আদিলৰ লগত বিয়া হোৱাৰ আগতেই ইছলাম গ্রহণ ! নাম সলনি কৰে ৰাখীয়ে

মাকৰ অসুস্থতাৰ মাজতে ৰাখী সাৱন্তই প্ৰেমিক আদিল দুৰাণীৰ লগত তাইৰ বিয়াহ সম্পূৰ্ণ কৰিছে। ব্যক্তিগত জীৱনৰ এই ডাঙৰ সিদ্ধান্ত যোৱা বছৰ ৰাখীয়ে লৈছিল। আনকি তাই বিয়াৰ পিছত ৰাখীৰ পৰা ফাতিমালৈ নাম সলনি কৰিলে।

ৰাখীয়ে যোৱা বছৰ আদিলৰ লগত বিয়া হৈছিল। ইমান দিনৰ মূৰত তেওঁলোকৰ বিবাহৰ প্ৰমাণ পত্ৰ ভাইৰেল হৈ পৰিছে। আৰু ইয়াৰ বিষয়ে সকলো হুলস্থুল। কাৰণ তাত ৰাখীৰ নাম সলনি কৰি ফাতিমা কৰা হৈছে। আদিলৰ লগত বিয়া হোৱাৰ পিছত ৰাখীয়ে ধৰ্ম সলনি কৰিলে নেকি? প্ৰশ্ন উত্থাপন হ’বলৈ ধৰিলে।

ৰাখী আৰু আদিলে মনে মনে বিয়া পাতিলে। সেই ছবিখন ইমান দিনৰ মূৰত হঠাতে ছ’চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰিল। ছবিখনত দেখা গৈছে বগা গোলাপী ৰঙৰ শৰাৰা পোছাক পিন্ধি ৰাখীক। মূৰটো ওৰণিৰে ঢাকি ৰাখিছিল। আকস্মিক কাপোৰ পিন্ধি দেখা গৈছে আদিলক। ৰাখীয়ে নিজেই ছচিয়েল মিডিয়াত ঘোষণা কৰিছিল যে তেওঁ প্ৰেমিক আদিলৰ সৈতে বিবাহপাশত আবদ্ধ হৈছে।

ৰাখীয়ে ক’লে যে তাই আদিলক বিয়া কৰাইছিল মাত্ৰ তিনিমাহৰ চিনাকিৰ অন্তত। ইফালে আদিল এই বিবাহক অস্বীকাৰ কৰে। ৰাখীৰ ভাতৃয়ে কয় যে তেওঁ সৰুৰে পৰা বহু কষ্ট সহ্য কৰি আহিছে। ইয়াৰ উপৰিও ৰিতেশেও তেওঁক প্ৰতাৰণা কৰিছিল। গতিকে এইবাৰ ৰাখীয়ে ভালকৈ বিয়া পাতিলে।

বিয়াৰ পাছত সত্যই ৰাখীৰ পৰা বলীউডৰ ‘মনোৰঞ্জন ৰাণী’ ফাতিমালৈ পৰিণত হৈছেনে? ৰাখীয়ে মুখ বন্ধ কৰি দিয়াত ভাতৃক সংবাদ মাধ্যমে সোধা-পোছা কৰিছে। অৱশ্যে এই সন্দৰ্ভত তেওঁ অৱগত নহয় বুলিও তেওঁ কয়। ৰাখীৰৰ ভায়েকে ক’লে, ‘এইটো সিহঁতৰ স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজৰ কথা। মই সিহঁতক চিনি নাপাওঁ। কিন্তু ৰাখীয়ে যদি তেনেকুৱা কিবা এটা কৰিছে, তেন্তে তেওঁ নিশ্চয় চিন্তা কৰি কৰিছে।

CopyAMP code

Leave a Comment