কোনজন ব্যক্তিয়ে কেতিয়াও কাকো প্ৰতাৰণা নকৰে ? গীতাৰ অমূল্য চিন্তাবোৰ জানি থওক !

শ্ৰীমদ্ভাগৱত গীতাত ভগৱান শ্ৰীকৃষ্ণৰ শিক্ষাৰ বৰ্ণনা কৰা হৈছে। গীতাৰ এই শিক্ষাসমূহ শ্ৰীকৃষ্ণই মহাভাৰত যুদ্ধৰ সময়ত অৰ্জুনক দিছিল। গীতাত দিয়া শিক্ষা আজিও সমানে প্ৰাসংগিক আৰু মানুহক জীৱন যাপনৰ সঠিক পথ দেখুৱাইছে। জীৱনত গীতাৰ কথা গ্রহণ কৰি এজন ব্যক্তিয়ে বহুত অগ্ৰগতি লাভ কৰে।

গীতা একমাত্ৰ শাস্ত্ৰ যিয়ে মানুহক কেনেকৈ জীয়াই থাকিব লাগে শিকাইছে। গীতাই জীৱনত ধৰ্ম, কৰ্ম আৰু প্ৰেমৰ পাঠ শিকায়। গীতাত শ্ৰীকৃষ্ণই এনে ব্যক্তিৰ পৰিচয় কৈছে যিসকলে কেতিয়াও কাকো প্ৰতাৰণা নকৰে।

এনে মানুহে কেতিয়াও প্ৰতাৰণা নকৰে

১) শ্ৰী কৃষ্ণই গীতাত কৈছে যে যিজন ব্যক্তিয়ে স্পষ্ট আৰু চিধা কথা কয়, তেওঁৰ বাক্য কঠোৰ হ’ব পাৰে কিন্তু তেওঁ কেতিয়াও কাকো প্ৰতাৰণা কৰিব নোৱাৰে

২) গীতাত লিখা আছে যে আটাইতকৈ বুদ্ধিমান আৰু সুস্থিৰ মন থকা ব্যক্তিজনেই সফলতা লাভ কৰাৰ পিছত অহংকাৰী নহয় আৰু বিফলতাৰ পাছতো দুখত ডুব নাযায়।

৩) গীতাৰ মতে আপুনি কোৱা শব্দবোৰ ধুনীয়াকৈ ৰাখক কাৰণ মানুহবোৰ আঁতৰি যায় কিন্তু কোৱা শব্দবোৰ ৰৈ যায়।


আৰু পঢ়ক
>> বাস্তু শাস্ত্র অনুসৰি ঋাৰু ৰখাৰ সঠিক নিয়ম, টকাৰ অভাৱ দূৰ হ’ব !
>> এই ৩টা নামৰ মানুহবোৰ বৰ ভাগ্যৱান, সদায় পায় লক্ষ্মীৰ আশীৰ্বাদ !


৪) চকুৱে কেৱল দৃষ্টিশক্তিহে দিয়ে, কিন্তু কেতিয়া আৰু কাৰ মাজত আমি কি দেখিবলৈ পাওঁ সেয়া আমাৰ অনুভৱৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে।

৫) শ্ৰী কৃষ্ণই কৈছে, দুৰ্বলসকলে ভাগৰুৱা হ’লে ৰৈ যায়, আৰু বিজয়ীসকলে জয়ী হ’লে ৰৈ যায়।

৬) গীতাত লিখা আছে, মৌনতা ভাল কিন্তু অন্যায় হ’লে সেই মৌনতা ভাল নহয়।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

Leave a Comment