। ঘৰুৱা পৰিৱেশটো হ’ব সুখ আৰু শান্তিৰে ভৰা। তদুপৰি স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজতো সঠিক সমন্বয় থাকিব। প্ৰেমক লৈ টেনচন হ’ব পাৰে। সৰু সৰু স্বাস্থ্যজনিত সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব। নিয়মীয়া ৰুটিন মানি চলি সুস্থ হৈ থাকিব পাৰিব।
আজি ৭৫ শতাংশ ভাগ্য আপোনাৰ লগত থাকিব। গণেশক পূজা কৰা।

মিথুন ৰাশি, গণেশৰ মতে, মিথুন ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত চলি থকা সমস্যাবোৰ অতিক্ৰম কৰি ঘৰৰ ৰক্ষণাবেক্ষণৰ কাম চম্ভালিব। আপোনাৰ ওচৰৰ মানুহক লগ পোৱাৰ সুযোগ পাব। নিজৰ খং আৰু আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক। কৰ্মক্ষেত্ৰত অমীমাংসিত পৰিকল্পনা ৰূপায়ণৰ বাবে এই সময় অনুকূল। চাকৰিটোত অতিৰিক্ত কামৰ মানসিক চাপৰ বাবে ভাগৰুৱা হ’ব। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ পদোন্নতিৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাব। মৰম আৰু সুখৰ সম্প্ৰীতিৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব পৰিয়ালটো। প্ৰেমৰ প্ৰতি ইজনে সিজনৰ অনুভৱক সন্মান কৰাটো জৰুৰী।
ভাগ্যই আজি আপোনাক ৮০ শতাংশ সমৰ্থন কৰিব। শিৱলিঙলৈ পানী উৎসৰ্গা কৰক।

কর্কট ৰাশি, গণেশই কয় যে আপোনাৰ বেছিভাগ কাম সময়মতে নিষ্পত্তি কৰা হ’ব। আজি আপুনি এজন অভিজ্ঞ আৰু প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিত্বক লগ পাব, যিয়ে কিছু উন্নতিৰ পথো মুকলি কৰিব। নতুন ব্যৱসায়িক পৰিকল্পনা ৰূপায়ণৰ সময় উপযুক্ত। এই সময়ত আপুনি এটা ডাঙৰ অৰ্ডাৰ পাব পাৰে। চাকৰিত থকা বিষয়াৰ লগত বিবাদত লিপ্ত নহ’ব। প্ৰেমৰ সংগীৰ লগত ডেট কৰিবলৈ যোৱাৰ সুযোগ আহিব। জলবায়ু পৰিৱৰ্তনেও স্বাস্থ্যৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলাব।
আজি আপোনাৰ ভাগ্য হব ৭৫ শতাংশ। সূৰ্যদেৱক পানী উৎসৰ্গা কৰক।

সিংহ ৰাশি, গণেশই কৈছে যে সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলে নিজৰ কাম-কাজ পদ্ধতিগতভাৱে সংগঠিত কৰিব লাগে। মাটি বা বাহন ক্ৰয় কৰাৰ পৰিকল্পনা থাকিব। ব্যৱসায় সম্পৰ্কীয় যিকোনো ব্যৱসায়ত এখন চৰকাৰী সভা লাভজনক হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ পৰিৱেশটো সুখদায়ক হ’ব। প্ৰেমৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰতাৰণা বা প্ৰতাৰণা হ’ব পাৰে। এইখিনিতে স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় যিকোনো গাফিলতি ভুল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব।
আজি ৯৫ শতাংশ ভাগ্য আপোনাৰ পক্ষত থাকিব। যোগ প্ৰাণায়ামৰ অভ্যাস কৰক।

কন্যা ৰাশি, গণেশৰ মতে কন্যা ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত আপোনাৰ ব্যক্তিত্ব আৰু সঠিক কৰ্মৰ বাবে সমাজত এটা ভাল পৰিচয় লাভ কৰিব। আপোনাৰ বেছিভাগ সময় ধৰ্মীয় আৰু আধ্যাত্মিক কাম-কাজত ব্যয় কৰা হ’ব। ব্যৱসায়ত বাধা আহিব, কিন্তু বুদ্ধিমত্তা আৰু কৌশলেৰে সমস্যাবোৰো সমাধান কৰিব। ঘৰত থাকিব শান্তিৰ পৰিৱেশ। কিন্তু প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত মৰ্যাদা আৰু সংযম থকাটো অতি প্ৰয়োজনীয়। নিয়মীয়া যোগাসন আৰু ব্যায়াম কৰিব লাগিব।
ভাগ্যই আজি আপোনাক ৭২ শতাংশ সমৰ্থন কৰিব। অসহায় মানুহক সহায় কৰক।

তুলা ৰাশি, গণেশৰ মতে তুলা ৰাশিৰ ৰাইজে নিজৰ ঘৰ আৰু পৰিয়ালৰ প্ৰতি পূৰ্ণ মনোযোগ থাকিব। অচিনাকি মানুহক লগ পালে আপোনাৰ যিকোনো সমস্যাৰ সমাধান হ’ব পাৰে। বিচক্ষণতা আৰু ধৈৰ্য্যৰে কাম কৰক। ব্যৱসায়িক প্ৰতিযোগিতাত আপুনি কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। অৱশ্যে আয়ৰ অৱস্থা বৃদ্ধি পাব। চাকৰিটোত আপোনাৰ এটা লক্ষ্য সহজে সমাধান হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ঘৰুৱা পৰিৱেশটো শৃংখলাবদ্ধ আৰু সুখদায়ক হ’ব। ই আপোনাক শক্তি আৰু সজীৱতাৰে পৰিপূৰ্ণ অনুভৱ কৰাব।
ভাগ্য আজি ৯০ শতাংশ আপোনাৰ লগত থাকিব। গণেশক পূজা কৰা।

বৃশ্চিক ৰাশি, গণেশৰ মতে বৃশ্চিক ৰাশিত জন্মগ্ৰহণ কৰা লোকসকলে সম্পত্তি সম্পৰ্কীয় কামত সফলতা লাভ কৰিব। বিনিয়োগৰ কামো লাভজনক হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ পৰিকল্পনা কৰা হ’ব আৰু সকলো কাম সময়মতে সম্পূৰ্ণ হ’ব। চাকৰিটোত গুৰুত্বপূৰ্ণ কৰ্তৃত্ব থাকিলে আপোনাৰ দায়িত্ব বৃদ্ধি পাব। বিবাহিত জীৱন সুখী হব আৰু ঘৰত থাকিব শান্তি আৰু সুখ। পৰি যোৱা বা আঘাত পোৱাৰ দৰে পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হয়।
ভাগ্য আজি আপোনাৰ লগত থাকিব ৯২ শতাংশ। পঢ়ক হনুমান চলিছা।

ধনু ৰাশি, গণেশৰ মতে ধনু ৰাশিৰ লোকসকলে কেৱল নিজৰ লক্ষ্যতহে মনোনিৱেশ কৰিব আৰু আপোনাৰ অতীতৰ কিছুমান ভুল শুধৰাই আপুনি উন্নত ভৱিষ্যতৰ দিশে আগবাঢ়িব। সঠিক বিনিয়োগ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। ব্যৱসায়িক ভ্ৰমণ কাৰ্যসূচী সৃষ্টি কৰা হ’ব যিবোৰ লাভজনক হ’ব। চাকৰিটোত পদোন্নতিৰ উপযুক্ত সুযোগ থাকিব বা ভাল নিযুক্তিৰ সম্ভাৱনাও থাকিব। পত্নী আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সম্পূৰ্ণ সহায় থাকিব। অত্যধিক কাম আৰু অতিৰিক্ত কৰ্ম মানসিক চাপে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে।
আজি আপোনাৰ ভাগ্য হব ৭৫ শতাংশ। হনুমানজীক পূজা কৰা।

মকৰ ৰাশি, গণেশৰ মতে মকৰ ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত নিজৰ সম্পৰ্ক মধুৰ কৰাৰ বাবে বিশেষ প্ৰচেষ্টা চলাব। আজি আপুনি দৈনন্দিন কাম-কাজ এৰি নিজৰ আমোদজনক কামত সময় পাৰ কৰিব। আপুনিও অসাৱধান হ’লে বিপদত পৰিব পাৰে। কৰ্তৃপক্ষৰ সৈতে সম্পৰ্ক বিনষ্ট নকৰিব। ব্যস্ততাৰ বাবে ঘৰত উপযুক্ত সময় নিদিলে পৰিয়ালৰ লোক বিৰক্ত হ’ব। স্বাস্থ্য ভাল হব। বস্তুগত সম্পদ সংগঠিত কৰাত খৰচ হ’ব পাৰে।
আজি ৯০ শতাংশ ভাগ্য আপোনাৰ পক্ষত থাকিব। ছাই গছৰ তলত এটা লেম্প জ্বলাই দিয়া।

কুম্ভ ৰাশি, গণেশৰ মতে এই সময়ত কুম্ভ ৰাশিৰ বিৰোধীসকলেও আপোনাৰ লগত বন্ধুত্ব কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। আৰ্থিক কাম শৃংখলাবদ্ধভাৱে কৰা হ’ব। অংশীদাৰিত্ব ব্যৱসায়ৰ সফলতাৰ কৃতিত্ব আপোনাৰ হাতলৈ যায়। এতিয়া নতুন ব্যৱসায়িক পৰিকল্পনাৰ কাম আৰম্ভ কৰাৰ সময়। আৰ্থিক দিশটো কিছু দুৰ্বল হৈ থাকিব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক অধিক তীব্ৰ হ’ব। স্বাস্থ্যৰ সৈতে কোনো ধৰণৰ অসাৱধানতা গ্ৰহণ নকৰিব।
ভাগ্যই আজি আপোনাক ৮১ শতাংশ সমৰ্থন কৰিব। ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণৰ পূজা কৰা।

মীন ৰাশি, গণেশৰ মতে মীন ৰাশিৰ লোকৰ আৰ্থিক অৱস্থা অলপ ভাল হ’ব। ধৰ্মীয় আৰু সামাজিক কামত নিয়োজিত হ’ব। এতিয়া থিতাপি লোৱাৰ সময়। এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে ভালদৰে চিন্তা কৰক। এজন অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শ আপোনাৰ বাবে উপকাৰী হ’ব। বিবাহিত জীৱনত পাৰস্পৰিক সম্প্ৰীতিৰ কিছু অভাৱ হ’ব। ঘৰৰ বয়োজ্যেষ্ঠ সকলৰ সন্মানৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ক।
ভাগ্য আজি ৮ শতাংশ পৰ্যন্ত আপোনাৰ লগত আছে। হালধীয়া বস্তু এটা দান কৰক।

Leave a Comment