ঘৰত এলোভেৰা গছ থাকিলে কিহৰ ইংগিত দিয়ে ?

আমি সকলোৱে গছপুলি ৰোপণ কৰি ভাল পাওঁ। বৰ্তমান পৰিৱেশৰ অৱস্থা দেখি বহুতে কয় যে পৰিৱেশ অনুকূল উদ্ভিদ ঘৰতে ৰোপণ কৰিব লাগে। ক’ব পাৰি যে বহু ঠাইত পকী সেই বাবে ডাঙৰ ডাঙৰ গছপুলি ৰোপণ কৰি পৰিৱেশলৈ অক্সিজেন ঘূৰাই দিয়াৰ দৰে পৰিস্থিতি নাই। গতিকে আমি যদি ঘৰৰ পৰা আৰম্ভ কৰি সকলো ঠাই সেউজীয়াৰে পূৰণ কৰিব পাৰো তেন্তে কেনে হ’ব ?

নাছাই কেইবাটাও উদ্ভিদৰ তালিকা প্ৰস্তুত কৰিছে য’ত এলোভেৰা উদ্ভিদও আছে। কিন্তু পৰিৱেশ বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে এলোভেৰা গছ-গছনিয়ে কেৱল ঘৰলৈ প্ৰচুৰ পৰিমাণে অক্সিজেন অনাই নহয়, এলোভেৰা গছ-গছনিয়ে নতুন জীৱন দিব। কিন্তু ইক’লজিষ্টৰ পৰামৰ্শ মানি চলিব লাগিব। এলোভেৰা গছ য’ত ৰোপণ কৰা হয় তাত বিপৰীতমুখী হ’ব পাৰে। পেজত JibonorShongram.in মহান টিপছ চাওক –

ইক’লজিষ্টসকলৰ মতে গছপুলি ৰোপণৰ বাবে এইবোৰ নিয়ম

১) ইক’লজিকেল বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে এই গছজোপা সদায় পৰিষ্কাৰ ঠাইত ৰোপণ কৰিব লাগে। লেতেৰা, অপৰিষ্কাৰ ঠাইত এই গছ ৰোপণ কৰিলে এক বৃহৎ বিপদ হ’ব পাৰে।

২) ইক’লজিকেল বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে ঘৰৰ ভিতৰত এলোভেৰা গছ ৰোপণ কৰিব পাৰি। পাত্ৰত এলোভেৰা গছ এজোপাৰে ঘৰ সজাই দিলে আপোনাৰ মনত শান্তি পাব। কোঠাটোত ভাল অক্সিজেন থাকিব, যাৰ ফলত কোঠাটোত এক অদ্ভুত ধনাত্মক শক্তিৰ সৃষ্টি হ’ব।

৩) বাস্তু বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে প্ৰৱেশদ্বাৰৰ সন্মুখত এলোভেৰা ৰোপণ কৰিলে সকলো ধনাত্মক শক্তি আপোনাৰ ঘৰত প্ৰৱেশ কৰিব। নেতিবাচক শক্তি ঘৰৰ পৰা ওলাই যাব।

৪) বাস্তু বিশেষজ্ঞৰ ভাষাত যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰৰ উত্তৰ-পূবত এলোভেৰা ৰোপণ কৰিব পাৰে তেন্তে আপুনি দেখিব যে আপোনাৰ জীৱন কিমান সলনি হৈছে।

এতিয়া জানি লওক এই গছজোপা ৰোপণ কৰিলে কেনেদৰে উপকৃত হ’ব –

১) এলোভেৰা গছ ৰোপণ কৰিলে ঘৰত ধনাত্মক শক্তি আহিব, সকলো ঋণাত্মক শক্তি নোহোৱা হৈ যাব।

২) এলোভেৰা গছ ৰোপণ কৰিলে ঘৰত অক্সিজেনৰ মাত্ৰা বহু পৰিমাণে বৃদ্ধি পাব, যিয়ে শৰীৰ আৰু মন বহুত ভাল কৰি ৰখাত সহায় কৰিব।


আৰু পঢ়ক
>> বিবাহিত নাৰীয়ে এই দিশত কেতিয়াও এনেকৈ নুশুব নহলে জীৱনত আহিব এই ডাঙৰ সমস্যা
>> সপোনত কেতিয়াবা হাতী দেখিছে নেকি ? এয়া কিহৰ ইংগিত‌ জানি লওক


৩) ইক’লজিষ্ট সকলে কয় যে যদি আপুনি আপোনাৰ ঘৰত এলোভেৰা ৰোপণ কৰে তেন্তে আপুনি মানসিক শান্তি পাব।

এতিয়া এই গছজোপা কেনেকৈ ৰোপণ কৰিব লাগে জানি লওক –

এই গছজোপা বিশেষ যত্নৰ প্ৰয়োজন নাই, গছজোপা এনে ঠাইত ৰাখক য’ত পোহৰ ৰ’দ পায়, মাটি শুকালে মাজে মাজে পানী দিব লাগে। আপুনি দেখিব যে এই এলোভেৰা গছজোপা বৰ ধুনীয়াকৈ গজিব।

Leave a Comment