ছোৱালীবোৰে বেছিকৈ Google ত কি চাৰ্চ কৰে ? ফাদিল ৰহস্য

আমাৰ মনলৈ যি প্ৰশ্ন আহে, আমি সেয়া গুগলত চাৰ্চ কৰোঁ। কোৱা হয় যে প্ৰতিটো প্ৰশ্নৰ উত্তৰেই গুগলত আছে। প্ৰতি বছৰে গুগলে নিজৰ সন্ধান ফলাফলৰ প্ৰতিবেদন প্ৰকাশ কৰে। বিগত বছৰ ওলোৱা প্ৰতিবেদনত মহিলাৰ ইণ্টাৰনেটৰ ব্যৱহাৰৰ সৈতে জড়িত বহুতো আমোদজনক কথা চৰ্চালৈ আহিছে।

প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে দেশৰ মুঠ ১৫ কোটি ইণ্টাৰনেট ব্যৱহাৰকাৰীৰ ভিতৰত ভাৰতৰ প্ৰায় ৬ কোটি মহিলা এতিয়া অনলাইনত আছে আৰু দৈনন্দিন জীৱনত ইণ্টাৰনেট ব্যৱহাৰ কৰে। ইয়াৰ বাহিৰেও গুগলত ছোৱালীয়ে কি বিচাৰিছে সেয়া জানো আহক।

১. কেৰিয়াৰ সম্পৰ্কীয় তথ্য: প্ৰতিবেদন অনুসৰি ছোৱালীবোৰ নিজৰ কেৰিয়াৰক সৰ্বাধিক গুৰুত্ব দিয়ে। এনে ছোৱালীয়ে ইণ্টাৰনেটত ইয়াৰ সৈতে জড়িত তথ্য বিচাৰি থাকে। যেনে কোন দিশত তেওঁলোকে কেৰিয়াৰ বনাব লাগিব বা কোনটো পাঠ্যক্ৰম বা বিষয়ত।

২. অনলাইন শ্বপিং কৰে: যুৱতীসকলে অনলাইনৰ শ্বপিং চাইটলৈ গৈ কাপোৰৰ ডিজাইন, নতুন সংগ্ৰহ, অফাৰৰ বিষয়ে ইণ্টাৰনেটত অধিক অনুসন্ধান কৰে।

৩. সৌন্দৰ্য্যৰ টিপছ: ছোৱালীবোৰে ধুনীয়া আৰু আনতকৈ বেলেগ দেখাবলৈ ভাল পায়। ইয়াৰ বাবে তেওঁলোকে ইণ্টাৰনেটৰ সহায় লয়।ছোৱালীবোৰে বেছিকৈ ফেশ্বন, ট্ৰেণ্ড, বিউটি ট্ৰিটমেণ্ট আৰু ঘৰুৱা উপায়ৰ বিষয়ে বিচাৰিবলৈ ভাল পায়।

৪. ৰোমান্টিক সংগীত: সাধাৰণতে সকলোৱে সংগীত শুনি ভাল পায়। কিন্তু সংগীত ছোৱালীয়ে আটাইতকৈ বেছি সন্ধান কৰা বস্তুবোৰৰ ভিতৰত অন্যতম। ছোৱালীয়ে ইণ্টাৰনেটত বহুত ৰোমান্টিক গীত বিচাৰি শুনে।

বিঃদ্ৰঃ উক্ত লেখা ইন্টাৰনেটৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত।

CopyAMP code

Leave a Comment