সপোনত মাছ দেখিলে কি হয় ?

Join Telegram

( What does a fish dream indicate in your life ) সপোনক লৈ কিমান গান আছে । মানুহে কেতিয়াবা সপোনৰ বিষয়ে সুধিব – আপোনাৰ জীৱনত কি কি সপোন আছে ? কাৰোবাৰ সপোন পূৰণ হয় আৰু কাৰোবাৰ সপোন ভাঙি যায় । মুঠতে সপোন এটা কথা য’ত মানুহে কেতিয়াবা সপোনৰ লগত জড়িত বিভিন্ন কথাৰ প্ৰতি কৌতুহলী হৈ পৰে । মাছৰ লগত জড়িত সমস্যাৰ বিষয়ে আজি জানো আহক । যিসকলে সপোনত মাছ দেখিছে, তেওঁলোকে জানিব বিচাৰে মাছৰ সপোন দেখিলে কি হয় ! এই বিষয়ে জ্যোতিষ বিজ্ঞানে কি কয় –

>> যদি কোনোবাই সপোনত দেখে যে মাছ পানীত সাঁতুৰি আছে, তেন্তে তাৰ অৰ্থ হ’ল শুভকামনা । মাছ যিকোনো প্ৰকাৰৰ হ’ব পাৰে । নদীৰ মাছ বা সাগৰীয় মাছ । মনত ৰাখিব, মাছ সাঁতুৰিবলৈ মানে কৰ্মক্ষেত্ৰত দায়িত্ব বৃদ্ধি ।

>> পানীৰ ওপৰত এনেদৰে মাছ গতি কৰা দেখিলে তেতিয়া বুজিব যে আপোনাৰ জীৱনত সুখ আহি আছে । সম্পত্তিৰ পৰিমাণ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে । কেৱল সম্পত্তি নহয়, প্ৰেম বাঢ়িব পাৰে আৰু সুখৰ ইংগিত দিয়া হৈছে ।

>> মাছ খাই থকা দেখিলে কিবা বেয়া হ’বলৈ গৈ আছে । আনকি মৰা মাছৰ সপোন দেখাটোও ভাল লক্ষণ নহয় । এনেকুৱা কিবা এটা সপোন দেখাৰ অৰ্থ হ’ল আপোনাৰ লগত কিবা এটা বেয়া হ’বলৈ গৈ আছে ।

>> এটা কথা মনত ৰখা উচিত যে মাছ হৈছে বিষ্ণুৰ অৱদান । মাছ ৰূপে অৱতাৰ নাৰায়ণ । গতিকে, মাছ দেখাৰ সপোনবোৰ সদায় শুভ । কেৱল মাছেই নহয়, জ্যোতিষ বিজ্ঞানে কয় – সাপ, চৰাই, ফুলৰ সপোনেও ভাল ইংগিত দিয়ে ।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment