ঘৰত এই গছবোৰ ৰোপণ কৰিলে সুখ – সমৃদ্ধি অক্ষত হৈ থাকিব, গছ কেইটা কি জানক !

( Vastu Tips For Wealth Crassula Shami Tulsi And Money Plant Plants For Happiness And Prosperity ) নিজৰ ঘৰত সুখ – সমৃদ্ধি অক্ষত হৈ থকাটো প্ৰতিজন ব্যক্তিৰ হেঁপাহ । ইয়াৰ বাবে প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে দিনে – ৰাতিয়ে কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰে । কিন্তু কেতিয়াবা লাখ লাখ চেষ্টা কৰিও আমি সফলতা নাপাওঁ আৰু অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হয় ৷ বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে, ঘৰত বা ঘৰৰ আশে – পাশে থকা বাস্তুৰ বিসংগতিৰ বাবেই এই সকলোবোৰ ঘটে । এনে অৱস্থাত আজি আমি আপোনালোকক বাস্তু শাস্ত্ৰ অনুসৰি উদ্ভিদৰ লগত জড়িত এনে প্ৰতিকাৰৰ কথা ক’বলৈ ওলাইছো, যিবোৰে ঘৰতে প্ৰয়োগ কৰি সকলো বাস্তুৰ দোষ দূৰ কৰে । সেই সমাধান কি জানো আহকচোন –

১/ তুলসী গছ, তুলসী গছ হিন্দু ধৰ্মৰ অন্যতম পৱিত্ৰ উদ্ভিদ । এটা বিশ্বাস যে যাৰ ঘৰত নিয়মিত ভাৱে তুলসী উদ্ভিদ পূজা কৰা হয়, তেওঁৰ ঘৰত সদায় সুখ আৰু সমৃদ্ধি ৰৈ যায় । ঘৰৰ উত্তৰ দিশত তুলসী গছ ৰোপণ কৰিব লাগে । ইয়াৰ বাবেই ঘৰত সদায় ধনাত্মক শক্তি বাস কৰে । তুলসী উদ্ভিদক পূজা কৰাৰ সময়ত দেওবাৰ আৰু একাদশীৰ দিনা ইয়াক যাতে পানী আগবঢ়াব নালাগে তাৰ প্ৰতি বিশেষ সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগে । অন্যথা ইয়াৰ নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে ।

২/ ক্ৰাছুলা উদ্ভিদ, বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে ঘৰতে ক্ৰাছুলা উদ্ভিদ ৰোপণ কৰাটো অতি শুভ । ঘৰতে প্ৰয়োগ কৰিলে আৰ্থিক সমস্যাৰ অন্ত পৰে । ঘৰত প্ৰয়োগ কৰিলে ইতিবাচক শক্তিয়েই নহয়, ই সুখ – সমৃদ্ধিও আকৰ্ষণ কৰে আৰু ঘৰত কেতিয়াও কোনো ধৰণৰ আৰ্থিক সংকট নহয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয় । বাস্তুৰ মতে ঘৰৰ সোঁফালে ক্ৰাছচুলা গছ ৰোপণ কৰিব লাগে ।

আৰু পঢ়ক-

৩/ লাজুকি বন, সনাতন ধৰ্মত লাজুকি বনৰ বিশেষ তাৎপৰ্য্য আছে । ঘৰৰ প্ৰৱেশদ্বাৰৰ সোঁফালে শমি গছ ৰখাটো অতি শুভ বুলি বিবেচিত হয় । লংকা আক্ৰমণ কৰাৰ আগতে ভগৱান ৰামে লাজুকি বনক পূজা কৰিছিল বুলি বিশ্বাস কৰা হয় । গতিকে কোনো কাম কৰাৰ আগতে যদি আপুনি লাজুকি বনক পূজা কৰিবলৈ যায়, তেন্তে নিশ্চিত ভাৱে তাত সফলতা লাভ কৰে ।

Leave a Comment