দৈনিক ৰাশিফল | Horoscope Today 8 July 2022

Join Telegram

আজিৰ ৰাশিফল আজি (শুকুৰবাৰ, ৮ জুলাই, ২০২২) চন্দ্ৰৰ সংস্পৰ্শ তুলা ৰাশিত হ’ব, য’ত কেতু চন্দ্ৰৰ লগত থাকিব, যাৰ বাবে গ্ৰহণ সংযোজন হ’ব । এনে অৱস্থাত আজি তুলা ৰাশিৰ বাবে কিছু ভাল আৰু কিছু প্ৰতিকূল ফলাফল দিব । মিথুন ৰাশি জাতক জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত অতি চিন্তাশীল আৰ্থিক সিদ্ধান্ত ল’ব লগা হৈছে । মেষ ৰাশিৰ পৰা মীন ৰাশিৰ সকলো ৰাশিৰ বাবে আজি কেনেকুৱা হ’ব চাওক – Today Horoscope In Assamese

মেষ ৰাশি, গণেশই কয় যে মেষ ৰাশি জাতক-জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত অতীতৰ ব্যৱসায়িক কামবোৰ নিষ্পত্তি কৰাৰ এটা ভাল সময় । আপুনি কিছুমান নতুন মানুহক লগ পাব, যিয়ে আপোনাক উপকৃত কৰিব । ৰিয়েল এষ্টেট কিনাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে । যিসকলে এটা চফটৱেৰ কোম্পানীত কাম কৰি আছে তেওঁলোকৰ বাবে দিনটো ভাল । বিবাহিত জীৱনত থাকিব মধুৰতা । আজি কৰ্মক্ষেত্ৰত প্ৰভাৱ পৰিব । ভাল টকা থাকিব । পৰিয়ালৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন লওক । ভাগ্যই আজি আপোনাক ৮০ শতাংশ সমৰ্থন কৰিব। শিৱলিঙলৈ পানী উৎসৰ্গা কৰক।

বৃষ ৰাশি, গণেশৰ মতে বৃষ ৰাশিৰ লোকৰ অভ্যাস উন্নত কৰিলে আপোনাৰ দিনটো ভাল হ’ব । পুৰণি বিনিয়োগৰ পৰা পোৱা ধনেৰে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা শক্তিশালী হ’ব । যৌৱনৰ দিনটো সুখেৰে পাৰ হ’ব । কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ কামৰ শলাগ লোৱা হ’ব । আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ যত্ন ল’ব আৰু তেওঁলোকৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণৰ চেষ্টা কৰিব । ঈশ্বৰৰ উপাসনাত মনোনিৱেশ কৰক । পাৰিবাৰিক জীৱনত থাকিব মৰম আৰু বুজাবুজিৰ সৈতে ৰোমাঞ্চ । আজি ৭৫ শতাংশ ভাগ্য আপোনাৰ লগত থাকিব। গণেশক পূজা কৰা।

মিথুন ৰাশি, গণেশৰ মতে মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে দিনৰ আৰম্ভণি অলপ লেহেমীয়া হ’ব । কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ প্ৰচেষ্টাক স্বীকৃতি পাব । বিত্তীয় বিষয়ৰ সন্দৰ্ভত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰা হ’ব । পাইকাৰী বিক্ৰেতাসকলে এই সময়ত বাল্ক সামগ্ৰী ডাম্প কৰিব নালাগে । আপোনাৰ বক্তৃতা মধুৰ হ’ব, যাৰ ফলত আপুনি আনকো আপোনাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত কৰিব । আজি ৬৯ শতাংশ পৰ্যন্ত ভাগ্য আপোনাৰ লগত আছে। ভগৱান বিষ্ণুৰ পূজা কৰা।

