প্ৰথম ডেটতেই পাব ভালপোৱা ! এই কৌশল শিকিক

Join Telegram

( You’ll get love on the first date! Learn this technique ) প্ৰায় সকলোৱেই এটা মৰমৰ সম্পৰ্কত থাকিব বিচাৰে । কিন্তু প্ৰেম হৈছে দোকানত বিক্ৰী কৰিব পৰা খেলনা নহয় । এই ক্ষেত্ৰত প্ৰেম পাবলৈ হ’লে প্ৰতিজন ব্যক্তিয়ে নিজৰ দৰে উপযুক্ত ব্যক্তি বিচাৰিব লাগিব । এতিয়া আপুনি হয়তো এগৰাকী নাৰীক ভাল পাব । এতিয়া আপুনি আপোনাৰ জীৱনশৈলী আৰু অভ্যাসবোৰ মনত ৰাখি সেই মহিলাগৰাকীক বাছি ল’ব লাগিব । তেতিয়াহে আগবাঢ়ি যাব পাৰিব । এই ক্ষেত্ৰত প্ৰেম পাবলৈ সেই মহিলাগৰাকীও সন্মত হোৱাটো প্ৰয়োজন । তেতিয়াহে প্ৰগতিক ভাল পাব পাৰি ।

আজিকালি কিন্তু সেই আগৰ দিনবোৰৰ দৰে কাব্যিক প্ৰেম নাই । এতিয়া কাৰোবাক ভাল পালে প্ৰথমে কেইদিনমান কথা পাতে । তাৰ পিছত সেই ব্যক্তিজনৰ লগত ডেট কৰিবলৈ যায় । যেতিয়া সিহঁতে ডেটলৈ যায় তেতিয়া সিহঁতৰ মৰম বহুত বাঢ়ি যায় । ইয়াৰ পৰাই আৰম্ভ হয় এটা নতুন পথ । কিন্তু আপোনাৰ পছন্দৰ মহিলাগৰাকীয়ে যে আপোনাৰ প্ৰস্তাৱটো ডেটত মানি ল’ব সেয়া নহয় । গতিকে প্ৰতিজন পুৰুষে ডেটলৈ যোৱাৰ আগতে নিজকে প্ৰস্তুত কৰি ল’ব লাগে । এনে অৱস্থাত সন্মুখৰ মহিলাগৰাকীয়ে যাতে না কৰিব নোৱাৰে এনেদৰে নিজকে প্ৰস্তুত কৰক । এতিয়া সেই পদ্ধতিটো জানো আহক –

১/ ভালকৈ সাজ-পোছাক পিন্ধি ওচৰলৈ যাওক,
মিষ্টাৰ ডেটত গৈ আছে । এইবাৰ ঘৰত পিন্ধা কাপোৰ নহয় । অলপ টিডিয়িং আপ কৰিব লাগিব । চাবলৈ ভাল পালে কথাবোৰ অলপ আগুৱাই যাব । আৰু লুকটো যদি ভাল নাপায় তেন্তে সম্পৰ্কটো অলপ ষ্ট্ৰেছৰ হৈ পৰে । গতিকে প্ৰথমতে অলপ সাজ-পোছাক পিন্ধক ।

২/ সঠিক ঠাই বাছি লোৱা,
প্ৰথম ডেটত লগ হওক মৰমৰ পৰিৱেশত । সেই পৰিৱেশতে আৰম্ভ হওক আপোনাৰ প্ৰথম যাত্ৰা । এনে ক্ষেত্ৰত নিজাকৈ এটা ঠাই বাছি লওক । কিন্তু এইটো মনত ৰাখি পৰিৱেশটো ভাল হ’ব লাগিব যাতে আপোনাৰ সংগীয়ে ভালপায় । তেতিয়াহে আপুনি সঠিকভাৱে আগবাঢ়িব পাৰিব। গতিকে সমস্যাৰ কোনো স্থান নাই ।

৩/ বন্ধুত্ব গঢ়ি তোলক,
মিষ্টাৰ প্ৰথমবাৰৰ বাবে লগ কৰিবলৈ গ’ল । গতিকে প্ৰথমতে প্ৰেমৰ কথা নক’ব । এনে অৱস্থাত আগৰ দৰেই কথা কৈ থাকিব । পাৰিলে নিজৰ বিষয়ে কওকচোন । আনকি তেওঁৰ পৰাও কথাবোৰৰ বিষয়ে জানি লওক । তেতিয়াহে সম্পৰ্কটো আগুৱাই যাব পাৰিব । অন্যথা সমস্যাটো বাঢ়িব ।

৪/ তেওঁৰ কথা শুনক,
কেৱল নিজৰ কথা ক’লেই নহ’ব ৷ বৰঞ্চ তেওঁৰ মনটো জানিব লাগিব । এনে অৱস্থাত তেওঁৰ কথাবোৰ ভালদৰে শুনক । আপুনি তেওঁক কিছুমান প্ৰশ্নও সুধিব পাৰে । কিন্তু এতিয়াই কিছুমান অতি ব্যক্তিগত প্ৰশ্ন নকৰিব । বৰঞ্চ ইয়াক কিছু সময় দিব লাগিব । তেতিয়াহে তেওঁ আপোনাৰ লগত সম্পৰ্ক গঢ়ি তুলিবলৈ আগ্ৰহী হ’ব ।

৫/ বুজাই দিয়ক যে আপুনি ভাল পায়,
দিনটোৰ শেষত আপুনি নিজৰ মনৰ কথা ক’ব লাগিব । এনে অৱস্থাত আপুনি তেওঁক পোনপটীয়াকৈ ক’ব নোৱাৰে, কিন্তু আন ধৰণে বুজাব পাৰে । তেওঁৰ কথা শুনক, তেওঁ নিশ্চয় আপোনাক কিবা এটা বুজাব পাৰিব । কিন্তু মনত ৰাখিব, প্ৰেম এটা যুদ্ধ । এই যুদ্ধত হাৰি নাযাব । বৰঞ্চ মৰম পাবলৈ বিচাৰিলে লাগি থাকিব লাগিব ।

Leave a Comment