গালত টোল পৰা সকলৰ ব্যক্তিত্ব কেনেকুৱা, ভৱিষ্যত ভাল নে ?

( What are the personalities of those with cheek tolls, is the future bright? ) সৌন্দৰ্য্যৰ ফালৰ পৰা তেওঁলোক কাৰো তুলনাত কম নহয় । এই মানুহবোৰ সহজ-সৰল আৰু অলপ সংবেদনশীল প্ৰকৃতিৰ । লগতে শিল্পৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ গভীৰ প্ৰেম আছে । ইয়াৰ বাহিৰেও এনে নাৰী বা পুৰুষ পঢ়া-শুনাৰ প্ৰতি আগ্ৰহী আৰু বুদ্ধিমান । লগতে তেওঁলোকৰ বিবাহিত জীৱন অতি সুখৰ ।

সকলোৰে মুখ বেলেগ বেলেগ । সাগৰবিজ্ঞানত প্ৰতিটো মুখৰ ব্যাখ্যা বেলেগ বেলেগ । বহুতে হাঁহিলে বা কথা পাতিলে চাগে গাল ঢলি যোৱা দেখিছে । অ’চেন’গ্ৰাফী অনুসৰি এনে লোক অতি ভাগ্যৱান । তেওঁলোকে নিজৰ সৌভাগ্যৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পায়, যাৰ বাবে তেওঁলোকে কৰা যিকোনো কাম তাৎক্ষণিক হৈ পৰে ।

শংকু আকৃতিৰ মুখ

সমুদ্ৰী শাস্ত্ৰৰ মতে, যিসকলৰ মুখৰ আকৃতি শংকু আকৃতিৰ, অৰ্থাৎ ওপৰত বহল আৰু তলত কম, তেওঁলোকে আধ্যাত্মিক বিষয়, ধৰ্ম, সংস্কৃতি, সাহিত্য, শাস্ত্ৰ আদিৰ কথা কয় । এনে বিষয়বোৰ পঢ়িবলৈ এইসকল লোক সদায় সাজু হৈ থাকে । তেওঁলোকে কেতিয়াও নিজৰ কামৰ বাবে আনৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল নহয় । কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ উপযুক্ত ফল তেওঁলোকে পায় ।

আৰু পঢ়ক
আমাৰ দেহৰ ১০ টা শুভ-অশুভ লক্ষণ এনেদৰে জানিব পাৰি ?
৫টা বস্তু যাতে হাতৰ পৰা পৰি নাযায় ! নহলে দৰিদ্রতা আহিব

বহল মুখ

বিজ্ঞানৰ মতে এনে মুখক অগ্নিৰ উপাদানৰ প্ৰতীক বুলি ধৰা হয় । এইসকল লোকৰ স্বভাৱ কিছু অস্থিৰ । জীৱনত বহুত হেঁপাহ থাকে । এইসকল লোকে বস্তুগত সুখৰ প্ৰতি বেছি আগ্ৰহী । কিন্তু আধ্যাত্মিক বিষয়বোৰত তেওঁলোকৰ আগ্ৰহ কম । সিহঁতে সোনকালে একো বুজি নাপায় । এইসকল লোকে নিজেই কোনো কামত সফলতাৰ বাবে অতি দীঘলীয়া কৌশল ৰচনা কৰিব নোৱাৰে । কিবা এটা কৰিলেও তেওঁলোকে পৰিকল্পনাবোৰ আনৰ পৰা বেছি দিন গোপন কৰি ৰাখিব নোৱাৰে।

খাই ভাল পায় আৰু ভ্ৰমণ কৰি ভাল পায় । ইয়াৰ উপৰিও তেওঁলোকে নতুন আৰু বিভিন্ন ধৰণৰ বস্তু সংগ্ৰহ কৰি ভাল পায় । কিন্তু তেওঁলোকৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ সমস্যাটো হ’ল তেওঁলোক অতি সোনকালে আৱেগিক হৈ পৰে । কেতিয়াবা আনৰ বাবেও সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰে ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment