প্রেমিকা থকাৰ পাছতো বহু পুৰুষে আন নাৰীৰ প্ৰেমত কিয় পৰে ? উত্তৰটো শুনি আপুনি আচৰিত হ’ব !

Join Telegram

সম্পৰ্ক বিশ্বাস আৰু প্ৰেমৰ ওপৰত গঢ় লৈ উঠে । দুজন মানুহে ইজনে সিজনক বিশ্বাস কৰাৰ বাবেই তেওঁলোকৰ মাজৰ সম্পৰ্ক অধিক শক্তিশালী হৈ পৰে । ইজনে সিজনৰ কাষত থাকিব পাৰে । স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত যেনেকৈ এই বন্ধন সুদৃঢ় হয়, প্ৰেমিক-প্ৰেমিকাৰ ক্ষেত্ৰতো ই বেলেগ নহয় ।

কিন্তু যেতিয়া এজন সংগীয়ে নিজৰ আপোনজনক প্ৰতাৰণা কৰে (Cheating in Relationship) তেতিয়া আটাইতকৈ বেছি কষ্ট পায় ! ইয়াৰ কাৰণ কি ? কিয় পুৰুষে নিজৰ প্ৰেমিকক এৰি আন এগৰাকী মহিলাৰ ওচৰলৈ দৌৰি যায় ? প্ৰেমিক বা প্ৰেমিকক ঠগিব কিয় ? জানিবলৈ সম্পূর্ণ পঢ়িব –

দুয়োজনৰ লক্ষ্য বেলেগ বেলেগ,
সম্পৰ্কৰ আৰম্ভণিতে ইজনে সিজনৰ প্ৰতি এক অদ্ভুত টান আৰু আকৰ্ষণ দেখা যায় । এই আকৰ্ষণৰ বাবেই ইটোৱে সিটোৰ লগত সম্পৰ্ক গঢ় লৈ উঠে । যাত্ৰা আৰম্ভ হয় । কিন্তু সম্পৰ্কত সময় আগবাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে ইজনে সিজনৰ বেয়া দিশবোৰো ওলাই আহে, এই সময়তে এজন পুৰুষে দেখে যে তেওঁৰ জীৱনৰ লক্ষ্য তেওঁৰ প্ৰেমিকৰ পৰা বহুত বেলেগ । তেতিয়া পুৰুষে প্ৰেমিকাক এৰি যাবলৈ দুবাৰ নাভাবে ।

বহুতৰ কথাৰে প্ৰভাৱিত,
আচলতে সম্পৰ্ক ভাল হ’লে সেই প্ৰেমিকক এৰি যোৱাটোও অপৰিপক্কতাৰ প্ৰকাশ । বয়স বঢ়াৰ লগে লগে আমি নিজৰ ভিতৰতে চিন্তা কৰাৰ শক্তি গঢ়ি তোলোঁ । কি ভাল আৰু কি ভুল মই বুজিব পাৰিছো । কিন্তু বয়স যদি সৰু হয় বা চিন্তা ইমান পৰিপক্ক নহয় তেন্তে এই সমস্যাৰ সৃষ্টি হয় । কেনেকৈ ? যদি আপোনাৰ প্ৰেমিকৰ ওচৰ-চুবুৰীয়া মানুহে আপোনাৰ বিষয়ে কথা পাতি থাকে তেন্তে ইয়াৰ প্ৰভাৱৰ পঢ়িব । এটা সময়ত আপোনাৰ প্ৰেমিকজনে আপোনাক আন কাৰোবাৰ বাবে এৰি থৈ যাব পাৰে । কিন্তু সকলোৰে ক্ষেত্ৰত এনে নহয় ।

কাৰণ তেওঁলোকে আৰু সম্পৰ্কত থাকিব নিবিচাৰে,
দীৰ্ঘদিন সম্পৰ্কত থকাৰ পিছত বহু পুৰুষে অনুভৱ কৰে যে সম্পৰ্কৰ পৰা একো লাভ নাই । বয়সৰ লগে লগে পৰিপক্কতা আহে । সেই সময়ত আমাৰ মাজত সংগী বাছি ল’বলৈ আৰু সংগীৰ প্ৰতি আনুগত্যশীল হ’বলৈ বিভিন্ন বিবেচনাৰ বিকাশ ঘটে ।

মানুহ বহুবিবাহী,
সংগীৰ প্ৰতি আনুগত্যশীল হ’বলৈ শিকিলেও । কিন্তু তাৰ স্বভাৱৰ কোনো পৰিৱৰ্তন নহয় । এজন ব্যক্তিয়ে আজীৱন এজন সংগীৰ লগত থাকিব পাৰে । কিন্তু বিচক্ষণতাৰ অভাৱত যেতিয়া তেওঁৰ স্বাভাৱিক চৰিত্ৰই তেওঁক আধিপত্য বিস্তাৰ কৰে তেতিয়া তেওঁ আন মানুহৰ প্ৰতি দুৰ্বল হোৱাৰ প্ৰৱণতা থাকে । মানুহে নিজৰ সংগীক প্ৰতাৰণা কৰে ।

আগতেও ঠগিছে নেকি ?
আচলতে প্ৰতাৰণা কৰাৰ এই প্ৰৱণতা থকা যিকোনো ব্যক্তিয়েই প্ৰতাৰণা কৰিব পাৰে । কথাটো বৰ সহজ । আপুনি ডেটিং কৰা ব্যক্তিজনৰ প্ৰাক্তন প্ৰেমিকা সকলক চিনি পায়নে ? আপুনি নিশ্চিত নেকি যে তেওঁ পূৰ্বৰ কোনো প্ৰেমিকাক প্ৰতাৰণা কৰা নাই ? কাৰণ, যেতিয়া এজন মানুহে এবাৰ ঠগিব, দুবাৰ-তিনিবাৰ ঠগিলে তেওঁ ভৱিষ্যতে আকৌ ঠগোৱাৰ আগতে দুবাৰ নাভাবিব । গতিকে চিন্তাৰে আগবাঢ়ি যোৱাটো ভাল ।

কিন্তু সকলো বয়ফ্ৰেণ্ড সমান নহয় । সকলোৰে প্ৰতাৰণা কৰাৰ কাৰণ একে নহয় । প্ৰত্যেকৰে নিজস্ব যুক্তি আছে । আমি সকলোৰে মতামতক সন্মান কৰো । কিন্তু সম্পৰ্কত প্ৰেম আৰু বিশ্বাসৰ ভেটি গঢ়ি তোলাটোও অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ । আপুনিও সেইটোলৈ মনোযোগ দি নিজৰ সম্পৰ্ক বা আপোনাৰ প্ৰেমিকৰ প্ৰতি নিজৰ দায়িত্ব পালন কৰা উচিত ।

1 thought on “প্রেমিকা থকাৰ পাছতো বহু পুৰুষে আন নাৰীৰ প্ৰেমত কিয় পৰে ? উত্তৰটো শুনি আপুনি আচৰিত হ’ব !”

Leave a Comment