এজন আদৰ্শ স্বামীৰ এই গুণবোৰ থাকিব লাগে !

দেখাত ভাল হ’লেই এজন আদৰ্শ স্বামী হ’ব পৰাটো সঁচা নহয় । আদৰ্শ স্বামী হ’বলৈ হ’লে তেওঁৰ কিছুমান গুণ থাকিব লাগিব । আদৰ্শ স্বামী হ’বলৈ প্ৰয়োজনীয় গুণসমূহ হৈছে –

১) এজন আদৰ্শ স্বামীয়ে কেৱল ধুনীয়া কথাই কোৱাই নহয়, পাৰিবাৰিক জীৱনৰ যিকোনো বিপদৰ সৈতে ভালদৰে মোকাবিলা কৰিব জানে । বিপদৰ প্ৰতি তেওঁ কেতিয়াও ভয় নকৰে আৰু যিকোনো সমস্যা সমাধানৰ বাবে সদায় সাজু থাকে ।

২) সি নিজৰ বাবে ৰাতিৰ আহাৰ বনাব জানে । আজিৰ ছোৱালীবোৰ কৰ্মজীৱনত বৰ ব্যস্ত । সেইবাবেই তেওঁলোকে এনে এজন স্বামীৰ আশা কৰে যিয়ে অফিচৰ পৰা উভতি অহাৰ পিছত পাকঘৰত সোমাব নালাগে । আৰু যিজন মানুহে নিজৰ খাদ্য নিজে প্ৰস্তুত কৰিব জানে, তেওঁক আদৰ্শ স্বামী বুলি নকোৱাৰ উপায় আছেনে ?

৩) ভুলবোৰ মানুহৰে হয় । এজন আদৰ্শ স্বামীয়ে আপোনাৰ ভুলবোৰ বিচাৰি উলিওৱাৰ পৰিৱৰ্তে আপোনাক সদায় সমৰ্থন কৰিব । ডাঙৰ ডাঙৰ ভুল কৰিলেও তেওঁ আপোনাক সমৰ্থন কৰিব ।

৪) তেওঁ কেৱল ধুনীয়াই নহয় জ্ঞানীও হ’ব । দেখাত যিমানেই ধুনীয়া নহওক কিয়, বুদ্ধি অবিহনে তাইৰ লগত থাকিবলৈ বৰ কঠিন । আদৰ্শ স্বামী হ’ল যিজনৰ মূৰত বুদ্ধি থাকে ।

৫) তোমাক কেনেকৈ শক্তিশালী কৰিব লাগে সি ভালদৰে জানে । যেতিয়া আপুনি কিবা এটাত বিচলিত বা বিচলিত হয় তেতিয়া তেওঁ আপোনাক ক্ষন্তেকতে ভাল কৰি দিয়ে ।