সৰু ছোৱালীবোৰ কিয় বয়স্ক পুৰুষৰ প্ৰেমত পৰে ?

Join Telegram

প্ৰেমৰ কোনো বয়সৰ সীমা নাই । প্ৰেমৰ আকৰ্ষণক বাধা দিব নোৱাৰি । গতিকে প্ৰেম যিকোনো বয়সতে আহিব পাৰে । অৱশ্যে কম বয়সতে প্ৰেমত পৰাটো সাধাৰণ কথা । প্ৰেমৰ পৰা প্ৰেমলৈ, তাৰ পিছত শেষ আৰু জীৱনৰ বাকী সময়খিনি একেলগে কটাবলৈ ।

প্ৰেমত দুয়োৰে বয়সত ঘনিষ্ঠ । দুয়োৰে মাজত থকা চিন্তাৰ সাদৃশ্যৰ বাবে প্ৰেম দ্ৰুত গতিত আগবাঢ়ি যায় । কিন্তু বহু সময়ত দুয়োৰে মাজত বয়সৰ এক বৃহৎ ব্যৱধান দেখিবলৈ পাব, কিন্তু ভালপোৱাটো ভালদৰেই চলি থাকে । বেছিভাগ ক্ষেত্ৰতে এগৰাকী যুৱতীক এজন ডাঙৰ পুৰুষৰ প্ৰেমত পৰা দেখা যায় । এগৰাকী যুৱতীয়ে নিজৰ ইচ্ছামতে একে বয়সৰ সংগী পাব পৰা এজন বয়সস্থ পুৰুষৰ প্ৰেমত কিয় পৰে ? জানি লওঁ –

বয়সস্থ পুৰুষৰ ক্ষেত্ৰত পৰিপক্কতা বেছি হয়,
বয়সস্থ পুৰুষসকলে জীৱনৰ বিভিন্ন পৰ্যায়ৰ মাজেৰে পাৰ হৈ যায় । বাটত বহু অভিজ্ঞতাৰে সমৃদ্ধ হয় । সেইবাবেই তেওঁলোকৰ যথেষ্ট পৰিপক্কতা আছে । এজন পুৰুষৰ পৰিপক্কতাই ছোৱালীক অতি সহজে আকৰ্ষণ কৰে । সৰু ল’ৰাবোৰৰো স্বাভাৱিকতে পৰিপক্কতা কম হয় । সেইবাবেই সিহঁতৰ লগত সম্পৰ্কত লাগিলে প্ৰেমতকৈ কাজিয়া বেছি হ’ব । ইফালে ডাঙৰ পুৰুষসকলে জানে যে প্ৰেমিকাক ভালদৰে ৰাখিব পাৰি ।

তেওঁলোকে বাস্তৱিক হয়,
বয়সস্থ পুৰুষৰ চিন্তা সদায় বাস্তৱিক । বাস্তৱৰ লগত কোনো সম্পৰ্ক নথকা আৱেগবোৰত তেওঁলোকে লিপ্ত নহয় । সেইবাবেই সম্পৰ্কবোৰ ধুনীয়া হয় । তেওঁলোকৰ মন আৰু কথাৰ মাজত অধিক মিল আছে । কাৰণ তেওঁলোকে বাস্তৱৰ বিষয়ে ভালদৰে বুজি পায় । গতিকে তেওঁলোকে সদায় নেতিবাচক দিশবোৰ এৰাই চলে । যাৰ বাবে ছোৱালীবোৰে সহজেই সিহঁতৰ প্ৰতি দুৰ্বল অনুভৱ কৰে ।

সঠিক সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে,
ডাঙৰ পুৰুষৰ বেছিভাগ সিদ্ধান্তই সঠিক, যিটো সৰু ল’ৰাৰ বাবে কম । কাৰণ বয়সস্থ পুৰুষসকলে সকলো কথা বুজি পায় আৰু চিন্তা কৰে আৰু সিদ্ধান্ত লয় । সেইবাবেই সেই সিদ্ধান্তৰ পৰিণাম বেয়া হোৱাৰ ভয় নাই । যিকোনো সিদ্ধান্তৰ আঁৰত তেওঁলোকৰো শক্তিশালী যুক্তি আছে ।

সকলো ধৰণৰ পৰিৱেশৰ লগত খাপ খাব পাৰে,
যিহেতু তেওঁলোকৰ অভিজ্ঞতাৰ সমৃদ্ধি চহকী, সেয়েহে যিকোনো পৰিৱেশৰ লগত নিজকে খাপ খুৱাব পৰা ক্ষমতা তেওঁলোকৰ আছে । ছোৱালীবোৰে এই ধৰণৰ পুৰুষক ভাল পায় । ছোৱালীয়ে বিচাৰে যে তেওঁলোকৰ সংগীয়ে সকলো ধৰণৰ পৰিস্থিতিৰ লগত খাপ খাব লাগে । সকলোৰে লগত ভালদৰে মিলিব পৰা ক্ষমতাই পুৰুষক নাৰীৰ প্ৰতি অধিক আকৰ্ষণীয় কৰি তোলে ।

তেওঁলোকে আত্মবিশ্বাসী,
বয়সস্থ পুৰুষসকল তুলনামূলকভাৱে অধিক আত্মবিশ্বাসী । সকলো জানিয়েই তেওঁলোকে সম্পৰ্কটোত ভৰি দিয়ে । তেওঁলোকে জানে যে তেওঁলোকে নিজৰ সংগীক কিমান সমৰ্থন দিব পাৰে । বয়স অলপ ডাঙৰ হোৱাৰ বাবে তেওঁলোকে প্ৰেমত দিন পাৰ নকৰাকৈ পোনপটীয়াকৈ বিয়া কৰাবলৈ চিন্তা কৰে । বেছিভাগ ছোৱালীয়েই গোটেই জীৱন সংগীৰ লগত থকাৰ আশ্বাস বিচাৰে ।

2 thoughts on “সৰু ছোৱালীবোৰ কিয় বয়স্ক পুৰুষৰ প্ৰেমত পৰে ?”

Leave a Comment