পত্নীয়ে আন পুৰুষৰ লগত পৰকীয়া কৰিলে কি কৰিব !

( What if your wife commits adultery with another man ) বিয়াৰ পিছত একেটা ছন্দতে আবদ্ধ হৈ থাকে স্বামী-স্ত্ৰী উভয়ৰে জীৱন । একেটা পথতে যাত্ৰী হোৱাৰ বাবে তেওঁলোকে বহু দূৰ খোজ কাঢ়িব বিচাৰে । কিন্তু সেই ছন্দ সদায় একে নহয় । মানুহৰ মন সলনি হ’ব পাৰে । বিয়াৰ পিছতো আন কাৰোবাক ভালপোৱাটো অস্বাভাৱিক নহয় । হয়তো আপোনাৰ পত্নী আন কাৰোবাৰ বাবে দুৰ্বল হৈ পৰিছে । এনে অৱস্থাত আপুনি আৰম্ভণিতে পৰিয়ালটো ভাঙি পেলাবনে ? নে বুজাই সঠিক পথলৈ লৈ আহিব ?

নিজৰ ওপৰত বিশ্বাস কৰক

প্ৰথমে নিজৰ যত্ন লওক । আপুনি এজন পৰিষ্কাৰ মানুহ নেকি ? ৰাস্তাত ধুনীয়া ধুনীয়া মহিলাৰ ফালে কেতিয়াবা চকু ৰখাইছা নেকি ? আপোনাৰ পত্নীৰ ক্ষেত্ৰতো একেই কথা হ’ব পাৰে । তেওঁ যি কৰি আছে সেয়া নিশ্চিতভাৱে ভুল কিন্তু ক্ষমাহীন নহয় । বৰঞ্চ এই ভুলটো অতিমাত্ৰা কৰিলে হয়তো গোটেই পৰিয়ালটো ছিন্নভিন্ন হৈ পৰিব পাৰে । গতিকে নিজৰ ওপৰত বিশ্বাস ৰাখক যে আপুনি তেওঁক সঠিক দিশত পথ প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰিব ।

ভাল নাপালে কওক

কাৰোবাক চোৱা আৰু সকলো সময়তে চাব বিচৰাৰ মাজত বহুত পাৰ্থক্য আছে । আপোনাৰ পত্নীয়ে কি কৰি আছে ? বাৰে বাৰে একেটা কাম কৰি থাকিলে তেওঁক সকীয়াই দিয়ক । তেওঁ কি ভুল কৰিছে বুজাই দিয়ক । প্ৰয়োজন হ’লে কিছু সময় উলিয়াওক আৰু এটা সুন্দৰ আলোচনাৰ জৰিয়তে সমাধানৰ দিশত আহক । তেওঁক জনাওক যে আপুনি একেবাৰে ভাল নাপায় ।

সতৰ্ক হওক

যদি আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ সন্মুখত আন কাৰোবাৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ দেখুৱাইছে, তেন্তে তাৰ অৰ্থ হ’ল তেওঁ আপোনাৰ প্ৰতি কোনো গুৰুত্ব নিদিয়ে । এইটো এটা বৰ বেয়া কথা । গতিকে যেতিয়াই তেওঁক এনে কৰা দেখিব, তেতিয়াই সতৰ্ক হওক । সমস্যাৰ আৰম্ভণিতে সমাধান বিচাৰি উলিয়াব লাগে । বা ই পিছলৈ ডাঙৰ ডাঙৰ সংঘাতৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে ।

ধৈৰ্য্য ধৰক, খং নকৰিব

খং কৰি আঁতৰি নাযাব । প্ৰতিজন মানুহেই বিভিন্ন ধৰণৰ ভুল কৰিব পাৰে । সিহঁতৰ বিষয়ে পঢ়িলে সম্পৰ্কৰ অৱনতি ঘটি থাকিব । বৰঞ্চ ধৈৰ্য্যৰে তেওঁক বুজাই দিয়ক । তেওঁক কওক যে আপুনি কষ্ট পাইছে । তেওঁক কওক যে তেওঁ আপোনাৰ বাবে কিমান গুৰুত্বপূৰ্ণ । তেওঁ হয়তো এই কথা ক’লে বুজি পাব । গতিকে খং কমাই ধৈৰ্য্য ধৰিবলৈ শিকক ।


আৰু পঢ়ক
বিয়াৰ পিছত এই ৫টা ভুল নকৰিব ! নহলে বিবাহিত জীৱন ধ্বংস হ’ব ।
আপোনাৰ মনটো বেয়া থাকে নেকি ? ৫ মিনিটত মনটো ভাল কৰক !


সম্পৰ্কটোৰ যত্ন লওক

হয়তো সম্পৰ্কৰ কথা আহিলে আপুনি বেছি গুৰুত্ব নিদিয়ে । ভালদৰে চাওক, এই সমস্যা আপোনাৰ গাফিলতিৰ বাবে হয়, এনে পৰিস্থিতিত নিজৰ সম্পৰ্কৰ যত্ন লওক । ঘৈণীয়েকক সময় দিয়ক । তেওঁৰ ভাল লগা কামবোৰ কৰক । বেছিভাগ সময়তে সময়ৰ অভাৱত সমস্যাৰ সৃষ্টি হয় ।

Leave a Comment