পুৰুষৰ এই অভ্যাস দেখিলে নাৰীয়ে প্ৰেমত পৰে, গোপন কথাটো হ’ল –

Join Telegram

( Women fall in love when they see this habit of men ) প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গঢ়ি তোলাটো মুখৰ পৰা কথা নহয় । আৰু যদি ইমান সহজ হলহেঁতেন, তেন্তে বহুতে সহজেই কৰিব পাৰিলেহেঁতেন । প্রেম সকলোৰে ভাগ্যত নাথাকে, প্ৰেমৰ জোৱাৰত সাঁতুৰিবলৈ পুৰুষসকলে অলপ বেছি চেষ্টা কৰিব লগা হয় । কাৰণ নাৰীৰ আঁৰত মৰমৰ মানৱীয় ৰেখা থাকিলেও পুৰুষৰ ক্ষেত্ৰত কথাটো এবাৰতে সেই দিশলৈ গতি নকৰে । এই ক্ষেত্ৰত পুৰুষসকলে বেছিভাগ সময়তে মহিলাৰ পিছে ঘূৰি ফুৰিব লাগে ।

আৰু প্ৰেম কেৱল ঘূৰি ফুৰিলেই পোৱা নাযায় । এনে ক্ষেত্ৰত বহুতো কথাই আপোনাক সহজে প্ৰেমৰ দিশে লৈ যাব পাৰে । কিন্তু সেই সাধাৰণ কৌশলটো বেছিভাগ পুৰুষেই নাজানে । আৰু বুজিব নোৱাৰাৰ বাবেই ইমানবোৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি হয় । কিন্তু এতিয়া চিন্তা কৰি লাভ নাই । কাৰণ মহিলা সকলক এনেকৈ চোৱা-চিতা নকৰিলে ক’ৰবাত সমস্যাৰ সৃষ্টি হয় । কেৱল আপুনি বুজি নাপায় । কিন্তু দুই এটা কথা মনত ৰাখিলে মৰম পাব । এনে ক্ষেত্ৰত নিজৰ ভিতৰতে এই অভ্যাস গঢ়ি তোলক –

কনফিডেন্স
এগৰাকী নাৰীয়ে সদায় আত্মবিশ্বাসী পুৰুষক পছন্দ কৰে । মই সকলো বুজিম, অকলে চাম, সিহঁতে প্ৰকৃতিক ভাল পায় । এই ক্ষেত্ৰত মহিলাসকলে এই লোকসকলৰ লগত থাকিব বিচাৰে । আচলতে আত্মবিশ্বাসী পুৰুষে আনক বহুত সুৰক্ষা দিব পাৰে । এনে ক্ষেত্ৰত সুৰক্ষা আৱেগিক হ’ব পাৰে । গতিকে এই কথা মনত ৰাখিব লাগিব ।

হাঁহি ধেমালি
বেছি ছিৰিয়াছ কাৰোবাক কোনেও ভাল নাপায় । হাঁহি-ধেমালি কৰা মানুহবোৰ অধিক উৎপাদনশীল হয় । তেওঁলোকৰ ওচৰত থকাটোৱে এটা ইতিবাচক ভাব দিয়ে । তদুপৰি বিভিন্ন গৱেষণাৰ পৰা দেখা গৈছে যে হাঁহিলে মানুহক ভাল দেখা যায় । গতিকে নাৰীয়ে এনে পুৰুষক বহুত ভাল পায় ।

ফিটনেছ ভাল
কওকচোন পাতল পেটটো কিয় কোনোবাই ভাল পাব ? আচলতে ভাল ফিটনেছ বজাই ৰখাটো অতি প্ৰয়োজনীয় । এই ধাৰণাটোৰ এটা মানসিক দিশো আছে । আচলতে ফিট পুৰুষৰ আত্মবিশ্বাস বেছি । তেওঁলোকৰ লগত কোনোবাই নিৰাপদ অনুভৱ কৰিব পাৰে । এই কাৰণে মহিলাসকলেও এই পুৰুষসকলক বহুত ভাল পায় ।

কেয়াৰ কৰা
নাৰীয়ে নিজৰ প্ৰেমিকৰ মাজত নিৰাপত্তা বিচাৰে । আচলতে কিছুমান অধ্যয়নত কোৱা হৈছে যে তেওঁলোকে নিজৰ পত্নীৰ মাজত দেউতাকৰ ছাঁ বিচাৰে । এজন পুৰুষে নিজৰ ছোৱালীজনীক যেনেকৈ দেউতাকে চোৱা-চিতা কৰে ঠিক তেনেদৰে চোৱা-চিতা কৰাৰ আশা ৰাখে প্রেমিকৰ পৰা । এই কাৰণে নিজৰ মাজতে অলপ যত্ন লোৱাৰ অভ্যাস গঢ়ি তোলক ।

কথা শুনা
কিছুমান পুৰুষৰ কিছুমান বেয়া অভ্যাস থাকে । তেনে এটা বেয়া অভ্যাস হ’ল সঠিকভাৱে নুশুনা । বৰং বহুতৰে নিজৰ কথাবোৰ মানুহৰ ওপৰত জাপি দিয়াৰ অভ্যাস আছে । এতিয়া এই কাম কৰা নহ’ব ৷ বৰঞ্চ আপোনাৰ সংগীৰ কথা শুনিব । তেতিয়াহে মহিলাগৰাকীৰ হৃদয় পাব ।