কর্কট ৰাশি, গণেশই কৈছে যে আজি কৰ্কট ৰাশিৰ অধীনত জন্ম লোৱা লোকসকলে নিজৰ মতামত প্ৰকাশ কৰিবলৈ কোনো বাধা গ্ৰহণ নকৰে । নিজৰ মানদণ্ড উন্নত কৰাৰ বাবে চেষ্টা কৰি থাকক । লেখকে যিকোনো ভাল খবৰ পাব পাৰে । চাকৰিটোত সফলতা লাভ কৰক । ব্যৱসায়ৰ লাভ হ’ব । পাৰিবাৰিক কাজিয়াৰ অন্ত পৰিব । সময়ৰ সম্পূৰ্ণ ব্যৱহাৰ কৰক আৰু বেয়া সংগ এৰক । যুৱক-যুৱতীসকলে পিতৃ-মাতৃৰ কথা মানি চলক । আজি আপোনাৰ ভাগ্য হব ৭৫ শতাংশ। সূৰ্যদেৱক পানী উৎসৰ্গা কৰক।

সিংহ ৰাশি, গণেশে কয় যে সিংহ ৰাশিৰ তৰাবোৰ উচ্চ হ’বলৈ গৈ আছে । আয় বৃদ্ধি হ’লে আপোনাৰ আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত হ’ব । জৰুৰীকালীন কামৰ আগমনৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত পৰিকল্পনা সলনি কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে । আজি কৰ্মৰ বাবে এক মহান দিন হ’ব । কৰ্মক্ষেত্ৰত উপকাৰী ফলাফল প্ৰাধান্য পাব । পত্নীক উপহাৰ দিয়াৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিব পাৰে । আজি ৯৫ শতাংশ ভাগ্য আপোনাৰ পক্ষত থাকিব। যোগ প্ৰাণায়ামৰ অভ্যাস কৰক।

কন্যা ৰাশি, গণেশৰ মতে কন্যা ৰাশিৰ পৰিয়ালৰ লোকসকলৰ আশা পূৰণ হ’ব । উপহাৰ আৰু সন্মানৰ সুবিধা লাভ কৰিব । কৰ্মক্ষেত্ৰত আপুনি নিজৰ লক্ষ্যত মনোনিৱেশ কৰিব লাগিব । আৰ্থিক সংকটৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ অপচয়কাৰী ব্যয় বন্ধ কৰিব লাগিব । সংঘাত আপোনাৰ বাবে লাভজনক নহ’ব । আজি আপুনি ভাল মানুহৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰিব, যিয়ে আপোনাক কৰ্মক্ষেত্ৰত সফলতাৰ দিশত সহায় আৰু পথ প্ৰদৰ্শন কৰিব । ভাগ্যই আজি আপোনাক ৭২ শতাংশ সমৰ্থন কৰিব। অসহায় মানুহক সহায় কৰক।

তুলা ৰাশি, গণেশই কৈছে যে আজি তুলা ৰাশিত জন্মগ্ৰহণ কৰা লোকসকলৰ জীৱনলৈ এক সোণালী মুহূর্ত আনিবলৈ গৈ আছে । বুদ্ধিমত্তাৰে কৰা কাম শেষ হ’ব । আপোনাৰ ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰিবলৈ আপুনি বহিব আৰু ঘৰৰ সদস্যসকলৰ লগত আলোচনা কৰিব । আপুনি নিশ্চিতভাৱে পৰিয়ালৰ সহায় লাভ কৰিব, গতিকে সাহস হেৰুৱাব নালাগে আৰু আগন্তুক কঠিন পৰিস্থিতিৰ সন্মুখীন হ’ব নালাগে । পৰিয়ালৰ পৰিৱেশ অনুকূল হৈ থাকিব । ভাগ্য আজি ৯০ শতাংশ আপোনাৰ লগত থাকিব। গণেশক পূজা কৰা।

বৃশ্চিক ৰাশি, গণেশৰ মতে বৃশ্চিক ৰাশি জাতক-জাতিকা সকলৰ আজিৰ দিনটোত যিকোনো নতু ন পৰিৱৰ্তনৰ বাবে নিজকে প্ৰস্তুত কৰা উচিত । কামত কিছু পৰিকল্পনা আৰু গুৰুত্ব দিয়ক । কাৰ্য্য বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে । অৰ্থনৈতিক অৱস্থাৰ উন্নতিৰ সম্ভাৱনা আছে । কেৰিয়াৰৰ সমস্যা সমাধান হ’ব । যিকোনো বিবাহ অনুষ্ঠান বা মাংলিক অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰক । মনত সুখ থাকিব । ভাগ্য আজি ৮ শতাংশ পৰ্যন্ত আপোনাৰ লগত আছে। হালধীয়া বস্তুটো দান কৰক।

