ল’ৰা দেখি ছোৱালীয়ে বাৰে বাৰে উৰণা ঠিক কৰে কিয় ?

Join Telegram

( Why do girls fix flights again and again when they see boys ) ছোৱালীয়ে বিভিন্ন সময়ত বিভিন্ন ধৰণেউৰণা ঠিক কৰে । বেছিভাগ সময়তে ছোৱালীয়ে যিকোনো ভিৰ কৰা ৰাস্তাত বা ভিৰ কৰা ঠাইত উৰণা ঠিক কৰা দেখা যায় । কিহৰ বাবে উৰণাখন ঠিক কৰে ? তেওঁলোকৰ মূৰত কি চিন্তা ভাৱনা ? সেই সময়ত তেওঁলোকে কিহৰ বাবে বেছি চিন্তিত ? সেই কথা বহুতে নাজানে ।

বিশেষকৈ ল’ৰাৰ মাজত এই বিষয়ে কৌতুহলৰ সৃষ্টি হৈছে, যাৰ বাবে ছোৱালীয়ে কিয় এনে কৰে সেই কথা তেওঁলোকে বিভিন্ন ধৰণে জানিবলৈ চেষ্টা কৰে । কেতিয়াবা প্ৰেমিকা বা প্ৰেমিকক সুধিছে । প্ৰকৃত তথ্য সকলোৱে জানিব বিচাৰে । বেছিভাগ ক্ষেত্ৰতে তেওঁলোকক ‘হতাশ’ হ’বলগীয়া হয়, গতিকে কৌতুহল বৃদ্ধি পায় । এই কথা জানিবলৈ আগ্ৰহ কেনেকৈ হ্ৰাস কৰিব পাৰি ? ইয়াক হ্ৰাস কৰাৰ কিবা উপায় আছেনে ? জানিবলৈ চেষ্টা কৰোঁ আহক –

১) মূৰত উৰণা টনা – বহু সময়ত দেখা যায় যে আগলৈ ল’ৰা বা বুঢ়া মানুহ আহিলে ছোৱালীয়ে মূৰত ওৰণি টানি দিয়ে । ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণটো হ’ল ছোৱালীয়ে নিজৰ ঘৰৰ পৰাই শিকি অহা মূল্যবোধ । গতিকে বৃদ্ধ বয়সত যেতিয়া কোনোবাই আগবাঢ়ি আহে, তেতিয়া তেওঁলোকে সন্মানৰ বাবে মূৰৰ ওপৰেৰে উৰণা টানি আনে । মূল্যবোধ থকা পৰিয়ালত ডাঙৰ-দীঘল হোৱাত অভ্যস্ত । ই আচলতে তেওঁলোকৰ ভদ্ৰতাৰ চিন ।

২) বুকুৰ উৰণা শুধৰোৱা – ছোৱালীৰ শৰীৰৰ আটাইতকৈ সহজে দেখা পোৱা অংশটো হ’ল তেওঁলোকৰ বুকু । বহু সময়ত মানুহৰ চকুৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ বা শৰীৰৰ সেই অংশটো যাতে আন কোনোৱে লক্ষ্য কৰিব নোৱাৰে তাৰ বাবে উৰণা টানি কুচকুৰ পৰা লুকুৱাবলৈ চেষ্টা কৰে । ই এক প্ৰতিৰোধমূলক ব্যৱস্থা ।

৩) অস্বস্তিকৰ সময় – ছোৱালীয়ে অস্বস্তিত পৰিলে প্ৰায়ে উৰণা লৈ খেলে । সেই সময়ত তেওঁলোকে বিভিন্ন ধৰণে উৰণাখন লৰচৰ কৰে । তেওঁলোকে যি কৰে সেয়া কেনেকৈ বা কিয় কৰে সেয়া বুজিবলৈ বৰ কঠিন হৈ পৰে । আচলতে তেওঁলোকৰ ব্যৱহাৰত চঞ্চল মনটোৰ পৰিচয় দেখিবলৈ পোৱা যায় । কিন্তু বহুতে কয় যে ছোৱালীৰ এই ব্যৱহাৰৰ প্ৰায়ে কোনো কাৰণ বিচাৰি নাপায় বা পোৱা গ’লেও সেই কাৰণটোক লৈ আমনি কৰি লাভ নাই ।

9 thoughts on “ল’ৰা দেখি ছোৱালীয়ে বাৰে বাৰে উৰণা ঠিক কৰে কিয় ?”

Leave a Comment