ধনু ৰাশি, গণেশৰ মতে আজি ধনু ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে সুখেৰে ভৰা দিন হ’ব । টকা মনলৈ আহিব পাৰে । আপোনাৰ ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰাৰ নতুন নতুন উপায় চিন্তা কৰক । মূল্যৱান বস্তু কিনাৰ বাবে সময় অনুকূল হ’ব । নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰাৰ ধাৰণাটোৱে হয়তো মনলৈ আহিব বা বাস্তৱত পৰিণত কৰিব । আজি ভাগ্যই আপোনাক সহায় কৰিব । বিষয়াসকলে আপোনাক এটা ডাঙৰ দায়িত্ব দিব পাৰে । আজি আপোনাৰ ভাগ্য হব ৭৫ শতাংশ। হনুমানজীক পূজা কৰা।

মকৰ ৰাশি, গণেশৰ মতে মকৰ ৰাশিৰ ব্যক্তিত্বৰ গোন্ধটো চাৰিওফালে সুগন্ধিৰ দৰে হ’ব । আপোনাৰ প্ৰতিভা আৰু অৰ্হতা প্ৰমাণ কৰাৰ সুযোগ পাব । চৰকাৰী চাকৰিৰ লগত জড়িত লোকক পদোন্নতিৰ ইংগিত পোৱা গৈছে । আৰ্থিক সংকটৰ সন্মুখীন হ’লে কিছুমান ক্ষেত্ৰত আপুনি সকাহ পাব পাৰে । আপুনি আজি আপোনাৰ বন্ধু বা চিনাকি মানুহক লগ পাব, যিয়ে আপোনাৰ মুখত সুখৰ প্ৰতিফলন ঘটাব । আজি ৯০ শতাংশ ভাগ্য আপোনাৰ পক্ষত থাকিব। ছাই গছৰ তলত এটা লেম্প জ্বলাই দিয়া।

কুম্ভ ৰাশি, গণেশৰ মতে কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলে আজি তেওঁলোকৰ চিন্তাধাৰাৰ পৰিৱৰ্তন দেখিবলৈ পাব । উৎসাহেৰে সম্পূৰ্ণ হ’ব ব্যৱসায়িক পৰিকল্পনা । পুৰণি বিনিয়োগে উন্নত লাভৰ সম্ভাৱনা আছে । যুৱক-যুৱতীসকলে নিজৰ কেৰিয়াৰত উন্নত বিকল্প বিচাৰিব । বৈবাহিক আলোচনাত সফলতা আহিব । টকা-পইচাৰ বাবে আজিৰ দিনটো হ’ব অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ দিন, টকাৰ বিষয়বোৰ ভাল হ’ব । আপুনি আজি আপোনাৰ পুৰণি বন্ধুৰ লগত কথা পাতিব পাৰে । ভাগ্যই আজি আপোনাক ৮১ শতাংশ সমৰ্থন কৰিব। ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণৰ পূজা কৰা।

মীন ৰাশি, গণেশই কৈছে যে আজি তেওঁলোকৰ কথাই মীন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে শুভকামনা কঢ়িয়াই আনিব । বস্ত্ৰ ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে দিনটো হতাশাজনক হ’ব পাৰে । আপোনাৰ সম্পূৰ্ণ সম্ভাৱনাতকৈ কম মূল্যত নাযাব । পাৰিবাৰিক সমস্যা সমাধান হ’ব । আপোনাৰ ওচৰত কোৱাৰ কলা আছে যিয়ে আপোনাক যিকোনো ক্ষেত্ৰত সফলতাৰ শিখৰত উপনীত হোৱাত সহায় কৰিব । পঢ়া-শুনাত ব্যস্ত নহ’ব ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মন । ঘৰ চাফা কৰাত ব্যস্ত থাকিব মহিলা সকল । ভাগ্য আজি আপোনাৰ লগত থাকিব ৯২ শতাংশ। পঢ়ক হনুমান চলিছা।

Leave a Comment